Kasko šibedah, Sava, da jim jbm mater

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
če bi agent vključil šibedah, bi dobil višje plačilo :) , ker višja premija - višje plačilo agentu.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Kaj pa če ne vidi hiše? Ker sklepaš zavarovanje v njegovi pisarni?
Lej, snežinkice bodo povsod drugod iskale krivca, razen pred svojim pragom.
Bi rekel, da je tukaj krivda kar lepo deljena na pol.
Sej v tem primeru nebom sral po zavarovalnici. Mogoče mi je bilo narobe predstavljeno iz strani pooblaščenega servisa.
Lahko mi pa vseeno gre zavarovalnica ali kdorkoli na roko. Če se jim gre za stranke. Sej vem. Jaz sm neksi jeboveter ki jim da 600 EUR na leto samo. V vsakem primeru bom menjal zavarovalnico in agenta. Jebat ga.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Lahko da ti bo zavarovalnica morda celo krila, ker je agnet naredil napako in lepo od njega kaj pobrala. To bi bilo čisto fer.
Ne razumem pa, zakaj boš menjal zavarovalnico zaradi napake agenta in tvoje napake. Če boš menjal samo zaradi tega. Če imaš druge razloge, potem ni problema.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Iz istega razloga kot minister odstopi zaradi sendviča. :)
Seveda imam druge razloge. Sam je to pač tudi en razlog
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
Lahko da ti bo zavarovalnica morda celo krila, ker je agnet naredil napako in lepo od njega kaj pobrala. To bi bilo čisto fer.
Po svoje bi bilo ja ampak iz te moke ne bo kruha. Nekje v drobnem tisku lepo piše, da ne odgovarjajo za napake zastopnika za povrh vsega je pa na polici še podpis stranke, ki s podpisom prikazuje strinjanje s pogodbo v takšni obliki kot je. Zavarovalnici pa v 99,99999% primerov niti na kraj pameti ne bo padlo, da bi izplačala nekaj, kar stranki ne pripada. V kakšnih primerih se moraš zaradi X razloga celo boriti za izplačilo, ki ti dejansko pripada...

Ne razumem pa, zakaj boš menjal zavarovalnico zaradi napake agenta in tvoje napake. Če boš menjal samo zaradi tega. Če imaš druge razloge, potem ni problema.
Jup. Samo agenta bi bilo še smiselno (razen, če se mu pove kakšne dodatne stroške bo imel zaradi njegove napake in bi tip prišel nasproti s kakšno ponudbo ampak tudi ta scenarij je bolj v stilu sanjanja svonje o koruzi), zavarovalnica pa tu ni dejansko ni prav nič kriva kar se zgolj in samo tega primera tiče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Sorry turbina, ampak k lih prazniš greznico...

Men je Triglav pojasnil, da je bil moj ventilček načet zaradi korozije (čeprav ventilčka niso našli) in da ga je zaradi tega utrgalo med pranjem v Petrolovi avtopralnici...Po tem, ko sem gumo zamenjal (v 15min!), sem 1h čakal, da je Selma na Petrolu upala kliknit na gumb "print", ker so njej rekli da to avtomatski sprinta in sem lahko slavnostno podpisal zapisnik...3 mesece sem "čakal" na zgoraj citirano pojasnilo s strani Triglava...Višina škode: 35€ + DDV.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Če bi bila napaka na avtopralnici, bi ventilčke potrgalo še vsaj petim avtom za tabo :), dokler ne bi ugotovili , da trga.
Enako je z stranskimi ogledali.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Sorry turbina, ampak k lih prazniš greznico...

Men je Triglav pojasnil, da je bil moj ventilček načet zaradi korozije (čeprav ventilčka niso našli) in da ga je zaradi tega utrgalo med pranjem v Petrolovi avtopralnici...Po tem, ko sem gumo zamenjal (v 15min!), sem 1h čakal, da je Selma na Petrolu upala kliknit na gumb "print", ker so njej rekli da to avtomatski sprinta in sem lahko slavnostno podpisal zapisnik...3 mesece sem "čakal" na zgoraj citirano pojasnilo s strani Triglava...Višina škode: 35€ + DDV.
Zgrožen sem. Alteraš pere avto na Petrolu.:eek:
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
883
113
Emona / Carnium
Če bi bila napaka na avtopralnici, bi ventilčke potrgalo še vsaj petim avtom za tabo :), dokler ne bi ugotovili , da trga.
Enako je z stranskimi ogledali.
Ni vprašanje ali je petim pred ali za mano utrgalo ventil, ampak je vprašanje lahko koliko nas je prejelo copy/paste pojasnila ob prijavi :)

Drgač pa ventil ni bil poškodovan (1 sezono stari ventilčki), ni niti puščal, ampak ga je preprosto utrgalo. Ko bi mi vsaj kdo kavo ponudil...sendvič...rame za plakanje...

