Kako narediti boot cd?

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Na enem prenosniku imam Visto, ki bi jo rad povozil z XPji.

Vendar mi Vista ne pusti naložiti XPjev.

Nato sem vstavil cd z Xpji in po ponovnem zagonu se spet zažene Vista.

Potem sem v biosu nastavil, da naj mi boota s cdja vendar mi spet noče.

Kako naj naredim boot cd, da se mi bo računalnik bootal s Cdja?

Je možno narediti tudi boot usb ključek-torej, da bi se računalnik zagnal z usb ključka?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Potem sem v biosu nastavil, da naj mi boota s cdja vendar mi spet noče.
Sigurno ? Z drugimi CD-ji deluje ?

Sicer pa: Uporabi original CD.
(in upoštevaj, da se sam ne bo zagnal, ampak napiše na ekran "Press any key to boot from CD....")
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Z originalnim CDjem gre, kot tudi z boot CDjem, ki ga naredi Acronis true image.

S CDji, ki sem jih posnel sam z Nerotom pa ne gre niti slučajno-sem nastavil, da naj mi boota s CDja pa se mi vseeno avtomatsko začnejo nalagati Winsi.

Torej zanima me samo, da se enkrat naučim tega, kako bi sam nekaj zapekel in bi bil to "boot cd"?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
The following items are required:

* A copy of the original Windows CD/DVD or ISO.
Zakaj bi "izdeloval" bootable CD, če pa ga imaš pred nosom ???

Če imaš "A copy of the original Windows CD/DVD", imaš v roki bootable CD.
Če pa imaš "or ISO", pa daš "Burn Image" s tem ISO fajlom in spet imaš bootable CD.
Nič me rabiš "narediti boot CD".
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Citat:
The following items are required:

* A copy of the original Windows CD/DVD or ISO.
Zakaj bi "izdeloval" bootable CD, če pa ga imaš pred nosom ???

Če imaš "A copy of the original Windows CD/DVD", imaš v roki bootable CD.
Če pa imaš "or ISO", pa daš "Burn Image" s tem ISO fajlom in spet imaš bootable CD.
Nič me rabiš "narediti boot CD".


Za izdelavo slipstreamov s Service Packi tako rabiš original CD
 
Nazadnje uredil moderator:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kot razumem, se hoče mož naučiti, kako se napravi boot CD. Link, ki sem ga navedel, ga nauči prav to. Štos je samo v boot sektorju, ki ga je treba pravilno zapeči.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Winse imam že zdavnaj instalirane.

Not sem dal nek boot cd od nekih drugih Winsov tako, da se mi je cd zagnal.
Nato pa pred namestitvijo zamenjal cd in zadevo do konca naložil.

Z neta sem si potegnil neke winse z vsemi posodobitvami, da potem ni treba pol dneva samo posodabljati računalnika ampak problem je bil, ker so imeli ti dodane že neke programe in sem pač hotel nekaj programov odstraniti(da se ne bi namestili in dodati nekaj drugih) in ko sem to zapekel računalnika nisem mogel s to kompilacijo oživiti.

Rad pa bi tudi zagonsko disketo(da lahko potem recimo z fdiskom enostavno vse zbrišeš in je zadeva takoj rešena) spravil na cd oz. usb ključek pa mi žal tudi tu ne dela boot cd.

V glavnem večkrat se za kaj rabi boot cd in me zanima kako se to naredi.
Se da narediti tudi boot usb ključek in pod kaj potem nastaviš bios, da se ti zadeva zažene iz njega saj so v biosu ponavadi možnosti samo hdd, fd in cd?

Mislil sem, da je recimo v Nerotu treba samo kaj nastaviti v nastavitvah, vidim pa, da je ustvaritev boot cdja cela znanost.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38

Hvala za link.

Nisem vedel, da je ustvaritev boot CDja taka znanost sem mislil, da samo kje v Nerotu dodaš kljukico ustvari boot cd in je zadeva rešena.

A če naredim boot cd po opisanem postopku bo potem boot CD delal na vseh računalnikih ali samo tam, kjer bo že v računalniku dodana mapa C:\OS\Boot in notri datoteka boot.ima?

Pa lepo nedeljo želim.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

V glavnem večkrat se za kaj rabi boot cd in me zanima kako se to naredi.
Se da narediti tudi boot usb ključek in pod kaj potem nastaviš bios, da se ti zadeva zažene iz njega saj so v biosu ponavadi možnosti samo hdd, fd in cd?

Mislil sem, da je recimo v Nerotu treba samo kaj nastaviti v nastavitvah, vidim pa, da je ustvaritev boot cdja cela znanost.

Tu je nekaj metod za kreiranje boot USB ključka
http://www.bootdisk.com/pendrive.htm

V biosu pa nastaviš kot prvo boot opcijo na Removable disk, ki običajno pomeni disketo, lahko pa tudi USB porte, če že ta opcija ni navedena posebej.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V BIOS-ih je vedno različno (radi komplicirajo). Ani, prdvsem starejši, pa ne znajo startat z USB ključka. Ali je v določenih okoliščinah.
Pri novih je uspešnost 99%.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Nisem vedel, da je ustvaritev boot CDja taka znanost sem mislil, da samo kje v Nerotu dodaš kljukico ustvari boot cd in je zadeva rešena.

Pa saj, če dobiš windowse v enem fajlu.iso, greš v nerotu samo na Recorder->burn image, izbereš ta fajl, zapečeš in dela. Če ne dela, si napačne windowse ukradel.
tongue-1.gif