Kako gledat TV programe (siolove) na PC-ju

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Pozdravljeni

Ne vem če bi blo to vprašanje za postavit v temo telefonija in internet ali v računalništvo.....zato če je potrebno naj se tema premesti.

Zadeva je sledeča....zanima me če se da gledat naprimer programe ki jih ponuja siol in njim podobni na pc-ju preko interneta......in seveda kako to sploh nardit......in...a je lahko dovolj že tisti internet od Mobitela ali mora bit kakšna močnejša povezava?

Kaj predlagate?

Hvala.
LP
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Hm...bolj me zanima kak diskovery ali pa kaj takega......streaming video......isto kot če poslušaaš radio preko interneta....samo da bi gledal tv.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja... če ne plačaš, ne moreš gledat, easy
smirk-1.gif
SiolTV se sicer da gledat na računalniku, ampak moraš meti naročenega, sicer pa lahko gledaš preko neta samo tiste programe, ki so "brezplačni" oziroma, ki jih ponujajo tv hiše. Tudi 24ur se da gledat preko neta, ne pa tudi filmov.
Plan B je, da si kupiš dvb-t sprejemnik in gledaš, kar se prenaša po zraku. Zaenkrat še ne bogvekaj, mogoče bo kaj bolj atraktivnega v drugem multipleksu ki bo kmalu štartal...

Lp
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Jaz sem naročnik siola in imam doma siol tv....samo to bi blo za punco ki pa ima od mobitela internet na pc-ju.....a se da v tej smeri kaj nardit?
Kakšni pa so kaj programi če bi se vzelo eno satelitsko anteno?DVB-T....a to je digitalna "zemeljska" al nekaj takega...imaš neko malo antenico in to je to...v nemčiji dela super?Ali mislim narobe?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, če ji mrežni kabel ki gre iz tvojega modema v siolov tv vmesnik v računalnik spelješ, sicer na to ponudbo pozabi...

Dvb-t zaenrkat nima pri nas nekega realnega pomena, razen če rada spremlja slo1 in 2... tule si lahko prebereš več o našem dvb-t...

Na satelitih imaš ogromno programov (nimam pojma kaj lahko našega gledaš, ker edino satelitskega krožnika nimamo
grin1.gif


A opcije kablske televizije pa nima?


Lp
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Nima opcije za nič....edino tv na navadno anteno in pa prenosni računalnik z internetom...zato sprašujem ,kaj se da nardit.

Ma nekje sem zasledil da je nekdo dal neke ne vem ip naslove za te zadeve ampak ne najdem kje..in to na tem forumu.....pa tudi nimam pojma kaj da z njimi delam.

Bo potrebno glih krožnik kupit se mi zdi.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
IPTV lahko gledaš le, če imaš naročenega in če si v omrežju svojega operaterja. Preko mobilnega interneta ne moreš gledati Siol/Amis/T-2/... TV.

Če nimaš opcije za kabelsko ali IPTV, je edina normalna možnost satelitska...