Poroka v tujini

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
Zdravo.
Imam željo se poročiti civilno v tujini. Nekje, kjer imajo sporazum. Tako bi to izkoristil še za medene tedne.
Problem nastane, ker si želim poroke in zaroke na potovanju brez vednosti svoje izbranke. Pisal sem že raznim agencijam, vendar vse želijo potrdilo notarja, kar pomeni, da bi izbranka to prej izvedela.
Torej me zanima ali je možno narediti, kot presenečenje? Neki v smislu sam izberem destinacijo. Dobim nekoga na destinaciji, ki bi to organiziral. Vso podporo bi nudil sam. Potovanje bi trajalo vsaj 14 dni. Na začetku zaroka in nato kasneje poroka, da se vse lepo organizira.
je možno? :)
Hvala in lp.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ce uspes zrihtaj nekako njen rojstni list in potrdilo da ni porocena. Srecno. Nato pa se srecno part deux. Ker ni malo verjetno da rece ne. Babe so glede poroke lahko zelo obcutljive. Morda te sploh noce. Morda hoce bit glavna pri organizaciji. Morda zeli nujno zraven svojce, prijateljice, jebača..... Pazi da ne bos res sel sam domov...babe znajo presenetit.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Pa preglej tinder prej.... če ne išče kaj boljšega, vmes ko ima tebe.

:kiss:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
jezek
Tokrat se pa strinjava. Razen v tocki, da bi taka njena reakcija bila presenetljiva.

Ko sem brala prvi post, nisem zmogla v enem šusu. Sem vmes si kar oci zakrila pa pomencala, k sem si predstavljala, kako bo tole šlo...
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Prijava in sklenitev zakonske zveze
Osebi, ki nameravata skleniti zakonsko zvezo, se osebno prijavita pri upravni enoti, na območju katere želita skleniti zakonsko zvezo. V prijavi izjavita, da svobodno sklepata zakonsko zvezo in da so izpolnjeni vsi pogoji za njeno veljavnost. K prijavi morata predložiti dokazila o tistih podatkih, ki jih ni mogoče ugotoviti na podlagi uradnih evidenc Republike Slovenije. Ob prijavi sklenitve zakonske zveze bodoča zakonca izrazita svojo željo glede datuma in ure sklenitve zakonske zveze, matičar pa jima ponudi proste termine.

Svobodno pomeni tudi bez prisile samega dogodka oz. presenečenja. Zato tudi v državah, ki veliko dajo na to da ima država, kot taka neko veljavo (ureja mnoge aspekte življenja) ni mogoče ad hoc skleniti zakonske zveze (ZDA so tukaj izvzete, ker tam dajo več pomena svobodni volji posameznika, in tam ni naloga države, da državljana varuje pred lastno neumnostjo).

PS: če bi moral z eno besedo opisati idejo, bi verjetno uporabil: creepy
 

Kronos10

Zelenc'
20. sep 2014
11
0
1
Kot pravim taka je želja. Iščem bolj odgovore v stilu je možno in kaki so pogoji. In pa če pač ni.
Brez zamere ampak ostali komentarji me ne zanimajo.
Drgač pa ni plana b ga ne potrebujem če ji karkoli ni všeč lahko gre drugi dan nazaj..jst bom pa na doustu lepo malo verjeten scenarij glede na to da jo orecej dobro poznam.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ah pol pa ni panike. Ko prideta na cilj ji prvi dan reci: ćuj baba, zaj bom jas tebe poroćo! Tak če nimaš papirof...zaj skoči nazaj pa uredi fse, pa hitro da se ne premislim. Jas bom pa tu v hotelo, pa mal olinkluziv, pa babnice za svate nabiro....
 
  • Haha
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Kaj cvilis? Vse sem ti nspisal. Rojstne liste pa potrdila o samskem stanu. Nato te bo vsak normalen lokalni župan poročil, če mu daš kak cekin.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
487
445
63
Zdravo.
Imam željo se poročiti civilno v tujini. Nekje, kjer imajo sporazum. Tako bi to izkoristil še za medene tedne.
Problem nastane, ker si želim poroke in zaroke na potovanju brez vednosti svoje izbranke. Pisal sem že raznim agencijam, vendar vse želijo potrdilo notarja, kar pomeni, da bi izbranka to prej izvedela.
Torej me zanima ali je možno narediti, kot presenečenje? Neki v smislu sam izberem destinacijo. Dobim nekoga na destinaciji, ki bi to organiziral. Vso podporo bi nudil sam. Potovanje bi trajalo vsaj 14 dni. Na začetku zaroka in nato kasneje poroka, da se vse lepo organizira.
je možno? :)
Hvala in lp.
Ko so že omenjali Vegas, tam ne potrebuješ drugega kot dokument za identifikacijo (osebna, potni list) s katerim na uradu v Vegasu pridobiš marriage license, cca 10 min in 102$. Nato se poročiš v eni od njihovih kapelic, ki jih je nešteto.
Ko se vrneš domov po spletu naročiš overjen Izpisek iz poročne matične knjige s pečatom APOSTILLE, ki ga daš pri nas uradno prevesti in overiti in to je to.

Za druge države pa velja:

Informacije o vseh potrebnih dokumentih, ki jih morata bodoča zakonca predložiti za sklenitev zakonske zveze v tujini, lahko pridobita pri pristojnih organih države, kjer se nameravata poročiti, tudi na njenih diplomatsko konzularnih predstavništvih.