kakšne smuči

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Zakaj ne odgovoriš, če si na podlagi podatka o sedmih dnevih podal tako jasen odgovor. Nič ni treba bit pameten, ampak v praksi je tako kot je janez napisal.
Pa pi... no a si pismen - človek smuča SAMO 7 dni na leto, Janez40 je napisal: Najprej sem jih izposojal, potem je smučarskih dni postalo preveč, še otrok je tudi vedno več smučal in odločil sem se za nakup, da imam mir.

A vidiš kako razliko?

Sicer pa delajte s svojim dnarjem kar vas je volja. Jaz imam tudi trenutno 7 parov (aktivnih) smuči na "zalogi". Jih rabim? Niti slučajno, je pa fajn. Na sezono zakurim za prijateljski servis ene toliko kot stanejo smuči o katerih se pogovarjamo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Pa pi... no a si pismen - človek smuča SAMO 7 dni na leto, Janez40 je napisal: Najprej sem jih izposojal, potem je smučarskih dni postalo preveč, še otrok je tudi vedno več smučal in odločil sem se za nakup, da imam mir.
Ne rabiš se razburjat niti malo, še manj pa dret. Samo povej število dni, ki se jim ne reče več 'samo' in pri katerih je nakup smučk upravičen. Samo to.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
178 ali 181 malo pa se vseeno lahko utrudite na smučanju.
Edini problem je, da te dolžine so edino "tekmovalne" in najboljše t.i. učiteljske.

Začel sem s takimi, da sem roko stegnil nad glavo in evo ti višine.
Potem sem bil dolgo na 203 - bog ne daj 201 ali 205.
Pa 180 in dol na skoraj 160, sedaj sem spet na 180 pri malo manjši lastni višini. Moraš delat, pa tudi najlažje pogoljufaš. ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Zračunaj si. Cena smučke, cena rente, cena servisa (recimo vsakih 15 smučrskih dni) ...
Pa pri renti upoštevaj pše plus, da lahko vedno nekaj svežega probaš.
Disclaimer: ne rentam, imam svoje, pa kdaj kake na testih sprobam.
Izračunal sem si (nisem) tako kot ti in ne kot cela evropa, zato dile rentam ko hočem kaj drugega probat, sicer pa furam svoje. Samoizoliranec pa je izračunal drugače, namesto da bi povedal rezultat se pa raje jezi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Izračunal sem si (nisem) tako kot ti in ne kot cela evropa, zato dile rentam ko hočem kaj drugega probat, sicer pa furam svoje. Samoizoliranec pa je izračunal drugače, namesto da bi povedal rezultat se pa raje jezi.
Glej sem te hotel ignorirat pa še kar tolčeš z glavo v zid.
Verjetno smo slovenceljni edini, ki delamo nekaj prav pri nakupu smuči, ker res velika večina "1X7 dni na leto" smučarjev opremo renta - očitno nimajo pojma.
Če naštejem vso smučarsko navlako, ki se mi nabira: 3X pancarji, 6X kompleti oblačil, 2X čelada, ene 15X očala, kup rokavic, že rečeno koliko smuči, 4X palice,... Pa vse skupaj (razen zadnjih 4 parov smuči) ni vredno nič po par letih uporabe, spičil pa sem par tisoč evrov za to - no nekaj je služba častila.

Kaj boš ti naredil mi je prav vseeno, sem pa odgovarjal OT, ki sprašuje za nasvet kaj naredit/kupit za 7 dni smučanja na leto in tu je zame edino racionalno in pametno rentat.

Pa še za razne "sejmi/Bolha" kupce - dejansko je boljše kupit potem na razprodaji nove "McKinley" variante (dela jih itak Elan), kot pa vzet nekaj nevzdrževanega starega 10 let za skoraj enak denar.

Zdaj pa vam neham pametovat, grem raje opremo skup nabirat za naslednje smučanje. :evil:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Denar potrošen za zabavo nima ekonomske logike v ozadju. To je menda jasno. Skoraj polovici prebivalstva Evrope so smučišča še najbolj na dosegu roke, če gre lepo na letalo ali hitri vlak in potem naprej. Takrat je lastna oprema muka. Za dnevne obiske smučišč pa je rentanje muka.
Splača se ne eno, ne drugo, ker od smučanja rekreativec ne služi. Razen, če je hud "vplivnež" na nekem socialnem omrežju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: danielt

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Glej sem te hotel ignorirat pa še kar tolčeš z glavo v zid.
Verjetno smo slovenceljni edini, ki delamo nekaj prav pri nakupu smuči, ker res velika večina "1X7 dni na leto" smučarjev opremo renta - očitno nimajo pojma.
Če naštejem vso smučarsko navlako, ki se mi nabira: 3X pancarji, 6X kompleti oblačil, 2X čelada, ene 15X očala, kup rokavic, že rečeno koliko smuči, 4X palice,... Pa vse skupaj (razen zadnjih 4 parov smuči) ni vredno nič po par letih uporabe, spičil pa sem par tisoč evrov za to - no nekaj je služba častila.

Kaj boš ti naredil mi je prav vseeno, sem pa odgovarjal OT, ki sprašuje za nasvet kaj naredit/kupit za 7 dni smučanja na leto in tu je zame edino racionalno in pametno rentat.

Pa še za razne "sejmi/Bolha" kupce - dejansko je boljše kupit potem na razprodaji nove "McKinley" variante (dela jih itak Elan), kot pa vzet nekaj nevzdrževanega starega 10 let za skoraj enak denar.

Zdaj pa vam neham pametovat, grem raje opremo skup nabirat za naslednje smučanje. :evil:

Vidiš, spet (že n-tič) si namesto enostavnega odgovora začel nabijat kak si najjači. Zeh ena.

Vhodni podatek je bil "smučam 7 dni na leto". Vse ostalo si dodal po lastni domišljiji. Zeh dva.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Čakaj, še pet minut nazaj si bil strokovnjak za evropo, zdaj pa kar naenkrat preskok na kekca?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
No dej ne pametuj prevec. Smucam cel zivljenje, zadnja leta pac mal manj tm 5 do 10 dni na let pa mam svoje dile. Zakaj? Ker tocno vem kera dila mi sede in hocm vedno smucat s to dilo. Zakaj bi rentu, ce si lahko privoscis svoje, in tocno ves zakaj?