Poroka v tujini

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Zdravo.
Imam željo se poročiti civilno v tujini. Nekje, kjer imajo sporazum. Tako bi to izkoristil še za medene tedne.
Problem nastane, ker si želim poroke in zaroke na potovanju brez vednosti svoje izbranke. Pisal sem že raznim agencijam, vendar vse želijo potrdilo notarja, kar pomeni, da bi izbranka to prej izvedela.
Torej me zanima ali je možno narediti, kot presenečenje? Neki v smislu sam izberem destinacijo. Dobim nekoga na destinaciji, ki bi to organiziral. Vso podporo bi nudil sam. Potovanje bi trajalo vsaj 14 dni. Na začetku zaroka in nato kasneje poroka, da se vse lepo organizira.
je možno? :)
Hvala in lp.
To se ne da, rabiš dovoljenja, tudi "njeno".

Zaroči jo, bo čisto dovolj. In naj ima kaj veselja pri načrtovanju poroke, ne da ji vsiliš nekaj po svoji volji, če ji ni všeč, naj pa pakira domov. Vsaj tako se je slišalo tole.

Poroka = nevesta. Ti si samo privesek.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
S takim mačo razmišljanjem: če ji ni prav, pa naj gre sama domov, se bo slabo končalo, če ne sedaj pa kasneje. Fant moj, ženske in moški se spoznavajo vse življenje in se prilagajajo drug drugemu. Brez vsiljevanja svoje volje. Razmisli in srečno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Fant moj, ženske in moški se spoznavajo vse življenje in se prilagajajo drug drugemu. Brez vsiljevanja svoje volje.
Ja, zato vsaka tretja redno fali štengo.

Glede poroke v tujini na splošno. Pogosto je ceneje in manj jebanja, če doma namesto prevajanja in urejanja dokumentov civilno opraviš še enkrat. Oboje ni nič drugega kot upravni postopek in opraviš pač hitrejšega in enostavnejšega.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kot pravim taka je želja. Iščem bolj odgovore v stilu je možno in kaki so pogoji. In pa če pač ni.
Brez zamere ampak ostali komentarji me ne zanimajo.
Drgač pa ni plana b ga ne potrebujem če ji karkoli ni všeč lahko gre drugi dan nazaj..jst bom pa na doustu lepo malo verjeten scenarij glede na to da jo orecej dobro poznam.
Moja znanca je poročil notar na španski plaži. Verjetno sta pa za to oba že prej vedela
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Glede poroke v tujini na splošno. Pogosto je ceneje in manj jebanja, če doma namesto prevajanja in urejanja dokumentov civilno opraviš še enkrat. Oboje ni nič drugega kot upravni postopek in opraviš pač hitrejšega in enostavnejšega.
Tako je naredila moja sestra. Poročila sta se na Tajskem. Slikce na plaži ob sončnem zahodu so krasne, ampak sumita da ju je poročil kar en kuhar iz hotela.

Potem pač pri nas na UE še enkrat za papirje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.962
5.155
113
Drgač pa ni plana b ga ne potrebujem če ji karkoli ni všeč lahko gre drugi dan nazaj..jst bom pa na doustu lepo malo verjeten scenarij glede na to da jo orecej dobro poznam.

Iz tega da bi se poročil z njo do tega, da bi bil lepo užival na dopustu če te zavrne? Laži se sam sebi :valjamse:

Ženske so čudna bitja. Lahko jo dobro poznaš, pa ti naredi 180° preobrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen