Kasko šibedah, Sava, da jim jbm mater

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ali pa naj pridejo popravit v Slovenijo - pa jim namigni, da boš delovno inšpekciji naročil, da bodo nadzirali delo.

Realno pa omeni, da boš predal odvetniku in jih bodo bremenili še ti stroški.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Manjša škoda v BiH, poročilo izpolnjeno, krivec domačin. V Si greš k pooblaščenemu cenilcu, ki sporoči zavarovalnici v BiH, da je škoda XXX.
Zavarovalnica ponudi XXX/2, češ da bi to tam toliko stalo.
Kako se pa to reši?
Ti si to reševal preko slovenske zavarovalnice, ali sam?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Kolega ne jaz.
Pri enem prodajalcu vozil, ki ima z njimi pogodbo, se je poslikalo in zapisalo škodo. Mislim da tudi ocenilo.
To so poslali v BiH in oni so rekli da dajo manj ker kot napisano.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Kako pa z nosilci koles na strehi in na kljuki, ter samimi kolesi? Npr. imaš kasko, zapneš s kolesom na strehi nadvoz. Kasko lahko uveljavis le za škodo na avtu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Kako pa z nosilci koles na strehi in na kljuki, ter samimi kolesi? Npr. imaš kasko, zapneš s kolesom na strehi nadvoz. Kasko lahko uveljavis le za škodo na avtu?
Jup. Avtomobilski kasko za škodo na avtu ter nosilcih (če so vpisani na polici kot dodatna oprema) in avtomobilsko odgovornost za (morebitno) škodo na strehi/opozorilni višinski tabli nadvoza/parkirne hiše. Škodo na kolesu pa lahko pokriješ iz samostojnega kasko zavarovanja kolesa, če seveda imaš takšno zavarovanje. Pri "budget" kolesih tega seveda v 99% folk nima sklenjenega saj se finančno ne izplača, če se pa pogovarjamo o npr.5+ k € vrednem kolesu pa je to že bolj smiselno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Kaj pa ta Triglav zavarovanje mobilnosti, krije kaj več? Nekdo mi je omenil, da naj bi krilo 'vse'. Torej tudi bicikel na strehi. Zna kdo na pamet izstrelit?