kako ste si upali ustanoviti lastno podjetje?

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Ja zaenkrat to delamo še mi. Ti ga lahko nagradiš samo preko banke.

Bi pa dodal še nekaj k temi. Če se boš odločil, da greš na svoje boš sigurno delal več kot 8-9 ur na dan.
Ga ne poznam privatnika, ki bi oddelal šiht in zaključil. Je pa res, da si lahko svoj delovni čas prilagajaš samemu sebi. Čeprav je realnost ponavadi takšna, da stalno delaš, razen če nimaš kakšnih drugih obveznosti
frown-1.gif


lp

ja samo ena velika razlika
veš zakaj delaš
wink-1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Moje izkušnje pač so drugačne. Če delaš nekaj z nekom, so včasih prisotni neki interesi, za katere ne veš. Ne gre se tukaj za partnerstvo mož-žena, ampak za raznorazne frendovske scene, ta prijateljstva se pa lahko skrhajo, ko nekoga spoznaš z druge plati.
Pa telefuknen, ne beri tega komentarja, če ti itaq ne koristi, mogoče pa bo komu drugemu.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
No saj o tem govorim... pri podjetništvu so vedno prisotni interesi. In, če človek že na začetku ni pripravljen ali sposoben usklajevati interese in se z njimi spopasti je bolje, da ima le garažno firmo. Saj se bo slej ko prej srečal z interesi poslovnih partnerjev, zaposlenih, ...

Da se pa prijateljstva skrhajo zaradi tega... sigurno se spremenijo. Če se skrhajo se pa skrhajo zaradi nezrelosti posameznikov.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Vsekakor, če že misliš iti na svoje, dobro premisli ali boš lahko od trenutka ko boš dal odpoved v trenutni službi preživel ali ne. Sam imam z bratom dve leti podjetje pa sem še vedno zaposlen, pa čeprav bi šel že lahko na svoje, vendar dokler nimam dovolj velik krog poslovnih partnerjev niti ne razmišljam o tem. Kakšno podjetje ustanoviti je stvar posameznika, vendar malo preračunaj koliko te stane odprtje s.p. ali d.o.o. ter osnovni kapital. Meni je pač lažje ker sva z bratom dva in si deliva stroške, ki jih imava trenutno ter čas ko posvečava podjetju. Vem da v kolikor bi bil sam na tem da sigurno nebi zmogel opravljati službe ter imeti še svoje podjetje zraven.
In kaj je narobe če te lastni posel notri potegne? Lih stvar podjetništva je v tem da si pripravljen posvetiti malo več časa ter volje kot če si zaposlen celo življenje pri neki firmi.
Sam svoj šef je biti super, vendar da si lahko sam svoj šef bo potrebno pa kar nekaj ur pustiti ter se odpovedati določenim stvarem
smirk-1.gif


Sicer pa saj poznaš star pregovor...da kdor ne reskira....
smirk-1.gif
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Se moje mnenje:

Ustanovil prvo podjetje pri 24-ih, se kot student, ki se ukvarja z informacijskimi sistemi/programi/web stranmi, trije druzbeniki na zacetku, sedaj dva.
Sedaj je ustanovljeno se moje drugo podjetje, ki bo zastopalo industrijske stroje za rezanje materiala z vodnim curkom (cena masine 120K EUR in gor) ter za ostale stvari glede uvoza/izvoza.

Moje mnenje je sledece:
- prvo moras poznati sebe, vedeti kaj lahko od sebe pricakujes, kako se obnasas pod pritiskom, pod stresom, kje so tvoje prioritete glede lajfa, druzine in koliko si pripravljen zrtvovati in se odpovedovati.

V vsakem primeru pa mislim da gre pri takih stvareh za dolgorocne plane, tukaj vidim veliko ljudi ki imajo idejo, jo realizirajo, nekateri niti ne slabo, ampak mislim, da prehitevajo dogodke in sanjajo o bajnih zasluzkih. Tko po moje ne gre, uspeh gradis pocasi, postopoma, se ucis in spoznavas.

In sori, pri 30 si se mlad, pa ceprav sem mlajsi od tebe
evil.gif


Moj nasvet:
- ostani v sluzbi, zacni obenem se z novim poslom, da se naucis, da vidis kako zadeva funkcionira in predvsem da imas se neko financno gotovost, ki jo sigurno rabis za lajf in druzino.
Vsekakor pa ce je ideja dobra, je skoda pustiti vse vnemar. Oceni, ce si dovolj primeren in zeljan tega, drugace gres lahko se vedno kot druzabnik z idejo kakemu vlagatelju.

