Kam v okolici Rijeke

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
V petek grem najprej na kosilo v konobo Maretina ( Viškovo ), nato pa bi odšel še na kakšne daljši sprehod, nekje ob morju. Zadnjič sem bil v Opatiji in je bilo OK, vendar, da se ne ponavljam, bi šel kam drugam. Lahko tudi otok Krk, oziroma kakšna druga destinacija v bližini. Ker ne poznam nič, se priporočam za predloge. Skratka, zaželjen popoldanski sprehod, kakšna kavica in sladica... ???
 

Scorp

Zelenc'
14. maj 2014
4
0
1
Selce-crikvenica imas 3km pespoti, ce ti je hodit ob obali in videt civilizacijo (lokali) ali pa od selce do "skoraj" novi vinodolski cez gozd in gledat "pravo" obalo in nekaj cudovitih plaž. Nekaj jih je lahko dostopni, nekaj precej tezkih.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Tole v Crikvenici ( 3 km pešpoti ) bi bilo zanimivo. Ta pešpot je med Crikvenico in Selcami?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Tole v Crikvenici ( 3 km pešpoti ) bi bilo zanimivo. Ta pešpot je med Crikvenico in Selcami?

cela pot je še malo daljša...če greš od začetka poti recimo lokal "sabia" v Crikvenici in do Uvale Slane v selcah...je to po mojem kakih 6 km ali pa aše več..je pa pot skoz čisto ob morju, nekaj dosti lokalov ni pa tudi neke hude guzve ni, promet pa je precej redek ob tem casu sedaj
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Citat:
Uporabnik Scorp pravi:
Selce-crikvenica imas 3km pespoti, ce ti je hodit ob obali in videt civilizacijo (lokali) ali pa od selce do "skoraj" novi vinodolski cez gozd in gledat "pravo" obalo in nekaj cudovitih plaž. Nekaj jih je lahko dostopni, nekaj precej tezkih.

Kje pa poteka ta pot po gozdu? Sem nekaj bral da je tam nekje neka romantična cesta ( pot )...
 

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
306
6
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
V petek grem najprej na kosilo v konobo Maretina ( Viškovo ), nato pa bi odšel še na kakšne daljši sprehod, nekje ob morju. Zadnjič sem bil v Opatiji in je bilo OK, vendar, da se ne ponavljam, bi šel kam drugam. Lahko tudi otok Krk, oziroma kakšna druga destinacija v bližini. Ker ne poznam nič, se priporočam za predloge. Skratka, zaželjen popoldanski sprehod, kakšna kavica in sladica... ???

Rajska cesta (plaža) v Haludovem na Krku
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Zakaj pa ne kar samo mesto Krk? Lahko se sprehajaš ob obali iz enega konca mesta še malo dlje od Kampa Ježevac, pa do drugega kampa bivšega FKK Politin. Še malo naprej je še vedno FKK plaža, tako da če imaš traume, se tam tvoja pot zaključi, sicer pa lahko nadaljuješ celo do punata, mimo marine, jaht in dalje. Odvisno koliko imaš namen prehoditi?

LP
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Sem se premislil in bom šel spet v Opatijo. Ko sem bil pred kratkim, sem parkiral v garaži hotela Milenij. Ker ta garaža ni ravno poceni, me zanima kje parkirati v Opatiji. Verjetno je kje kakšno parkirišče, pred kakšno trgovino, šolo itd...? Lahko tudi parkirišče kjer lahko za zmerno parkirnino parkiram nekaj popoldanskih ur?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik Scorp pravi:
Selce-crikvenica imas 3km pespoti, ce ti je hodit ob obali in videt civilizacijo (lokali) ali pa od selce do "skoraj" novi vinodolski cez gozd in gledat "pravo" obalo in nekaj cudovitih plaž. Nekaj jih je lahko dostopni, nekaj precej tezkih.