Evo, sem potegnil vodo za sabo :)
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.443
1.236
113
Iskajoč brata
Če bi prišlo od vrha zavarovalnice, da od leta 2023 naprej, take napake (tovarniško ugrajeno in ni na polici) krije agent, ki je sklenil polico... Uf bi bili natančni in pregledali prvič avto, pa tudi police in komisija bi bila dražja.... ampak delo bi bilo opravljeno 100%

Kaj pa vem, mogoče so preračunali, da je boljše imeti take napakice, kot pa prejeti malo več od premije.. Ne vem
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Naloga zavarovalnice je, da svoje agente izobrazi, nadzoruje in konc koncev tud odgovarja za njih - ker so pac njen predstavnik v stiku s koncno stranko. Naloga zavarovanca je, da agenta seznani po najboljsih moceh o svojem imetju - le ta pa s svojo strokovnostjo poskrbi za zavarovanje v interesu zavarovanca.
Ce agent zajebe - je kriva zavarovalnica.. pa naj potem oni med sabo urejajo.. polico si podpisal z zavarovalnico in ne agentom.

veckrat ko bo zavarovalnica dobila po p**** zaradi slampastih in hitrih agentov - prej bo imela interes med njimi red nardit.

drobni tisk - mal optimisticno vem.. tud sam imam slabo izkusnjo z agentom..
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85
27. jan 2022
4.707
1.676
113
Čez Dravo sem naredil križ že pred leti, ko so mi podturili redno letno podaljšanje stanovanjskega zavarovanja z novo klavzulo vezave za 10 let, poleg tega pa so ob udaru strele trdili, da plinska peč ni del stavbe, pač pa aparat, ki po stanovanjskem zavarovanju ni zajet.

Hočem pa povedat tole: đenerali mi je ob "medletnem" dodatnem zavarovanju avta pred krajo zahteval, da sem pripeljal avto na cenitev, kjer je zelo natančno poslikal in popisal cel avto, tudi motor in gume, pa čeprav je šlo zgolj za zavarovanje pred popolno odtujitvijo - avto sem 14 dni pustil nenadzorovan v garaži na letališču v Beogradu.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Čeprav tile seznami "tovarniško vgrajene opreme" pri Savi so meni tudi zelo sumljivi. Pri moji Kii so bila pred leti alu platišča/zatemnjene šipe po mnenju zavarovalnice oz. agenta dodatna oprema, čeprav so bila vključena v nivo opreme (in ceno avta s tem nivojem opreme so seveda vzeli kot osnovo za izračun premije).
Seznami opreme, ki jih uporabljajo niso od zavarovalnice, ampak od edinega ponudnika na trgu, ki od distributerjev na trgu pobira podatke, kateri avti z katero opremo se prodajajo preko uradnega kanala v SLO, vse to je potem še povezano z št. šasije.

Zavarovalnica plačuje podjetju dostop do teh podatkov, ko zastopnik vnese št. šasije za izračun ponudbe vozila, prenese podatke iz tega e-tax cenika in vsako poizvedbo zavarovalnica plača...

V osnovi je pomembno da so za določeno vozilo pravi podatki v e-tax ceniku, se mi je že zgodilo da za en avto podatki niso čisto štimalo,
dotično se je šlo za eno KIO Ceed, pri kateri v osnovni opremi vozila niso bile naveden dnevne LED luči in tudi ni bilo opcije za doplačilo.
Cenilec zavrnil plačilo teh LED luči, sem govil za stranko, sem kontaktiral KIO in so rekli, da so že imeli en tak primer za ta tip avta.
Poslali smo mislim da jim cenik z opremo za ta letnik avta in je zadeva šla skozi...

Napak je bila v e-tax ceniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
V bistvu je bil avto tak, kot je bil odpeljan iz salona (sem prvi lastnik); nivo opreme je bil EX Europe +, na uradnem ceniku pa so bila v tem nivoju opreme vključena tudi alu platišča in zatemnjene šipe. Možno pa tudi, da so kaj improvizirali pri avtohiši :)

Eno improvizacijo avto hiše sem imel jaz z Toyoto Hillux.

