kakšne barve je olje za menjalnik?

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
torej nekaj mi tece spodaj na motorju, je pa prozorne barve z izrazitim vonjem. Glede na barvo se mi zdi da ni olje iz motorja, glede na to da je tisto temne barve in ne smrdi tako. V menjalniku pa je baje total olje.

torej ma kdo kaksno idejo kaj tece? avto pa je citroen (tesnilo glave je ze bilo menjano) je pa na voznikovi strani tam ko je spoj menjalnik? motor?

lp
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
samo je dosti bolj gosto...pa tudi smrdi...hladilna je bolj roza barve

btw. pa po mojih izkusnjah hladilna tekocina nikoli ni potem vec cista ko je enkart noter
 
Nazadnje urejeno:

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
A ma tvojavto hidravliko? Če ja, potem je to to. Mojemu bratu dela isto, Citroen C5, teče olje na voznikovi strani nekje med kolesom in odbijačem. Preplozana cev za hidravliko.
Olje pa na tleh zgleda podobno, kot bi polil nafto, le da nič ne smrdi.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
nope moj avto nima hidravlike, je xsara... moti me to ker se je zadeva zacela dogajat po menjavi sklopke, je pa zlo gosto olje in tece nekje ne spoju med motorjem in (mogoce) menjalnikom...

servo olje ni sem prevero kolicino

me znaima ce je sploh mozno da teče kje iz menjalnika?

hvala vam za vse odgovore
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja če si preveril vse nivoje in je OK, potem je lahko samo še olje od menjalnika, ker ostale tekočine so vse pri motorju za preverit.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
ok majsterji pregledali avto in naj bi bil nek del pri polosovini ali del tega...ker sem malo bolj khm...neuk na tem podrocju me zanima ali je tu blizu kaksno olje in ce ja koliko je tega olja?
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Semering diferenciala, tam je vtaknjen zglob polosi noter, se rado zgodi, da ko enkrat potegneš zglob iz menjalnika, da potem tam spušča, strošek je sitnica.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
tako je imel si prav, semering je sel sicer ne vem kateri je pa to dokaj mala zadeva in poceni (46 € z delom + zamenjava motorcka za spricanje po sipah), me pa cudi da je tam noter olje povsem prozorne barve in nic crno...pa se precej ga je... hvala vseeno za pomoč
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Ja sintetika je ponavadi prozorna no bolj svetlo rjava, edino z časom lahko potemni, nekatera pa so tudi rdeča. Jah noter je v novejših MT menjalnikih skoraj povsod sintetika 75w-90 ponavadi tam od 2~3 litre ga je.
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
tako je imel si prav, semering je sel sicer ne vem kateri je pa to dokaj mala zadeva in poceni (46 € z delom + zamenjava motorcka za spricanje po sipah), me pa cudi da je tam noter olje povsem prozorne barve in nic crno...pa se precej ga je... hvala vseeno za pomoč





nima biti od nicesar crno.
 

xsara

Pripravnik
11. sep 2008
117
0
16
Identicna napaka se je pojavila pri meni po menjavi sklopke...
jezen.gif


Ker sem odvisen od avta in sem zmenjen za menjavo tega tesnila v sredo, me zanima, ali lahko do srede naredim cca. 100 km. Sklopko so mi menjali pa teden dni nazaj. Ali je bolje, da avto do takrat stoji? Ne bi rad se menjalnika unicil, ce bo se olje ven teklo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Če obstaja možnost puščanja olja iz menjalnika kakršnokoli vožnjo toplo odsvetujem. Je menjalnik (ali njegovo popravilo) predrag. Crkne pa 150% če ostane brez olja.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Odvisno od tipa menjalnika. Pri določenih znamkah se v življenski dobi avtomobila olje v menjalniku ne menja. Se pa olje zamenja takrat, ko se pokaže potreba po tem, recimo gibi prestavne ročke niso več tako mehki, menjalnik ropota(tuli(ležaji..))