Kako je z zavarovanjem vozil, če stanuješ v tujini

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

a kdo od majstrov za zavarovanja ve, kako je z zavarovanji vozil in nepremičnin (v SLO), če imaš stalno bivališče v tujini?

Trenutno stanijem tukaj in so nepremičnine ter vozila kupljena in registrirana tukaj. Sedaj pa razmišljam o selitvi v tujino in me zanima, kako je s tem. A lahk ostane tako, kot je ali moram (predvsem) vozilo registrirat v tujini?

Hvala in LP, M.

Hvala in LP, Matjaž
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Dokler te bo nova država tolerirala, lahko ostane vse po starem. Slovenije ne bo motilo, da voziš avto, registriran v naši državi. Bo pa po vsej verjetnosti motilo državo tvojega bivališča, odvisno od države sicer, ampak takole čez palec boš moral v pol leta vozilo "prestavit".

V nasprtonem primeru tvegaš težave s policjo, davkarijo...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kar se tiče nepremičnin, itak jih imaš zavarovane pri naši zavarovalnici. Seveda jih imaš lahko še naprej. Edino, pogovori se s svojim zastopnikom, kaj storiti, če je stanovanje nenaseljeno, torej, če nihče ne živi notri ali če imaš podnajemnike. Je drugačna premija.

Kar se avtomobila tiče, če boš odjavil prebivališče. Pri registraciji vozila zahtevajo prijavo prebivališča, stalnega ali začasnega.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Prebivališče bom odjavil, če ne druga zaradi tega, da lahko postanem davčni rezident drugje (in začasno ne v Sloveniji).

Tole z registracijo avta in motorja me malo bolj muči, za stanovanje je po mojem lažje.

A to poemni, da če je stanovanje nenaseljeno, potem je verjetno premija nižja. Ampak kaj pa če si par dni na leto v njem in se ravno takrat kaj zgodi? Potem verjetno ni nenaseljeno in tovrstno zavarovanje ne velja, kaj?


Sicer pa hvala za nasvete!
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Mislm da imaš samo 3 mes. pravico vozit "domač" avto.
Spoh avstrijci so alergiki na to.

Možakar z "unbefristet" vizo je po penzionu odselil v BiH in ima 2 avta (BiH in AUT) in je ob priliki šel v AUT. z BIH avtom in so ga ustavili, dobil 250€ kazni. Se je pritožu 2x pa mu ni ratal, še stroške je mogu plačat po hitrem postopku
wink-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Poznam fanta, ki že nekaj let vozi avto z amerškimi tablici v Sloveniji. Je rojen v Sloveniji in stalno živi v SLo. Avto je pa uvozil njegov oče, ki je imel v Ameriki podjetje. Zavarovanje pa urejajo preko interneta.
Saj verjetno so pravila v tem primeru za celo EU enaka
confused-1.gif
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Samo sem dal primer in vem da drži, ker sm videl potrdilo o plačani položnici.

Sam Slo copsi se precej izogibajo tujih reg. označb razen carine po AC , drugače no way da te ustavijo. Sam logično je da bi to mora malo bolj preverjat, zakaj bi plačeval SLO državljan drugje reg. in davke?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Pa upam, da imaš kakšna protivlomna vrata ali kakšen alarm. Ne želiš si, da bi se kdo nasilno vselil.