Kje pa poteka ta pot po gozdu? Sem nekaj bral da je tam nekje neka romantična cesta ( pot )...

po gozdu je taka divja pot, ne ravno cesta in zvecer ni osvetljena...ljubavna cesta ( mas na tabli napisano kje se zacne) je pa direkt od marine v crikvenici do začetka Selc do konobe. pot ni kaj posebej romanticna :D,

tukaj se lepo vidi, pa potem dalje skozi gozd vidis tak malo delcke poti proti Novem Vinodolskem

https://www.google.com/maps/@45.1614561,14.7214583,4094m/data=!3m1!1e3

tu pa mas se street view
street
 
Nazadnje urejeno:

saskia02

Zelenc'
16. mar 2013
25
0
1
jaz sem bila v Opatiji za prvomajske, lahko si prebereš TUKAJ

glede parkinga: ceneje bo, da parkiraš v kraju VOLOSKO, to je malo pred Opatijo kjer se začne Lungomare in greš potem peš v Opatijo, v Voloskem imajo tudi kar nekaj gostiln.

če pa želiš parkiranje zastonj pojdi v Lovran, ker se konča pešpot, tam je parkiranje brezplačno. v Lovranu ob gl. cesti je bila ena ribja gostilna, pa je bila ful polna in nisva šla tja jest.
2017170-2014-05-3080.jpg
 

Priponke

  • 2017170-2014-05-3080.jpg
    2017170-2014-05-3080.jpg
    283,6 KB · Ogledi: 905

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ena nova velika garaža je desno od tržnice na Slatini. Cena je 5kn na uro, kar je nakako minimum za Opatijo. Fajn za sprehod je Lungomare, ali desno proti Lovranu mimo starih vil in marine v Ičičih ali pa levo proti Preluku, mimo Voloskega, kjer je tudi (razvpiti) Plavi Podrum.. V vsako stran se da iti kar daleč, pot pa je res urejena in slikovita.

Za pojest so bolj drage zadeve, poleg Plavega podruma v Voloskem še La Mandrač, v samem mestu pa Bevanda in (precej ceneje) Kamelija.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Ena nova velika garaža je desno od tržnice na Slatini. Cena je 5kn na uro, kar je nakako minimum za Opatijo. Fajn za sprehod je Lungomare, ali desno proti Lovranu mimo starih vil in marine v Ičičih ali pa levo proti Preluku, mimo Voloskega, kjer je tudi (razvpiti) Plavi Podrum.. V vsako stran se da iti kar daleč, pot pa je res urejena in slikovita.

Za pojest so bolj drage zadeve, poleg Plavega podruma v Voloskem še La Mandrač, v samem mestu pa Bevanda in (precej ceneje) Kamelija.

Sem si malo ogledoval karto Opatije in mislim da bom šel peš proti Lovranu. Kot sem videl je cca. 6 km v eno smer, tako da bo ravno prav. Za parkirišče je 5kn/uro normalno, me pa zanima kje je ta Slatina, tržnica itd... Kaj vtipkam v GPS ( ulica )?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Garaža je na Ulica Maršala Tita 156.

Za pojest je pa odvisno od okusa in denarnice. Kaj posebnega, torej da bi bilo sprejemljivo in res okusno pa ni. Morda v kakšnem hotelu, a še nisem poizkusil.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Garaža je na Ulica Maršala Tita 156.

Za pojest je pa odvisno od okusa in denarnice. Kaj posebnega, torej da bi bilo sprejemljivo in res okusno pa ni. Morda v kakšnem hotelu, a še nisem poizkusil.

Sam bom šel jest v konobo Maretina. Preverjeno dobro in cenovno zelo ugodno. Hvala za naslov od garaže!
zmaga.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Citat:
Uporabnik saskia02 pravi:
jaz sem bila v Opatiji za prvomajske, lahko si prebereš TUKAJ

glede parkinga: ceneje bo, da parkiraš v kraju VOLOSKO, to je malo pred Opatijo kjer se začne Lungomare in greš potem peš v Opatijo, v Voloskem imajo tudi kar nekaj gostiln.

če pa želiš parkiranje zastonj pojdi v Lovran, ker se konča pešpot, tam je parkiranje brezplačno. v Lovranu ob gl. cesti je bila ena ribja gostilna, pa je bila ful polna in nisva šla tja jest.

Hvala za lep opis. Bom upošteval tudi tvoj nasvet.
smile-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
Priporocam valle losca v voloskem, ker je res fenomenalno za jest. Ni pa to v stilu velikih gostiln, ampak je mala rupa, zunaj pa mala terasica. Hrana je res na visokem nivoju, cene pa, za to kaj dobis, zelo korektne.
Aja pa rezervirat, vsaj v sezoni, ker drugace je skoraj nemogoce mizo dobit