Aja, se to:
- ne vidim nobenega problema pri druzabnikih, je pa potrebno imeti precej razcisceno v glavi - tako pri tebi kot pri ostalih. Pri 30 mas da ves komu lahko zaupas in da sledis spremembam v lajfu druzabnikom, se preden se ti zapijejo/zakockajo/itd... tukaj sem mnenja da je dobro, da imas se druge, ker je specializacija tako huda, da se zna zgoditi da se bos ukvarjal z birokracijo namesto s poslom, ce bos one-man-band. In to recem s tezkim srcem, ker najraje pocnem vse sam, hehe
evil.gif
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
saj je lepo ko pride po par k evrov mesečno neto v tvoj žepek.....samo vedi da delaš 24 ur na dan.....spat boš šel z 3 problemi, zbudil se boš s 5...:p
foter dela po cele dneve.....od 7 do 5 popoldne.....potem sledijo še kaki sestanki, oziroma večerno/nočno delo v pisarni....
še nedelje niso proste....zvečer priprave za tekoči vikend.....

je pa res lepo ko padejo €, nagrade, sejnine...itd....se pa otroci navadijo....vsaj mi smo se....in nam je čudno če je foter slučajno doma ob 15h....:)))).....danes ga še ni domov....aja bil baje na kosilu za 1 urco....
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Sem zdele nehal delat za eno podjetje, se par meilov napisem, nekaj uredim za drugo podjetje, potem pa okoli 5ih spat - jutri zjutraj pa sestanek. Ampak to je samo en nacin, lahko je tudi lazje
evil.gif


Oz. je tko za neke izjemne razmere, ker ne zdrzis malo spanja+hitre hrane prehitro pojedene+stres+se marsikaj v nedogled.
Stres je bil narejen za kratkotrajno obrambo cloveka, ne za celodnevne aktivnosti. Doloceni ljudje tega preprosto ne morajo zdrzati, biti aktivni in predvsem voditi stvari, kajti po moje je bolje da se vsaj nekam priblizno v pravo smer vodi, kot pa brez vizije nekaj zivotariti in biti obsojen na propad.
 

profi

Zelenc'
11. nov 2007
13
0
1
SLO
Za 1300€ neto boš moral na mesec naredit vsaj 4000 profita. Poleg tega boš, če še nimaš garantiranih dovolj strank delal več, kot delaš sedaj. Potem pa upoštevaj še vso postransko administracijo in delo na pridobivanju poslov pa si lahko sam preračunaš kaj se ti bolj izplača. Po drugi strani pa, če si dober lahko zaslužiš dosti več, kot v službi (sky is the limit).

Odločitev je tvoja.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
problem je, ker ne morem ob redni službi že zdaj delat nič drugega (izmensko delo - novinar).
pač novo stvar bi moral furat 4 dni na teden po 5 ur le popoldan.
glede dohodnine, kot pravi malkolm, stroškov bi imel precej (ampak ne vem, kaj vse tja spada, a spada v stroške tudi poslovni lizing za najem vozila - vozila ne bi kupil, ampak bi ga najel, rabim pa kombi, tu ni dileme).
najverjetneje bom najprej skušal zamenjati sedanjo službo, za eno normalno (zgolj med 8. in 16.), in se ob tej novi še poskušat s poslom, ampak to zahteva kot pravi lauroš več kot celega človeka, kar pa ob enoletnem otroku predstavlja ogromen problem, saj bi rad bil tudi z njim ...
no, pri 30 nisem neki starec, a tudi mlad nadobudnež ne, ki bi si lahko privoščil tudi, da stvar ne zlaufa, ker mu bodo itak starši pomagali. saj najverjetneje bi šlo, a vseeno se ne bi rad zanašal na nikogaršnjo pomoč ...
ampak kot pravite, kdor ne reskira ...
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Po eni strani te dobro razumem, se posebaj zdaj ko vem da imas izmensko delo. Seveda so pa se druge opcije, od odprodaje ideje, da gres za partnerja in vleces % (priporocam dobro pogodbo
evil.gif
), zamenjava za drugo, boljso in bolje placano sluzbo, itd... res pa je, da ne vem kaj tocno bi pocel in se najverjetneje ne spoznam na to, tako da tezko recem kaj vec. Aja, in kombi kupis na lizing, po parih letih je lahko tvoj (od podjetja), lahko zamenjas za novega, itd... sicer pa je tukaj se opcija popoldanskega s.p., kjer se prispeki placujejo iz redne zaposlitve.

