kakšne smuči

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Vzam, dej nekaj cvenka za servis pa probaj. Moj tastari še zmeraj take fisherce vozi. pol karving so včasih temu pogovorno rekli.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Oddrsavanje, torej da skije ne voziš po robniku oziroma zaključuješ zavoja po robniku, ampak oddrsavaš celi zavoj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: danielt

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Poleg anfibio bi jes pogledal še wingman. Enaka smučka, z nekoliko širšo sredino, drugače pa če je spraševalcu všeč Volkl pa Deacon modeli
Ne bom trdil, da velja tudi za letošnje modele (zadnje generacije nisem testiral), ampak za leto bolj nazaj: Deacon je v tem razredu med slabšimi izbirami. Bolje Wingman 82, Atomicov Vantage ali kak Blizzard ... Pa če človek že gre na allmountain je najbolje nekje med 78 in 82 širine pod čevljem. Manj nima smisla, več zna biti preveč (plus masa ...). Vsaj moja izkušnja je taka.
Nasploh: poiščeš najmehkejšo smučko, ki ti še ustreza, ko imaš voljo in znanje res pritisnit. Pa nek normalen lok (recimo tam 15, 16 metrov) Ker večino časa smučaš počasneje, v gužvi, bolj zmatran, v družbi, ki ne more prav hitro, po slabi progi ... Dolžina se ne sekirat, kolikor paše. Moje so -18 glede na mojo višino, prejšnje so bile -22 ... Super, ko je razrito popoldan ... Nekaterim pa to ne ustreza (in tudi meni ne pri nekaterih modelih smuči, ki os po naravi bolj nestabilne). Pač greš ko so testi, pa sprobaš 2 dolžini in vidiš. Pa ko greš malo sprobat smučko: če ti je zjutraj všeč, jo sprobaj še popoldan, preden zaključiš. Odličen način, da se izogneš prezahtevnim smučkam. In obratno, morda ti zjutraj ne bo čisto dovolj dobra, pa bo popoldan pravi biser. In se pač odločiš za kompromis.
Sam že par let vozim le še allmountain (torej širše) in se ne sekiram če je južno, slabo zratrakirano ... Pa če bi zdaj izbiral bi vzel stopnjo mehkejše (TI namesto CTI), verjetno.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: danielt in map

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Se pravi če napravim povzetek, racetiger niso priporočljive ker so slalomske, amphibio 14 pretrde...najbolš bi ble amphibio 12.....
vendar najbolj me vleče na racetiger, sm jih probal in ......:cool:, ne vem sem neodločen.....
je pa nekaj,... da novih ne bom kupoval k za par dni na leto se mi enostavno ne izplača.....
hvala vsem za nasvete..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Se pravi če napravim povzetek, racetiger niso priporočljive ker so slalomske, amphibio 14 pretrde...najbolš bi ble amphibio 12.....
vendar najbolj me vleče na racetiger, sm jih probal in ......:cool:, ne vem sem neodločen.....
je pa nekaj,... da novih ne bom kupoval k za par dni na leto se mi enostavno ne izplača.....
hvala vsem za nasvete..
Lej kak koli obračas racetiger ne rabiš. Lahko jih pa vsseeno kupiš. Tak kot bi ferarija kupo za po pohorju. Saj bi se vozo, ampak z golfom bi se čisto isto hitro, pa še bolj udobno. Pa še več napak med vožnjo bi ti odpuščal golf.
 
  • Všeč mi je
Reactions: danielt

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Lej kak koli obračas racetiger ne rabiš. Lahko jih pa vsseeno kupiš. Tak kot bi ferarija kupo za po pohorju. Saj bi se vozo, ampak z golfom bi se čisto isto hitro, pa še bolj udobno. Pa še več napak med vožnjo bi ti odpuščal golf.
Kaj pa amphibio X, kaj so to zaene smučke?
 

Priponke

  • elan-amphibio-x-power-shift-160cm-slika-32245543.jpg
    elan-amphibio-x-power-shift-160cm-slika-32245543.jpg
    50,3 KB · Ogledi: 127

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Se pravi če napravim povzetek, racetiger niso priporočljive ker so slalomske, amphibio 14 pretrde...najbolš bi ble amphibio 12.....
vendar najbolj me vleče na racetiger, sm jih probal in ......:cool:, ne vem sem neodločen.....
je pa nekaj,... da novih ne bom kupoval k za par dni na leto se mi enostavno ne izplača.....
hvala vsem za nasvete..
ČE gledaš RACETIGER glej bolj "civilne" modele SC ali RC.

Kaj pa Fischer progressor, dokaj civilna allround smučka.. ?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: danielt

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Seniorji vozimo trdoto 8, pa 11m radiusa, da se ni treba matrat pri zavijanju. Itak pa je od vse smučarije narbolš pijačka med pavzo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
mislim da, to je PCT kolk jaz razumem, od danes dalje. Prej je bil pa razširjen PCT or smth.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.358
113
Ja sej jaz tudi tako mislim, do 180 dni. Sam raje vprašam za bit prepričan.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Avstrijci imajo sedaj 3G - to je PCT. Tudi testiran lahko greš preko.

Za 2x cepljen gre preko meje, prej si za ostale storitve rabil poživitveni odmerek.
Sedaj mislim, da ni treba več. V soboto nam na blagajni nihče ni gledal PCT.

Za 8. februar pa so čekirali PC in obvezno FFP2 maske že ko si čakal na gondolo.