kamera za vetrobranskim steklom

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Namesto GoPro (če res želiš samo snemati) vzel Reply XD, ker ima neprimerno bolj pravilno sliko (manj popačenj) ali kakšno Contourovo, ki ima tudi GPS.

GoPro ima bolj popačeno sliko zaradi širšega FOV (170 vs 135 od Reply). Če jo nastaviš na 125 ali 90, je tudi popačenja slike precej maj (primerljivo z reply).
Velik FOV brez popačenja pač ni mogoč.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.712
113
kod Džej-Zija
Velik FOV je mogoč tudi brez tako ekstremnega barrel distorsion-a, samo dizajner objektiva bi moral uporabiti drugo projekcijo, ki jih ni ravno malo. Lahko bi vzel celo rektilinearen dizajn, ki bi v celoti ohranjal ravne črte.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
ko ravno gopro omenjate, en offtopic oglas...
prodam cca 1 uro rabljeno gopro hero 2 kamero, motorsport edition, z dodatnim LCD zaslonom, dodatnim Wi-Fi bacpacom (remote control) ter 32 GB karico ter parimi dodatnimi nosilci.

vse skupaj prodam za 349 EUR. cena je končna, v račun ne vzamem ničesar.

info: 041-395-352
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Eno uro rabljeno
17758-icon_confused.gif

Ima nosilec za na krmilo? Sem resen interesent za nakup.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
eno uro rabljeno, pa še to tako, da je bila namontirana na fiksno stoječ objekt, mimo so se pa po polžje vozili motorji, sam pa sem z daljincem vklapljal in izklapljal snemanje.
posnetka je bilo skupaj za 20min in 28sekund.
v kompletu je tudi "Handlebar / Seat Post mount".
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Se plača nabavit tisto iz Spara ? Ali se priporoča kaj drugega. Glede na razširjenost teh zadev bi mogoče bilo fajn poiskat kaki ruski forum...
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
Ker bi kurilo baterijo, ker rabis stojalo, ne mores se menit ko snemas, ne snema avtomatsko, bla bla...
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Sedaj je na voljo tudi Mobius - več o njem v tejle temi ampak tu bi ga predstavil zgolj kot avto-kamero.

Slika 1

Slika 2

Majhen, skoraj neviden, snema v 1080p, dobra optika, enostavna montaža na steklo s pomočjo vakuumskega ali samolepilnega nosilca, lahko pa tudi sami izumite svoje držalo, saj ga dobite s pripenjalno ploščico, ki ima klasično tripod luknjo. Funkcije ima enake kot namenske avto-kamere: začetek/nadaljevanje snemanja ob vklopu avta in konec snemanja ob izklopu - ni treba pritisniti nobene tipke. Nastavitev na 3, 5, 10, 15 min dolge posnetke pri loop načinu (po npr. 3 minutah shrani video v eno datoteko in začne snemati novo, vmes je 1 sek. prekrivanja, da ničesar ne zamudite), ko je kartica polna, začne prepisovati najstarejše posnetke, razen tistih, ki ste jih ročno zaklenili s pritiskom na tipko (recimo vidite nesrečo, pritisnete tipko, da shrani posnetek in se peljete dalje, ne da bi se bali, da bi vam ta posnetek prepisal) - pri npr. 32gb kartici ni posebnih težav, ker gor spravite cca 4 ure videa v top kvaliteti. Avtonomija baterije je cca 90 min, zato ga v avtu seveda napajate prek usb-ja priključenega v konektor vžigalnika.

Cena 70$ (53€) iz Kitajske, 54 funtov (63€) iz VB, linki so v zgoraj linkani temi.

Še posnetek za preverjanje kvalitete (dajte na 1080p in cel zaslon):

 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Mah, ni švoh, ampak še vedno ne razločim tablice od avta. Tako da mi bolj švoh pomaga ob nesreči.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Slovenske tablice so bolj "berljive" kot te ameriške z ozkimi, visokimi, tankimi črkami na rumeni podlagi. Poleg tega se v tem videu voznik nobenemu avtu ni kaj dosti približal, v primeru nesreče pa itak veš, kako blizu si prideta
smile-1.gif


Tukajle bi slovensko tablico komot prebral:

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Tegale Mobiusa bi naročil zdajle, ampak na Joovuu store-u nimajo na voljo nosilca za na steklo zanj. Je le preorder.

Sem kar naročil Mobiusa + nosilec + SD kartico + free shipping. Upam, da dobim hitro, ker nosilec je na back-order.
smile-1.gif


Firsk, hvala! Ujel sem še brezplačno poštnino.

Edit: Mogoče kdo ve, kje lahko kupim razdelilec za 12V napajalni priključek v avtu?
 
Nazadnje urejeno:

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Na ebayu imaš nekaj dražb za suction mounts, sicer pa so cene podobne kot na JooVuu, le poštino bi plačal na dveh mestih.

Primer držala za 2 EUR, skupaj s poštnino iz Hong Konga.

Edit: Sem bil malenkost prepozen (počasi googlam). Poročaj, ko dobiš zadevo.
 
Nazadnje urejeno:

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Super, jst bom tut raje iz VB naročil, čeprav je iz Kitajske cenejši (v primeru, da ti carina pogleda skozi prste). Bodi pozoren na fw verzijo, verjetno boš dobil verzijo 0.32, ki ima "napako" - 60fps ne deluje pravilno, gre le za podvajanje frejmov pa tudi kot snemanja ni pravilno nastavljen. Spremljaj tale forum , objavljena bo verzija 0.34, ki ima to odpravljeno, poleg tega je na tem forumu vse natančno opisano, od ustreznih kablov, menjave baterije, refocusing leče, updejtanje fw-ja itd. Tip z imenom Tom Frank ima direkten stik s proizvajalcem. Support je odličen, kar je zelo pomembno, predvsem ker bodo redno updejtal programsko opremo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
So ti že kaj poslali? Meni še nič, kljub temu, da so nastavke za steklo dobili že v torek in da sem včeraj dobil mail, da je naročilo v pripravi.
P.S.: Kamero pa so malenkost podražili.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Sedaj si cca 2 tedna lastim Prestigio RoadRunner 300 in sem zadovoljen, kar imam zaenkrat težavo (ker še nisem speljal lastnega napajanja) je, da pri moji ibizi, ko odvzamem kontakt, v vtičnici ostane napetost, torej moram vsakič znova vklopiti in izklopiti polnilec
smile-1.gif