Kasko zavarovanje -naknadno

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Avto clio 0.9tce .l 2013 je zavarovan do 06.2021. Osnovno ,AO+, B,D,E kombinacije .(triglav)

Je možno sedaj dodatno skleniti polni kasko normalno do izteka osnovnega zavarovanja. ?
O kakšnem okvirnem znesku lahko računam. Sem pa v 1 razredu (55% popusta na osnovno zavarovanje)

Hvala.lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Kombinacije so posebej. Greš na Triglav in plačaš dinarčke do datuma izteka trenutne zavarovalne police.

Sam sem tako v študentskih časih doplačeval asistenco pred poletjem, šlo brez težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Še ena nejasnost se mi ves čas vrti okoli tega kaska ...

Je v kasko zajeto vse ,kot bi imel vsako delno kombinacijo posebej ,ali v "kasko" manjka kaj ?? (pustimo sedaj da lahko dodatno daš delne kombinacije zaradi franšize)

Je v "kasko" vse ?

ker ko gledam pogoje za kasko ,mi vsaj na videz manjkajo neke stvari . Nikjer ni omenjen parking ,niti šipe , niti luči...Nikjer ni omenjena toča ,kraja..

Je to že po logiki vse vključeno ,ali pa tega res ni ? Prosim za pojasnila.
kasko trig.png
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
A parking pa je zajet ? Proti poškodbam z neznanim vozilom in pa poškodbam z kolesom ,mopedom, izvijačem..)

Luči,stekla,ogledala ??

Se pravi , optimalno je kasko plus B in K ?? (Toča se šteje pod naravne nesreče ali so to plazovi,poplave..)

lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Kaj je točno s parkingom naj pove kdo drug, sem pa sam zase vzel splošni kasko in B,K. Drugih kombinacij pa ne, ker se mi ni zdelo smiselno "podvajanje" s splošnim kaskom.

Hoteli so me prepričati, da je dobro "na zalogo" vzeti splošni kasko in še vse možne kombinacije (tako bi ob škodi koristil kombinacijo in ne splošnega kaska in tako ne bi rabil plačati odbitne franšize), ampak se nisem odločil, ker sem preškrt... Če bom naredil škodo, bom pač plačal franšizo... Tudi s tem namenom sem vzel avto, ki tudi po novonabavni ceni ni drag.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Saj ravno zato me zanima ,ker nebi rad preveč podvajal . Dobro ,da toča in kraja niso v splošnem kasku že vem. Plus tega se mi zdi potem nesmisel če imaš že vse v delnih kombinacijah. Ne vem še točno kaj je s parkingom ob stiku z neznanim vozilom ali kolesom,mopedom...In pa luči ,ogledala,šipe...??

Po logiki bi tak moralo biti ,če se reče kasko , je to potem vse ,če pa delni kasko se pa odločiš.

Sam bom vzel tudi zaradi starosti avta franšizo od cene popravila. 5% oz najmanj 50 evrov. To se mi zdi najbolj optimalno.

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Po to smo že nekako dognali da B+K je še dobro imeti..Še vedno ,Ne vem še točno kaj je s parkingom ob stiku z neznanim vozilom ali kolesom,mopedom...In pa luči ,ogledala,šipe...??
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
"In pa luči ,ogledala,šipe...??"

To splošni kasko zagotovo krije. Mislim, da tudi parking, ampak naj potrdi še kdo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
To kot kaže je še bolj vse skupaj nejasno in zavito v meglo kot sem si mislil ?? Ko pa pride do česa pa jok in stok ,ker večina sploh ne ve ,kakšna so kritja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Udarec neznanega vozila je parkirišče. So zgoraj naśtete nevarnosti, kjer je jasno, da je to krito, saj ni nič drugega kot prometna nesreča. Upošteva se seveda franšiza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
"In pa luči ,ogledala,šipe...??"

To splošni kasko zagotovo krije. Mislim, da tudi parking, ampak naj potrdi še kdo.
So naštete nevarnosti zgoraj v pogojih. Če ti prileti kamen, je to padec predmeta. Če rukneš nekam je prometna nesreča. Če ti nekdo s kijem udari po luči, je to vandalizem, ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ok..Verjetno je potem isto tudi za šipe,luči,ogledala ...?? Čeprav imam dodatno B+D+E+K ?

To sem verjetno kar dobro pokrit ?

A ni pri parkingu nekakšna razlika če te rukne avto kolesar ,moped ?? Spet drugo če sam rukneš nek količek ?
To če ti nekdo s "ključem " potegne po avtu je pod parking ,oz je pod kasko ?

Pa ne misliti da ne znam agenta vprašati ,vendar je takrat vse bolj na hitro ,pa niti ne spomneš se vseh podrobnosti ,in je takole lažje in bolj pregledno.


Hvala.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ok..Verjetno je potem isto tudi za šipe,luči,ogledala ...?? Čeprav imam dodatno B+D+E+K ?

To sem verjetno kar dobro pokrit ?

A ni pri parkingu nekakšna razlika če te rukne avto kolesar ,moped ?? Spet drugo če sam rukneš nek količek ?
To če ti nekdo s "ključem " potegne po avtu je pod parking ,oz je pod kasko ?

Pa ne misliti da ne znam agenta vprašati ,vendar je takrat vse bolj na hitro ,pa niti ne spomneš se vseh podrobnosti ,in je takole lažje in bolj pregledno.


Hvala.
Daj nam izsek iz pogojev za kombinacijo parkirišče. Bomo raztolmačili kaj točno pravijo pogoji.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Mene zanima parkirišče ,luči,šipe,ogledala v sklopu "kasko" ??

Kot kombinacijo znam prebrati.

Če moraš imeti še vseeno vse delne kombinacije je pa res vprašanje kakšen je smisel "kasko" ?

Če bi bilo vse tako samoumevno ,potem ne vem zakaj je potrebno za točo dodati B kombinacijo ,za krajo K , mislim da tudi za divjad je potrebno dodati D...

To me skrbi če je potem to to, ali je še vedno kaj ?