dozidava za vrata

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Kaj pa pred lepilom? Stene malo navlažit z vodno prho ali emulzijo ali kar namazat lepilo?
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Kaj pa pred lepilom? Stene malo navlažit z vodno prho ali emulzijo ali kar namazat lepilo?

Mi smo tole dal preden smo nanašali lepilo in mrežico:

Za izravnano pa smo uporabili Jubizol in sicer grobi; osebno mi je bilo lažje ravnati z njim, kot s fino
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Bi naredil fejst narobe, če bi stene samo navlažil z vodno prho (da bi jih torej samo nežno zmočil)? Ker ko smo lepili stiropor na staro fasado, tudi nismo premazali cele stare fasade z emulzijo...

Al če pač brez emulzije, je boljše delat na suhe stene?
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Bi naredil fejst narobe, če bi stene samo navlažil z vodno prho (da bi jih torej samo nežno zmočil)? Ker ko smo lepili stiropor na staro fasado, tudi nismo premazali cele stare fasade z emulzijo...

Al če pač brez emulzije, je boljše delat na suhe stene?

Ja seveda da niste cele stare fasade namazali z emulzijo ker bi te glava bolela ko bi kupil samo emulzijo, pol bi te pa še roke ko bi moral vse to premazati :)

Moj nasvet je le dobro nameren, ker ti emulzija ''poveže'' prah, hkrati ti tudi mal zadihta površino + zaradi 20€ dodatnega stroška (5l vedro emulzije) ne boš bankrotiral?

Vsekakor je boljše delati na malenkost navlaženo površino, konec koncev jo boš s tem ko jo boš našprical tudi malo očistil prahu in se ti bo lepilo boljše prijelo na podlago.