Kako priklopit pc na arris modem ?

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Dosedaj sem imel ADSL internet in z nastavitvami za internet ni bilo težav. Nastavil sem Vigorja 2700 ga povezal s switch stikalom in vse je bilo ok. Zdaj pa so mi priklopili arris-ov modem (cabelska) nanj pc (starejši prenosnik) in zadeva dela odlično. Ko pa sem ta pc odklopil in nanj priklopil drugi pc pa povezava ne dela. Vem problem so nastavitve ali kako. Razumem da je povezava modem in omrežje aktivna,zakaj ni povezave med modemom in pc-jem. Na prenosniku imam visto. Nimam pa nobenih podatkov ip itd - razen na delujočem,tam pa se bojim,da bi kaj pomešal,po nesreči spremenil. Zanima me torej ali moram nastaviti ip ali ip dobi samodejno ? Prosim za pomoč.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
drugi pc najbrz ne deluje, ker pri operaterju ni vpisana njegova MAC številka.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Kako bom jutri priklopil recimo router na modem ? Kje pa vidim to mac številko,se da ta prenesti na drugi pc,če bi zamenjal pc ?
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
V router boš prepisal MAC naslov računalnika in bo špilalo.

MAC računalnika dobiš tako, da v command prompt vpišeš "ipconfig /all" (brez navednic seveda). Če imaš prenosnik, ti bo izpisalo dva MAC naslova, enega za wireless in enega za žično mrežno kartico. MAC naslov je tisto, kar se izpiše poleg "physical address".

Primer:
Ipconfig_win_xp.png
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V nastavitvah ruterja je ponavadi gumb "Clone PC MAC Address" tam klikneš in je fertik.
Moraš pa to naredit s PC-jem, ki že ima dostop.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če boš priklopil router na arrisov modem ti bo samodejno prepoznalo vse nastavitve in ne boš rabil MAC
V starem računalniku poglej če imaš slučajno vpisane IP (na tem s katerim ne moreš do interneta)če imaš nastavi na samodejno pridobi ip.pa ti bo delalo.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Zelo pomembna je mac addresa,to sem z programom spremenil v enako kot na priklopljenem pc-ju in zdaj z povezavo ni težav.
 
Nazadnje urejeno:

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Samo vprašanje,čemu taka strogost,ali vezanost na mac adreso ?
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
Tole ni nobena rešitev.
Vsaka omrežna naprava ima svojo mac adreso - tovarniško, tako, da s programom si rešil začasno, do prvega reboota.

opcije so:
ali vpišeš/kloniraš mac adreso v router ali pokličeš na telemach da ti prijavijo nov comp v sistem.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če je spremenil v Windows lastnostih, je za stalno, dokler pač ne nastavi na nekaj drugega.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ta trditev ne drzi v taki obliki, kot je zapisana. Ce spremenis v Windowsih, bo morda delovalo tudi po rebootu, ko se enkrat pobere OS. Vmes ()dokler se Windowsi ne poberejo, npr. v primeru, da uporabljas alternativno se kaksen drug OS ali npr. PXE/DHCP, vezan na MAC) seveda ne bo delovalo.

Ce bo v Windowsih delovalo, je razlog temu ta, da se ponastavi vsakic, kar je enako, kot ce bi rocno vpisoval oz. bi to pocel kaksen programcek (razlika je v tem, da ne bi pustil sledi v registru).

Se pa lahko zgodi, da preprosto ne bo delovalo (vpises drug naslov in kartica to gladko ignorira).