Kako zvedeti če je kdo v pravdnih postopkih?

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Nekaj se v širši družini dogovarjamo z osebo, ki je dolžna vsepovprek in ima nekaj hipotek vpisanih na svojo nepremičnino zaradi neplačanih dolgov.

Ali bi kako lahko izvedel, če se (razen že vpisanih hipotek in plomb) trenutno vodi še kakšen postopek proti tej osebi?

Ne bi radi, da čez pol leta ugotovimo še kakšno črno (denarno) luknjo kje, ali pa da je recimo nepremičnina že na poti v javno dražbo. S trenutnim stanjem v ZK smo seznanjeni. Poiskal sem na http://www.sodisce.si/sodni_postopki/objave/ ampak tam se ne da iskati po stranki.

Prosim za ideje kako pridobiti čim več informacij. Hvala!
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Predvidevam da zaradi varstva osebnih podatkov to ne bo možno. Tebi verjetno tudi nebi bilo ok da jaz vem v kaksnih postopkih si ti in komu si dolžan?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Obravnave so javne, objave strank tudi, ne poznam pa tvojega pravnega interesa, zakaj bi hotel priti do želenega podatka, zato ti tudi ne morem odgovoriti s prve. Praviš, da se dogovarjate. Kaj se pa dogovarjate?

Na spletni strani SRS imaš na voljo, da ga poiščeš po seznamu glavnih obravnav, dražb in drugih oklicev. Odvetnik sicer lahko pride do marsikaterih podatkov, vendar nam moraš malo bolje orisati situacijo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Dogovarjajo se, da mu menda dnar posodijo ... drugo se s takim itak nimaš kaj dogovarjat. Sploh pa spet primer, da gre za kolega, ne pa nekega pravega prijatelja ...
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ni kolega, pogovarjamo se o morebitnem nakupu nepremičnine, pa ne bi radi, da nas nekaj časa po primopredaji preseneti še kakšna hipoteka, izvršba itd.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kaj pa če par eurov plačate za predznambo lastninske pravice ali pa zaznambo vrstnega reda za pridobitev lastninske pravice?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Ni kolega, pogovarjamo se o morebitnem nakupu nepremičnine, pa ne bi radi, da nas nekaj časa po primopredaji preseneti še kakšna hipoteka, izvršba itd.
Tako kot je že napisal: zaznamba v ZK.
Velja 30 dni, v tem času morate dokončno knjižbo v ZK naredit.
Vsi ostali se lahko po tem pod nosom obrišejo.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ma ne, skrbi nas, da mi postanemo lastniki, vmes se pa zaključi kakšen postopek izvršbe in postanemo mi kot novi lastniki obremenjeni s hipoteko na po novem našo nepremičnino.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

al pa da se posel razveljavi, oškodovanje upnikov, kupec pa celo ve za dolgove
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa lahko upnik, ki ni poskrbel za zaznambo v ZK, naknadno potem razveljavi posel?
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Nekaj se v širši družini dogovarjamo z osebo, ki je dolžna vsepovprek in ima nekaj hipotek vpisanih na svojo nepremičnino zaradi neplačanih dolgov.

Ali bi kako lahko izvedel, če se (razen že vpisanih hipotek in plomb) trenutno vodi še kakšen postopek proti tej osebi?

Ne bi radi, da čez pol leta ugotovimo še kakšno črno (denarno) luknjo kje, ali pa da je recimo nepremičnina že na poti v javno dražbo. S trenutnim stanjem v ZK smo seznanjeni. Poiskal sem na http://www.sodisce.si/sodni_postopki/objave/ ampak tam se ne da iskati po stranki.

Prosim za ideje kako pridobiti čim več informacij. Hvala!

Fajn ste podedovali.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ni kolega, pogovarjamo se o morebitnem nakupu nepremičnine, pa ne bi radi, da nas nekaj časa po primopredaji preseneti še kakšna hipoteka, izvršba itd.

Mater ti rad rineš v težave in tvoja širša familija? A je to edina nepremičnina v Sloveniji ki je primerna za vas? Ali zakaj bi se sploh izpostavljal? Če mislite da jo boste dobili poceni te pač opozorjam da je večina poslov pri takih mojstrih izpodbojnih, pazi da ne boste na koncu "doplačevali" :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Nepremičnina bo v kratkem itak verjetno na dražbi. Opažam, da je vedno vsaj polovica novih oglasov na nepremičninah povezana s tem, da se zadnji hip pred dražbo poskušajo prodati po tržni ceni. Čez kak mesec ali dva, pa je oglas umaknjen, pa že vidiš objavo na dražbah ...
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ma ne, skrbi nas, da mi postanemo lastniki, vmes se pa zaključi kakšen postopek izvršbe in postanemo mi kot novi lastniki obremenjeni s hipoteko na po novem našo nepremičnino.

Ko bo enkrat lastninska pravica na nepremičnini vaša, je ne bo mogel več nihče obremeniti s hipoteko. Bi bilo pa mogoče prodajno pogodbo izpodbijati, če bi upniki dokazali, da jih je hotel s prodajo izigrati.