Kam na morje s čolnom

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
(bodoči) novopečeni pomorščaki (gumica 4m) iščemo ideje, kam na hrvaško morje. Radi bi malo raziskovali zalivčke, se kopali, ribarili in deca (8 in 10 let) bi se potapljala.

Kaj predlagate?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
V bistvu greš lahko kamorkoli. Če greš v apartma, glej take, ki imajo privez. Imaš gumico s trdim podnom (plastiko)?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Preveri kampe, kateri omogočajo privez čolna (po možnosti gratis).
Verjetno te nastanitev ne zanima tako zelo, samo toliko da imaš plac za spanje, umivanje, ....
Kaj pa vem, kaki malo manj obljudeni otoki verjetno, kak Dugi otok, Ugljan, Pašman.
Če vožnja ni ovira pa bolj daleč na jug.
Zelo dobra varianta (za čolne) je tudi Koromačno (kamp Tunarica) v V. Istri. Ne vem pa kako je s privezom, preveri.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.604
254
113
hja, poglej google maps in tam kjer je največ otočkov blizu obale zna biti zanimivo!

je pa to tak "nevaren" hobi - drugo leto boš sigurno hotel večjo zadevo! ;)
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: MrDaco in Romzi

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
(bodoči) novopečeni pomorščaki (gumica 4m) iščemo ideje, kam na hrvaško morje. Radi bi malo raziskovali zalivčke, se kopali, ribarili in deca (8 in 10 let) bi se potapljala.

Kaj predlagate?

S takim čolnom in otroci predvsem nekam, kjer je dost obljudeno in na dosegu roke. Ker če ti to orng na burjo obrne, boste prej v Italiji kot nazaj na obali.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
Istra - Kamenjak
Zelo dobra varianta (za čolne) je tudi Koromačno (kamp Tunarica) v V. Istri. Ne vem pa kako je s privezom, preveri.

Se mi zdi super, zelo verjetno da bomo šli nekam tam kampirat za prvi dopust, cca 5 dni takoj po končani šoli. Za glavni dopust pa iščemo apartma, no mogoče se tud na prvem dopustu premislimo in gremo potem na glavni dopust za 10 dni kampirat.


S takim čolnom in otroci predvsem nekam, kjer je dost obljudeno in na dosegu roke. Ker če ti to orng na burjo obrne, boste prej v Italiji kot nazaj na obali.

Itak... Nisem ljubitelj odprtega morja, na taki gumici pa sploh ne. Želja je, da se malo fijakamo ob obali, eventualno pičimo do kakega otoka v bližnjem vidnem polju in ga raziščemo.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Kakšen motor imaš v mislih, pazi na zahteve po registraciji in plovnih dovoljenjih. Z tako gumico je tako, kot je že nekdo zgoraj napisal burja in večji valovi so problem torej se izogibaj zunanje strani Istre ta ki gleda na Italijo, ker so tu skozi valovi. Dosti otočkov imaš tudi v okolici Rovinja, je enih par ko so blizu celine tak da lahko plavaš preko.
Drugače je pa tak da je od Rovinja pa do Brionov odprto morje brez otočkov, in stalni valovi ter vetrovi za tak gumenjak neprimerno, razen zgodaj zjutraj in zvečer mogoče če. Brioni so no go ker je prepovedana plovba. Kamenjak na zunanjo stran proti Italiji tudi nima otočkov, notranja stran ima ene 4 otočke dokaj blizu, pa polno zalivov, in naprej imaš še potem medulinski zaliv ki seže do Pomera, tam si relativno varen pred vremenom.
Za 5 dni za probo ti predlagam kamp Stupice-Premantura je neposredno ob kamenjaku, ima dve mesti z bojami kjer lahko kot obiskovalec vežeš čoln, edino če boš imel vso opremo novo jo ustrezno varuj, ker hitro "vrane" pridejo. Iz tega kampa imaš potem ravno otočke, desno kamenjak, levo pa cel medulinski zaliv, vse super dosegljivo z gumico 4 m, dovolj prometno da če se kaj zgodi pomahaš pa ti kdo lahko pomaga.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.937
5.010
113
S takim čolnom in otroci predvsem nekam, kjer je dost obljudeno in na dosegu roke. Ker če ti to orng na burjo obrne, boste prej v Italiji kot nazaj na obali.

