Kasko šibedah, Sava, da jim jbm mater

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Torej meni se je razbil šibedah na Vulvi. Imam zavarovana stekla . In ko sm hotel uveljavljati kasko so pravili ka ne bodo plačali, ker kao ni tovarniško vgrajeno.
Sm dobil zdaj sicer iz Volvota neksi dokument ki naj bi potrjeval da je tovarniško vgrajeno. Sm poslal skupaj z notranjimi fotkami na mail in so rekl da gre primer na ponovno obravnavo.

Upam sicer da gre tokrat skoz a vendar strah ostaja. Kaj naredit če ponovno odločijo da nebodo pokrili stroške?
 
  • Wow
Reactions: bertoncl

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Torej meni se je razbil šibedah na Vulvi. Imam zavarovana stekla . In ko sm hotel uveljavljati kasko so pravili ka ne bodo plačali, ker kao ni tovarniško vgrajeno.
Sm dobil zdaj sicer iz Volvota neksi dokument ki naj bi potrjeval da je tovarniško vgrajeno. Sm poslal skupaj z notranjimi fotkami na mail in so rekl da gre primer na ponovno obravnavo.

Upam sicer da gre tokrat skoz a vendar strah ostaja. Kaj naredit če ponovno odločijo da nebodo pokrili stroške?
Tovarniško vgrajeno že ja...

ampak ali je bil naveden na zavarovalni polici, ali v osnovni opremi vozila ali doplačali za dodatno tovarniško vgrajeno opremo, če ni v paketu opreme kateri je naveden?

Slovenski avto, ali iz uvoza?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Matey

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Tovarniško vgrajeno že ja...

ampak ali je bil naveden na zavarovalni polici, ali v osnovni opremi vozila ali doplačali za dodatno tovarniško vgrajeno opremo, če ni v paketu opreme kateri je naveden?

Slovenski avto, ali iz uvoza?
nena kompliciraj. gobi se šibedah plača, in se ne komplicira, ker je pošten ded.
picajzlarske zavarovalnice.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: novaa, sad in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Torej meni se je razbil šibedah na Vulvi. Imam zavarovana stekla . In ko sm hotel uveljavljati kasko so pravili ka ne bodo plačali, ker kao ni tovarniško vgrajeno.
Sm dobil zdaj sicer iz Volvota neksi dokument ki naj bi potrjeval da je tovarniško vgrajeno. Sm poslal skupaj z notranjimi fotkami na mail in so rekl da gre primer na ponovno obravnavo.

Upam sicer da gre tokrat skoz a vendar strah ostaja. Kaj naredit če ponovno odločijo da nebodo pokrili stroške?
Lahko, da so mnenja, da šibedah ni tovarniško vgrajen, če je avto iz uvoza kar pomeni možnost pomankljivega seznama dodatne opreme v bazi zavarovalnice. Ampak tudi, če je iz uvoza in je strešno okno dejansko tovarniško vgrajeno ti to ne pomaga prav nič, če ni navedeno med dodatno opremo na sami polici in na to bi te ob samem zavarovanju moral opozorit zastopnik oz. tisti, ki je zavarovanje delal (lahko gre tudi za X osebo na šalterju tehničnih pregledov) saj samo opcija delnega kaska stekla še ne pokriva kar avtomatično vseh steklenih površin na vozilu v vseh možnih oblikah/variacijah.
Torej - imaš tam vpisano strešno okno? Poglej na polico, je to zelo jasno razvidno v zgornji tretjini police, pri podatkih vozila. Če je vpisana in če oz. ko dokažeš, da je steklo tovarniško vgrajeno, si zmagal in ti ne morejo zavrnit zadeve v nasprotnem primeru pa dvomim, da boš dobil to plačano.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sej Neven ker debil od agenta me je sploh napeljal ka sm Savo vzel. Zihr kak frend. Bivši :p. Že par let brez problema sicer ampak vseeno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Bodi hvaležen tistemu, ki ti je sestavil točno to polico ter po možnosti pozabil vpisat šibedat kot dodatno opremo in ne tistemu, ki ti je pred leti za un skret od megana od vseh zavarovalnic zrihtal najcenejše osnovno zavarovanje ravno pri Savi, ker je takrat slučajno tako naneslo :srce:
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Zna biti da ce nimas vpisanega pod dodatno opremo, da se bos useknil pod nosom.
Kako pa bi lahko dokazival da so imeli vsi volvi s tvojim motoilrjem/paketom opreme sibedah pa ne vem.
Isci rabljen sibedah. Za ceno novega originala, najbrz dobis celega volva s sibedahom.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.291
113
Daj šasijo napiši (na privat) da vidimo kaj etax cenik da ven za tvoj avto.
Skratka, ko vnesem tvojo šasijo mi vrže ven ta avto: etax 117868 in označi to opremo (oranžno),
označeno pa NI pomično strešno okno, kar je zanimivo ker je SLO avto, ampak po drugi strani
pa glede na letnik proizvodnje in zajema podatkov ki so bili takrat na voljo obstaja večja možnost
da oprema iz VIN št. ne ustreza popolnoma.

Ob sklepanju bi morala pogledati avto, preveriti opremo in dodatno obkljukati to opcijo,
ki ni serijska v paketu ampak je bila dodatno naročena (po tem sodeč).

Tole je zelo klasična napaka agenta in stranke, ker noben ni preveril ali je vsa oprema
navedena ali ne, strešno okno je nekaj kar pač težko spregledaš, če si ogledaš avto.

Ampak ti kot kupec zavarovanja, si pa tudi dolžen preveriti ali je vse na polici prav navedeno ali ne...

1652129317537.png


Dvomim da boš uspel z pritožbo, ker je čisto evidentno, da strešno okno ni bilo obkljukano.

p.s. z Decembrom 2021 imajo police pri Savi sledečo klavzulo:
KL1039: Zavarovana je vsa tovarniško vgrajena dodatna oprema.

Ta klavzula se izpiše na policah za "slovenska" vozila, sklenjena od Decembra 2021 naprej,
tako da če bi bila tvoja polica sklenjena po Decembru 2021, bi imel to krito, sedaj pa "še" nimaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Držimo pesti, da je sklenil polico po tem datumu.
Sicer bo to malo draga lekcija, da se pred podpisom prebere, kaj se podpisuje. Pa v skladu z naslovom lahko sam sebi j… mater :).