Stranka kupila novega Hilluxa, mi poslala račun, na katerem je bila naveden avto npr Hillux CITY in cena...
Z stranko se pogovarjam, jo sprašujem ali je še kaj dodatne opreme doplačala, za kar pove za stranke stopnice
in še nekaj in da tega ni na računu za avto. In poudari da je na računi avto z vso tovarniško serijsko opremo.
Dodatna oprema pa doplača z drugim računom, ločeno.

Naj še povem, da je najbolj merodajen podatek o vozilu, prvi (original) račun za avto, direktno od proizvajalca/njegovega distributerja,
ker samo edino tam navedeni pravi podatki.
Noben kasnejši račun od preprodajalca naprej ne vsebuje kaj več kot samo št. šasije, prvi račun pa ima gor navedeno,
točen tip avta z nivojem opreme, npr. Golf Comfortline, in potem spodaj navedeno, kakšno barvo ima in vsa doplačila
na ta nivo opreme, npr. navigacija, druga lita platišča, itd...


Preberem podatke iz računa, vnesem vozilo, popravim ceno vozila malo na gor, ker je bila višja...
par krat obnoviva polico in potem mu poči steklo na prtljažnem delu...
Prijavi škodo... zavarovalnica zavrne izplačilo, ker pokrit prtljažni prostor ni bil dodatno zavarovan.

Jaz na Toyoto, kupec na Toyoto... in potem prodajalec iz Toyote natisne račun ponovno, poleg vozila z kemičnim
dopiše, da je v ceni vozila vključena nadgradnja - zaprt prtljažni prostor.

Jaz vprašam, ja kako, zakaj pa ta oprema ni navedena na računu???

Odgovor trgovca: ja imam tak ERP sistem, da nam ne omogoča na računu izpisa dodatne opreme ampak smo samo
dvignili ceno vozila...

Sem se dogovoril z zavarovalnico, da so vseeno izplačali tisto steklo, stranka je neko malenkost morala doplačati premijo,
saj je osnova za izračun dodatne opreme nekaj drugačna...

Rešili situacijo, ker je uradni prodajalec Toyot v Sloveniji, kreativno reševal kako navesti opremo na računu,
jaz sem hvala bogu vnesel nabavno ceno iz računa, ker je bila višja kot po e-tax ceniku in je šlo skozi.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.356
8.721
113
Drži. To je njegova naloga. Samo tam je tudi tvoj podpis, s katerim potrjuješ resničnost tega. Jaz vem, da vse kar podpišem preverim prej.
Ko se najdeta dva šalabajzerja na kupu, imaš pa turbobičev šibedah in sranje po nič krivi zavarovalnici.
Čaki mal, kaj za vraga pa je agent drugega, kot predstavnik zavarovalnice? Sava si s temi jebadami ne dela ravno usluge. Pač narediš naslednjič obvoz od Save in čimveč ljudem poveš to, da je Sava sicer s ceno kul, sam da izredno komplicirajo in se pravdajo, ko je treba izplačat škodo. Zdej nej pa na Savi tuhtajo, če se jim splača.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
Čaki mal, kaj za vraga pa je agent drugega, kot predstavnik zavarovalnice? Sava si s temi jebadami ne dela ravno usluge. Pač narediš naslednjič obvoz od Save in čimveč ljudem poveš to, da je Sava sicer s ceno kul, sam da izredno komplicirajo in se pravdajo, ko je treba izplačat škodo. Zdej nej pa na Savi tuhtajo, če se jim splača.
No, no, ni potrebe po pretiravanju. Delovanje Save v tem primeru je identično kot bi bilo v takem primeru pri katerikoli drugi zavarovalnici. In kot sem že parkrat napisal pa še parkrat bo verjetno treba - vse zavarovalnice komplicirajo, če so okoliščine dogodka čudne/nenavadne/nepovprečne ali pa da pride do kakšne scene kot zdaj v gobinem primeru in vse zavarovalnice izplačujejo škode brez kompliciranja, če je primer "čist". Tvoj post se pa bere kot da Sava komplicira pri vsakem izplačilu kar niti približno ne drži. Pa ne me zdaj kaj preveč na Savino stran postavljat saj gre za eno meni manj všečnih zavarovalnic ampak se mi pač zdi prav, da smo korektni in rečemo bobu bob.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in SpEkTr