Burja se ne obrne v 10tih minutah. Spremljanje vremena je pa tako ali tako prva morjeplovska vrlina, ki se je mora vsak zavedat in naučit. Prihod burje napovejo že kak dan, dva prej, zato je spremljanje DHMZ-ja nujna reč.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.937
5.010
113
(bodoči) novopečeni pomorščaki (gumica 4m) iščemo ideje, kam na hrvaško morje. Radi bi malo raziskovali zalivčke, se kopali, ribarili in deca (8 in 10 let) bi se potapljala.

Kaj predlagate?

Kako gumico boš nabavil? Malo šeraj veselje z nami. Jaz sem bil 5 let lastnik Honde 4m in 20KS motorja.

Drugače pa predlagam da greš na lokacije, kjer je pred tvojim pogledom vedno kak otok. Recimo okolica Zadra in južneje do Primoštena. Če imaš pogled na odprto boš imel ob maestralu prevelike valove. Tudi iz relacije od Cresa-Lošinja do Paga je že dovolj velika razdalja da se že razvijejo precej veliki maestralski valovi. Glede zalivov ipd, pa se nahajajo vzdolž cele obale, se vsepovsod da najt plac za sebe. Na Earthu se tudi lepo vidi kateri zalivi so peščeni.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
Glede gumice - razmišljal sem o rabljenem kompletu, nato pa se nekako prevesil na nov čoln + rabljen motor.

Glede čolna sem razmišljal o Viamare 380 (akcija 860eur), ampak trenutno se mi pa zdi najboljša varianta Honwave T40 (cca 1300).

Motor bi najraje rabljeno Yamaho 20-30ks (najraje max, ki je za čoln dovoljena), po možnosti 2 taktno, da jo lahko sam obesim na čoln.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.937
5.010
113
Jaz sem vzel 20KS Hondo 4 taktar, ki je med temi najlažja in jo en ded še normalno prime in natakne na čoln. Iz avta tovorit pa tako rabiš pomoč, magari ženske roke.

Edit.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.079
799
113
4m je ravno malo premalo za maestralske valove, ravno v doline padaš in če ni 25KM+ motorja se čudno vlečeš ven. Pa zložljiv poden. To je vse tako na meji. Oče ima že desetletja 4,5m Gumar s 30KM dvotaktnim Suzukijem, poliestrsko gliser dno. Špica! Ampak manj se pa ne izide. Premislite še malo in dodajte le malo več. Predlog. S tem rangom plujem že 25 let, vem kaj govorim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.937
5.010
113
Pa še to. Če boš kupoval rabljenega 2 taktarja, se na kapetaniji pozanimaj če ga boš lahko vpisal na nov čoln. Namreč nove 2 taktarje motoje ne moreš vpisat če ne usrezajo normam 94/25/EC; 2003/44/EC , kar pa večina fergazarjev ne. Verjetno nebo problem, če boš kupil motor in ga pri enaki kapetaniji prepisal na čoln, lahko pa postane problem, če ga boš kupil recimo od lastnika, ki ga je prej imel na Hrvaškem. Pozanimaj se na kapetaniji, v glavnem.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.937
5.010
113
4m je ravno malo premalo za maestralske valove, ravno v doline padaš in če ni 25KM+ motorja se čudno vlečeš ven. Pa zložljiv poden. To je vse tako na meji. Oče ima že desetletja 4,5m Gumar s 30KM dvotaktnim Suzukijem, poliestrsko gliser dno. Špica! Ampak manj se pa ne izide. Premislite še malo in dodajte le malo več. Predlog. S tem rangom plujem že 25 let, vem kaj govorim.
Se strinnjam, večje je bolje je... ampak potem je tu že prikolica, pa trdo dno, in je cena povsem druga, kot si jo verjetno avtor teme predstavlja.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
Ja, pogoj je, da je zložljiv, da ne bom pol 50 tednov na leto tisto kotrigo okol bajte gledal pa vlačil.

Je pa res, da za prvi čoln nebi ravno dajal "malega bogastva", bi pa rad naredil optimalen nakup, da ne bomo čez leto-dve menjavali.