Problem z WiFijem ...

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Imam problem z wifijem ... Preko modema mi itak ne dela povezava dobro, in pada iz 10mb na 0b, se pravi, da pol niti ne dela ... Preko kabla pa dela lepo, ampak je nastal velik problem.

Modem imam priklopljen na ruter. Prenosnik mi lepo lovi ruter pa modem in internet dela na obeh, preko modema pa povezava pada, ne izgublja nič povezave pa lepo se poveže. Če pa hočem namiznega povezati z ruterom, pa ... tema. Poveže se, ampak ni internetnega dostopa, isto, če se povežem na modem, ni internetnega dostopa. Če se na oba povežem s kablom, ni internetnega dostopa ... sem klical na siol, pa so mi naredili še en dodaten wifi dostop, se pravi, da se lahko povežem na dva dostopa prek enega modema. Ampak preko tega njihovega, ki so mi ga nastavli, pa mi poveže iz namiznega ... pa povezava vseeno pada.

Pač me zanima, zakaj preko ruterja nimam internetne povezave? Je napaka v modemu, ruteru ali v mojem računalniku, glede na to, da na prenosniku dela vse tako kot treba?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Če imaš lasten wifi router, potem je smiselno da ga uporabiš namesto siol jajčk.
Pokilči na helpdesk in naj dajo svojo škatlo v bridge mode.
Svoj router priklopiš iz siol modema v wan port,
preko kabla povežeš svoj pc iz enega od štirih router lan portov,
nastaviš wifi (ssid ter kodiranje povezave),
vklopiš dhcp za lan (če še ni),
za internet/wan tip povezave izbereš pppoe in vpišeš up. ime + geslo.
Se mora povezati v net in delati wifi.

Imaš net preko tel. parice/bakra ?
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Že zrihtal ... Niti ne vem kaj sem uštimal, samo sem cel modem okoli obrnil pa isto ruter ... preklaplal s kabli na ruterje, modem in računalnike ... za znoret ... ampak gre zdaj lepo. Sploh ne vem, če sem kaj v modemu, ruterju ali s kabli všpičil, da je začelo delat, ali pa si je modem na koncu le premislil, ker je videl, da se ne bom dal.
wink-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.982
113
EU
Ponavadi je tako, da če ne veš kaj je bilo narobe se bo zopet ponovilo
evil.gif