kakšne smuči

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Danes na halti.com Halloween popusti, tudi na že znižano, če komu kaj pomaga...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Poskusil sem Salomon S pro 110 pancerje, glede na barve l. 21/22. Ker zelo dobro sedejo, se ogrevamo za nakup. Ali je to ok, ne glede na letnik proizvodnje, ali novejše? Vendar so novejši letniki malenkost drugačnih oznak. Ve mogoče kdo, kaj je npr. lanski letnik primerljiv?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Poskusil sem Salomon S pro 110 pancerje, glede na barve l. 21/22. Ker zelo dobro sedejo, se ogrevamo za nakup. Ali je to ok, ne glede na letnik proizvodnje, ali novejše? Vendar so novejši letniki malenkost drugačnih oznak. Ve mogoče kdo, kaj je npr. lanski letnik primerljiv?
Če ti "pašejo" pol kup.
Ni to telefon, pc, avto...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Trdota bi šla gor iz 100.
Smuči so tudi neka srednja trdota.
Kaj bi lahko bilo narobe?
Nič ne bo narobe, je pa pri smučanju dobro imeti uravnoteženo opremo primerno znanju oz. Načinu smučanja.
Recimo , če imaš (pre)trde smučke/pancarje in si začetnik potem smučanje ni ravno užitek oz. bi bilo bolje, če bi imel "slabšo" /mehkejšo opremo.

So ti bili prejšnji pancarji(100) ok?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Nič ne bo narobe, je pa pri smučanju dobro imeti uravnoteženo opremo primerno znanju oz. Načinu smučanja.
Recimo , če imaš (pre)trde smučke/pancarje in si začetnik potem smučanje ni ravno užitek oz. bi bilo bolje, če bi imel "slabšo" /mehkejšo opremo.

So ti bili prejšnji pancarji(100) ok?
Prejšnji pancarji so bili ok, salomon 100. Menjam ker so mi spredaj na stiku, kjer je guma, spustili vodo. Sicer če dam salotejp čez je ok. Preizkusil sem nekaj modelov in očitno mi Salomon najbolj odgovarja, omenjeni s pro 110 še bolje kot ta, ki si ga lastim.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
LOL meni tudi ne, trenutno sem na atomic zadnjih 10 let, višji cenovni rang, pa ene 4 sezone sem imel z njimi po 40+ dni na sezono...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Se malo nadaljevanja. Kupil preko spleta in dobil 120 namesto 110. Kot rečeno prej sem imel 100. Kilogrami so tudi okoli 100. Edino kar se bojim, da ne bodo preveč utrujajoči, nekomot za celodnevno smučarijo. Mnenje?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Glede na to, da imaš precej "začetniška" vprašanja, verjetno nisi nek izkušen smučar ,.....menim, da je 120 pretrdo.Se pa lahko motim.
Najbolj je pomembno , da pancar pravilno paše na nogo(večina ima prevelike pancarje).

Kako smučaš (počasi, previdno, hitro, agresivno, ....podlaga - trdo,led ti dela težave....)?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.965
2.418
113
Dokaj hitro, vendar se pozna v zakrknjenosti telesa, da ne od malega. Plus poškodba kolena, ki še dodatno podzavestno vpliva na mehkobo telesa. Najraje imam dolge hitre karving zavoje. Strmine tudi lepo zvozim.
Ledene strmine pa kar težave. Kot večina smučarjev tja raje ne grem.
Npr. Kronplatz zadnji dve črni sta mi super. Tam kjer imajo ženski veleslalom, ter je ledeno, odsmucam, počasi in previdno.
Uživam pa proge alla Livigno. Sončne, široke, narazrite.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.924
5.197
113
Zakaj ledene strmine težava? Ker vozijo smuči tebe in ne ti smuči. En namig za to je tudi "imam rad dolge hitre karving zavoje". Predvidevam, da ne voziš smiči radija 20+. In če z smučmi nekje 11-14 radija dosegaš dolge zavoje se moje zgornje potrdi.

Investiraj v kako privat uro ali dve, vsaj tolko, da ti nekdo osnove pokaže. Ne bo ti žal in tudi možnost poškodb boš zmanjšal na ta način.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Zakaj ledene strmine težava? Ker vozijo smuči tebe in ne ti smuči. En namig za to je tudi "imam rad dolge hitre karving zavoje". Predvidevam, da ne voziš smiči radija 20+. In če z smučmi nekje 11-14 radija dosegaš dolge zavoje se moje zgornje potrdi.

Investiraj v kako privat uro ali dve, vsaj tolko, da ti nekdo osnove pokaže. Ne bo ti žal in tudi možnost poškodb boš zmanjšal na ta način.
podpišem
če imaš kante zrihtane in, kot bi rekel Muri, znaš dat dilo "na kanto", potem na trdi in poledeneli nimaš težav