kakšne barve je olje za menjalnik?

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Pri novejših avtih je večinoma noter sintetika 75w-90 cena tega je sitnica mislim da 15€, če se ne motim, zakaj bi človek odkrival ameriko, če je predpisano takšno olje pač vliješ noter to. Apropo opel sploh nima intervala menjave olja v MT menjalniku, ker se po specifikaciji ne menjuje v življenski dobi menjalnika.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Hyundai v ta novih avtih .....oz pr 1.6dizlih sm siguren tud ne......pa še en special 75w85 olje majo not.....prvič slišu za to pred pou leta!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Glede na to da si se raspisal o olju na polno v treh postih, pa lahko trdim, da si samo teoretik, ki nisi imel nikoli črno pod nohtom, verjetno pa se še baviš s prodajo olja.
hint: reply na trditev, da "predvidevaš , da nimam niti 2x letno črno pod nohti". Se motiš
grin1.gif

Moja trditev drži, nisem pa nikoli napisal, da je to dobro v novejših menjalnikih.
lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Nism prodajalc olja......me zanimajo take stvari...sm med drugim delu en let na servisu (kot študent).....in sm meu vodjo servisa vedno na dosegu roke za kake zanimive info. o takih stvareh.......pa prebrau sm si use tiste strani ksm jih pejstu....si ustvaru svoje mnenje.......in bi mi blo nerodn prbit kj tacga k si ti o 10w40 motornem olju v menjalniku avtomobila......strinjam se kle samo če bi bla to zasilna rešitev...do najbližjega servisa!!!!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Možno, ni pa nujno
smile-1.gif
Pa še drag ni.
p.s. lahko tudi vliješ olje od motoja, bo dobro.

Ne res nisi nikol tega prbiu da nebi blo dobr dt motorno olje v menjalnik!!!!
cheer.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Pa še hint: Zame Simon_Vi so teoretiki o olju ljudje k upijejo joj jst dajem u avto samo Castrola, Castrola.....em Castrola ja......ja zato k ga daje tud moj kolega not k je to vidu od enga druzga kolega k...em k....je ukradu sod olja pa ga mora zdei ponucat
smile-1.gif

Pa taki k recimo dajejo u puntota 1.2 16v al pa še kakšne starejš gare olje za 100eurou notr ker tm pa more bit Motul 300V....al pa 1x se je kle na enmu drugmu postu pohvalu en da u svojga pasata pa sam 0w40 daje...pa kje ta žvi na Aljaski jaooooo!!!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tukaj se strinajm s tabo. Če proizvajalec pravi da je dobro xy olje (xy v smislu značilnosti olja, ne znamke), potem se naj to toči. Sem že videl, kako olje neprave viskoznosti uniči motor oz. je prišlo do resne okvare. Ampak to je že druga tema.
Avtorju; zamenjaj olje z DOT4 oljem, nimaš kaj falit.