Ampak samo tole se v razmislek:
Meni osebno je ljubse, da mi propade vse, da zgubim vsa leta, ves cas, energijo, znoj in enormni trud... ampak da vem da sem probal
wink-1.gif
in kolikor se poznam, bi probal spet... ja, kdor ne reskira, tezko kaj dobi.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Veš vse se da. Da se delat cel dan vsak dan, ampak moraš met dobro motivacijo. Skoz se moraš motivirat, da zdržiš tempo. Stvari zgledajo čist drugačne od daleč. Boš videl, boš padel noter.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
celega dneva lih ne bi delal, sploh zdaj, ko sem ata.
tudi zato namreč iščem nove poslovne pristope, saj mi zdajšnji delavnik med drugim pogosto ne omogoča prostih vikendov, na primer. se pravi, ko je otrok v vrtcu, sem jaz doma, ko pa je on doma, pa moram jaz delat.
v bistvu zato vse te kolobocije okrog menjave službe in iskanja drugih priložnosti.
zavedam pa se, da bom potem delal le zase in za družino in bo od tega v veliki meri odvisno, kako bomo shajali.
zdaj najprej iščem drugo službo (od 8ih do 16ih) od ponedeljka do petka, pol pa bom videl, kako in kaj.

hvala vsem, ki ste se potrudili in odgovorili. dobil sem neko približno sliko. mislim, da imam dovolj poguma in idej, da se bi morda nekoč lahko soočil z mestom "direktorja" v lastnem podjetju. poročam, ampak bo zahtevalo čas.

lp
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Mogoce bi ti svetoval, da malo pocakas, da deca zrastejo, saj bi od zacetka verjetno delal zelo veliko, zato da podjetje "gor postavis".
wink-1.gif

Je pa res, da je efekt / rezultat odvisen cist od pridnosti in casa, ki ga vlozis.
smirk-1.gif
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Ko si enkrat star ti, kot opazam, zelo hitro zacne zmanjkovati energije in idej za podjetnistvo. Najboljsa leta so verjetno nekje med 20 in 30. Veliko zelo uspesnih podjetnikov v svetovnem merilu je zacelo ravno v teh letih.

Poleg tega vem sam po sebi, da trenutno nimam izgubiti nicesar razen par tisoc evrov in avta. Ko bom enkrat popolnoma na svojem in imel druzino, bom se tezko podal v kaj takega.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
saj to je tudi moja skepsa.
okej, kredita za stanovanje, avto ni (vse odplačano). ampak so drugi stroški (otrok skoz kaj rabi, ati pa tudi).
teh 1300 v službi zagotavlja dostojno življenje, približno toliko zasluži tudi žena. ne gre nam slabo.
a želim si spremembe in boljših delovnih pogojev. v trenutni službi tega žal ne bom dobil (ne enega, ne drugega).
ko gledam po drugih službah, tega dnarja niti približno ni na voljo. pa razmišljam, da bi šel na svoje. ampak zapustit neko socialno udobno zgodbo kar tako, je velik korak. sploh pri 31 letih, ko naj bi mel človek vse poštimano.
ah, ne vem.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Ja kaj pa še? Kdo je rekel, da je po 30-tem kaj težje. Kvečemu lažje, saj si do 30tega posameznik (če ima interes) nabere dovolj izkušenj in znanj, da mu je potem precej lažje. 20letnik mora imeti srečo, da uspe; starejši mora imeti znanje.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Pomoje je sedaj najbolj primeren čas, nisi zaletav, dovolj preudaren, socialno varen, in še imaš dovolj energije
smile-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik zakajaltersuxu pravi:
Pomoje je sedaj najbolj primeren čas, nisi zaletav, dovolj preudaren, socialno varen, in še imaš dovolj energije
smile-1.gif

In, če imaš kot praviš tudi dobro idejo...
zmaga.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
tnx guys!
to rabim. saj podporo v družini mam. z vseh strani pravzaprav. ampak ... vedno tisti ampak ...
okej, tuhtam, tuhtam ...
kako bi se vsega skupaj lotil.
poslovni načrt in to ...
počas, počas ...