Video sistem za na delovni stroj

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Če ima kdo kaj izkušenj z videosistemi za montažo na delovni stroj za nadzor dogajanja za strojem zadaj, ga prosim, če malo pokomentira to zadevo in da kakšen predlog na kaj je potrebno paziti.

Razmišljal sem o takšni kameri: http://www.eachbuyer.com/waterproof-car-reverse-rear-view-rearview-color-camera-p6577.html
in takšnem monitorju: http://www.eachbuyer.com/7-tft-lcd-car-dvd-cctv-reverse-rear-view-camera-monitor-pal-ntsc-p6801.html

Ali o takšnem kompletu: http://www.eachbuyer.com/7-lcd...ra-p182622.html
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Kamere oz. videosistemi za par € je po mojem mnenju metanja denarja skozi okno. Ali se nabavi malo bolj konkretna zadeva ali se pa pač uporablja mobilni telefon za snemanje vožnje. Vse več navigacij za telefone ima dodano funkcijo snemanja poti.

Da pa ne bom čisto off topic, tale zadeva zna biti zelo zanimiva in gleda na ostalo konkurenco tudi poceni. Snema v pravi Full HD kvaliteti, z kar dosti dodatnimi funkcijami in senzorji za normalnega uporabnika.

http://katalog.lidl.si/07bab727-f668-4870-a502-743526f192de/#/20
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Morda sem bil malo nejasen z vprašanjem; potrebujem v bistvu elektronsko vzvratno ogledalo za opazovanje dogajanja v delu kjer klasično vzvratno ogledalo ne seže. Ne potrebujem snemalnika ali podobne zadeve.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Si bil dovolj jasen.
Me pa mika tista lidlova kamera. (ali apkikacije na telefonu ze znajo same zaceti snemati ko das kontakt (najbrz pa ne znajo same prizgati in ugasniti avta po koncani voznji) kar se mi zdi najvecji minus.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Poskusi na traktor forumu. Tam so se že pogovarjali o tej temi in mislim, da se najdejo uporabniki, ki podobno opremo uporabljajo vsakodnevno.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Na hitro da ti odgovorim, tole kar si ti dal, je super če imas skos idealne pogoje.

Medtem pa ko bo malce mrak, ali pa sonce sijal proti kameri, ali pa malce deževalo, pa napetost zanihala.... bos pa videl točno en kkk

Ce hoces da služi svojemu namenu,potem pripravi kakšno roziko, če pa sam da rečes ostalim da imas lcd pa kamero, potem je pa vrhunsko.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če jst prov zastopim, ti sotjiš pred strojem (cnc?) in te zanima kaj se dogaja na drugi strani stroja (orodje, obdelovanci...)?

Izkušenj s takim kameram nimam. Ti pa priporočam, da pogledaš kere so najbolj prodajane, pa kak video na yotubu, da vidiš če ti kvaliteta slike ustreza. Skoraj sigurno pa boš pri vsaki taki pocenski moral namontirat še kako luč, da bo tist del stroja dovolj osvetljen skozi cel dan.

Za boljšo kvaliteto slike pa mogoče raspberry pi2 z video modulom pa preko hdmi kabla na poljuben računalniški monitor...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Dvomim da so tukaj cnc stroji v igri.
Bolj nekako v stilu vzratne kamere pri avtih. Saj je lepo napisal da rabi "elektronsko vzratno ogledalo" za tja kamor preko obicajnega ne vidis.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
DA kupuj komplet kamera+displey. velikostni razred 70€
način izbire? popularnost in kaj uporabnikom NI všeč pri določenem modelu! Negativne stavri so VEDNO bolj podrobno opisane, kot pozitivne.
Glej da bo 12V
pazi na mrtvi/slepi kot!
Kamera mora biti za zunaj - diht, oblika ohišja - na nosilci, da ne boš leke lkne delal v pleh.. Zraven reflektor.
Ali gledaš nazaj ali gledaš dol?
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Dobil zadevo in presenečeno ugotovil, da sem tistih nekaj deset € dobro investiral. Zadeva dela presenetljivo dobro. Sicer je še nisem zmontiral na stroj ampak samo provizorično priključil in sprobal. Nič slabša ločljivost kot na kakšnem avtomobilu, IR za nočno vidljivost, brezžični prenos signala... Skratka presenečen sem nad uporabnostjo te zadeve.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Že zmontiral in lahko bolj objektivno ocenim kvaliteto:
1. Slabe, nekontrastne barve
2. Ožji kot zajemanja slike od deklariranega
3. Resolucija se v praksi pokaže za ne najboljšo
4. IR za nočno gledanje ima tako kratek doseg, da je v mojem primeru brez uporabne vrednosti

A resnici na ljubo je treba povedati, da svojo nalogo kjub temu relativno dobro opravlja in mi ni žal, da sem nabavil