Kampiranje.....

Vagabund

Zelenc'
3. jul 2008
22
0
1
Ker sem sam velik pristaš preživljanja dopusta s šotorom, me zanima, kako je kampiranje popularno med Slovenci?
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Pri meni nažalost ne
smile-1.gif

ko sem bil majhen smo si s prijatelji na vrtu pred hišo postavili šotor in to je vse kar sem jaz doživel od kampiranja
smile-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Ravno bil za 2 dni na Bodenskem jezeru. Lani nekaj dni v Italiji na Gardskem jezeru...

Se pa pripravljam na 14 dnevno potepanje po Sloveniji.
Še iščem ture za planinarjenje in kolesarjenje (Gorenska?).
 

Vagabund

Zelenc'
3. jul 2008
22
0
1
Tudi jaz bil lani na Gardi,.zelo lepo urejen kamp, čisto blizu Gardalanda, tud letos se odpravljamo z otroci, ki uživajo v kampiranju, ker se jim non stop nekaj dogaja....postavlanje šotora, kopanje jarkov okoli, še posodo grejo radi pomit....doma jo pa ne hehe....
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Meni pa je kampiranje vredi samo z počitniško prikolico. Šotor mi ni zanimiv.

Smo pa z familijo šli ene 10x s prikolico kampirat. Smo meli 5 metrov dolgo Adrio.

To so bli fajn dopusti. Nobenih problemov z prostorom, na svojem si, pa še do plaže maš 2 koraka in pol.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Ko smo še s familijo hodili na morje, smo bili po prikolicah.
Drugače pa že skoraj zadnjih 15 let v šotoru. Če ni vsaj enega takega dopusta na leto, mi kar nekaj manjka.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem že kampiral tudi po 3 tedne in ni panike. Itak si večino dneva na plaži ali kje okoli, tako da za spanje je šotor čisto ok.
Sicer pa so šotori poceni in veliki (enako oprema), za spanje pa sem uporabljal samonapihljivo blazino, ki je udobna kot jogi (12cm debelina, 140 široka-kako jo zložiš je pa druga pesem).

Vse ima pač svoja čar, slabosti in pozitivne strani.
 

Vagabund

Zelenc'
3. jul 2008
22
0
1
Ja, oprema je že tako dobra in tudi dostopna , da si lahko narediš prav fajn, sploh če si v kampu z elektriko, kar je pa danes že skorej standard..čeprav vonj in " šumenje " plinske lučke ima pa tudi svoj čar. Zadnej čase , če grem na brzino nekam za dva dni np. spim kar v avtu....ven vzamem zadnej sedeže, notri dam po meri narjen jogi 140x190 in spim ko v bivalniku. Prideš v kamp ali pa tudi kam na divje, postaviš ven mizico in stole, odpreš pivo.....aaahhhhh....
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Jaz grem za kakšen dan zelo rada v šotor (vikend varianta recimo).
Za daljše počitnice pa si raje najamem kakšno sobo, apartma,...že zaradi tega, ker na enem mestu ne zdržim več kot par dni in bi bile vse štorije s šotorom preveč
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.594
113
Šotor ima svoje čare, res pa je da moraš bit človek za to. Če si razvajenec ki pali samo na luksuz, je kampiranje za take nočna mora.
Jaz sem vse skupaj kampiral v življenju ene 10 dni, potem pa direkt na 14 dnevno kampiranje. Bil je to najboljši dopust do zdaj, čisto nekaj drugega kot dolgočasni apartma. Ko ti več ni, enostavno spakiraš in spokaš v drug kraj
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kampiram par let zdaj. Pac sem tak tip, ki ne zdrzi 3 dni na istem prostoru oz. naj napisem drugace, ne maram dopusta kjer en teden lezim na plazi in cakam da se dopust "na hrvaski" iztece...se more non stop nekaj dogajat, premikat, muvat....sam da ni dolgcas
 

Vagabund

Zelenc'
3. jul 2008
22
0
1
To je res ja , pri kampiranju ti ni nikoli dolgčas, medtem ko ti v hotelu hitro dosadi vsakodnevna rutina...pa oblačit se lepo za v menzo pa tko....v kampu pa roštilj pa kuhaš kadar se spomniš, ves čas si v stiku z naravo.....greš npr .zjutraj na tržnico po ribe in si pripraviš večerjo sam...kdaj bo že ta dopust???
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
To je sicer fajn, edina velika pomanjkljivost vikenda je ta, da si potem stalno samo tam. Isti šmoren, kot prikolica na pavšal.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

In če maš vikend na morju, je vedno potrebno nekaj delati, popravljati itd. To se splača kasneje, ko si v penziji in je časa dovolj.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
heh, mi mamo apartma (pritlični), tko da kaj več kot pokosit tisto travo (mamo s sabo vedno kakega pubeca, ki to naredi
grin1.gif
, ki sledi decembra. Pa tut sicer je v meni preveč popotniškega duha, da bi skos dol hodila. Je pa fino, ker tkole lahko cela družba uleti, kakšni za dlje časa, kakšni samo za vikend, pa ni panike glede spanja ipd. Če ne bi šli na vikend, dvomim, da bi se v takšnem številu kam skupaj spravli. Moji starci pa recimo praktično ne grejo na vikend, ampak si privoščita potovanje kam drugam.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Že par let kampiram, prvo s prijatelji, zdaj pa z mojim dragim, ki o hotelu / apartmaju še slišati noče.
Pa saj mi je čisto kul, se lahko stalno malo premikaš, pa nekega luksuza niti ne rabim. Sem že od malih nog vajena takih, bolj "robinson Crusoe počitnic"
Lani Dolomiti in Korzika, letos najbrž spet Korzika, pa še prej malo Istre / Bohinja...
Tudi midva, če greva kam le za eno noč, včasih prespiva kar v avtu. Sedeži se poderejo, pa kar gre. Za eno noč...

Edino kakšen dež zna včasih zamoriti vse skupaj, sicer pa na takih dopustih prav uživam.

Vse bolj pa razmišljam, da bi nekoč, ko bom "velika in bogata" kupila en avtodom......
cool-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Avtodom... Vse lepo in prav samo kaj, ko je (pre)velik. Včasih prideš v kakšno vasico kjer se že z osebnim komaj muvaš,
kaj šele z avtodomom. Po moje je boljša varianta prikolica katero odhaklaš v kampu in raziskuješ okolico. Itaq pa grejo
seboj bicikli za bližnja raziskovanja.
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.594
113
tudi jaz malo razmišljam o oni mali prikolici od adrie, samo je to malo dosti ojrotov zaenkrat

_121450_1.jpg