Kako se rešiti zobnega kamna na naraven način (brez ustnega higienika)?

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.446
4.546
113
Lahko tole malce obrazlozis? Lahko tudi na zs.
Mogoče sem nerodno napisal. Nosil sem zobni aparat (zvezdice ali kako se reče), s katerimi sem reševal nepravilen ugriz, ki je posledično zaradi moje navade nekontroliranega grizenja začel načenjati sklenino zob. Hkrati sem želel zapreti razmak zob spredaj. Ko ti enkrat snamejo aparat, ti spredaj spodaj in zgoraj na zadnje del zob montirajo žičko, ki ti prednje zobe drži na mestu, da ne zlezejo nazaj na prejšnje pozicije. Tako imaš točno na mestu, kjer se itak večini najprej pojavi kamen montirano žičko, ki ti otežuje dostop za čiščenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Pravilno umivanje zob in ustrezna (mehka) zobna ščetka
(Curaprox in Elmex vem da imajo take zadeve)

Pol na zobe, pol na dlesni (pod kotom 45°)
Majhni krožni gibi
Ščetko držite kot svinčnik
Cca 8x na zob, potem dalje naslednji.

Medzobna ščetka


Ter ena merica finega viskija za na konec, da razkuži ustno votlino&grlo (prijetno s koristnim) :evil: .
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Curaprox itak rekalmira svoje izdelke. Sem jih poizkusil in bil res natančen. Učinek pa slabši, ker so enostavno premehke. In to mi je priznal zobozdravnik in ustni higienik. Pač vsak si mora najti tisto kar mu ustreza. Curaprox pa pač pokrije določen del trga. Do dlesni je pa res nežen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sem jih poizkusil in bil res natančen. Učinek pa slabši, ker so enostavno premehke. In to mi je priznal zobozdravnik in ustni higienik
Kaj pa vem, jaz z njimi nisem imel tezav, dokler sem jih uporabljal. Sicer pa imajo razlicne scetke z razlicnim stevilom scetin/"mehkobo".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
No, no... Vsaka mehka scetka je dobra. Z glavo tako, da povsod lahko prideš (torej v nekaterih primerih dovolj mala oziroma se ena scetka za tam okoli 8k ali cudno nagnjenih). Pa nitka/medzoba scetka za vmes, med zobe. In to uporabljati, dovolj pogosto in dovolj natancno. Ni neke silne znanosti tu.
 

uporabnik2022

Pripravnik
5. jan 2022
80
26
18
Kaj pa ustna voda? Ker obstaja tudi proti zobnemu kamnu, verjetno je mišljeno proti nastanku zobnega kamna, ne mehča ga?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
tale stric pravi da zmešaj sodo bikarbono in vodikov peroksid in si s tem skrtači zobe po tem ko si jih skrtačiš z običajno zobno pasto, če ga prav razumem

 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
tale stric pravi da zmešaj sodo bikarbono in vodikov peroksid in si s tem skrtači zobe po tem ko si jih skrtačiš z običajno zobno pasto, če ga prav razumem

Mislim, da sem lani plačal 30 EUR pri zobarju in je uredil tako kot treba. Se splača preizkušat take metode, ki so potencialno škodljive oz. strupene?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Za domače odstranjevanje zobnega kamna predlagam uporabo žveplove kisline. Najbolj primerna je iz starega izrabljenega akumulatorja. Za preživetje osebka in ohranitev zob ne jamčim. Jamčim pa, da zobnega kamna ne bo več.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Mislim, da sem lani plačal 30 EUR pri zobarju in je uredil tako kot treba. Se splača preizkušat take metode, ki so potencialno škodljive oz. strupene?

Nevem kaj komplicirajo....

1x na leto itak greš pokazat gobec, pa itak če ti nič ne najde, ti pa vsaj kamen popuca.