:: Kako fotografirati: koncert? ::

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
evo, da spet malo obudim temo... vam ponudim par fotk s Siddharta maratona...
smile-1.gif




sicer sam nisem bil zadovoljen s slikami, te so mi pa vseeno bombastične.
redface-1.gif




img_6222.jpg




img_6250.jpg




img_6253.jpg




img_6461.jpg




img_6424.jpg






Toliko o slikah, kaj več si pa lahko preberete na mojem blogecu...
grin1.gif

67445-IMG_6543.jpg
 

Priponke

  • 67445-IMG_6543.jpg
    67445-IMG_6543.jpg
    28 KB · Ogledi: 180
Nazadnje urejeno:

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>sicer sam nisem bil zadovoljen s slikami, te so mi pa vseeno bombastične.

Glede na to, da uporabljaš DSLR - se kdaj lotiš urejanja fotk? Čisto osnovne zadeve - levelsi, barve, unsharpmask ...?
Kar je po mojih izkušnjah nujno potrebno pri uporabi DSRL.

Fotke so mi kompozicijsko zelo OK, jim pa (glede na moje videnje) manjka kontrasta. Res je, da imam še vedno CRT, in to z razlogom - da fotko načeloma vidim skorajda tako, kot bi bila na papirju oz. ko bo narejena
smile-1.gif


Evo, samo AutoLevels popravek, pa je (za moje oči) precej boljše:

img_6222.jpg
img_6222.jpg


img_6253.jpg
img_6253.jpg
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
@Diablo: ne vem, nekatere so ostre kot nož, nekatere pa... jaz delam kaj narobe?



@MojcaG: drugače pa ponavadi obdelam slike - kakšen kontrast pojačam, čeprav ga sam ne maram preveč - raje se malo s saturacijo poigram in podobno.
redface-1.gif




sem pa včeraj bil na konceru v Mediaparku, igrali so Leeloojamais. Moram reči, da so me res pozitivno presenetili.
aplauz.gif




tole bi bilo pa nekaj malega fotk (več jih najdete na www.radioantena.si
grin1.gif
)



img_6890.jpg




img_6895.jpg




img_6905.jpg




img_6940.jpg




img_7022.jpg




img_7096.jpg






so okej? kakšna konstruktivna kritika mogoče? kot za Siddharto?
smile-1.gif
vendarle se na napakah učimo...
 
Nazadnje urejeno:

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>so okej? kakšna konstruktivna kritika mogoče?

Ja. Ne.
smile-1.gif


Kar se pa editiranja tiče - Picasa je čist fajn zadevca, sploh dokler urejaš fotke zgolj za web. Edino mal je smotana, ker so pri ostrenju preveliki koraki.

Sicer pa - če za službo slikaš, naj ti pa še PhotoShop kupijo
wink-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Lahko poskusiš tudi Paint.NET
Za svojo ceno (zastonj) je kar soliden program.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
so mi Gimp zrihtali.:) so rekli, da bom lahko watermark na slike dajal.
smile-1.gif




kar se tice Leeloojamaisev, pa je meni osebno, in tudi sodelavci se strinjajo, tista z meglo najboljsa.
smile-1.gif


pa tista z bobnarjem mi je tudi vedno bolj vsec...
redface-1.gif




sicer sem bil s fotoaparatom vedno bolj na ti, s Photoshopi pa bolj na Vi...
tongue-1.gif




pocas se bom ze naucil, ni vrag.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Hja, gimp sem mel tut jaz. Ampak ko se zdaj spomnem nanj kar pikice dobim po koži. Kot prvo ti ob inštalaciji zamori da moraš met še GTK knjižnice al kaj že, ker program v osnovi ni bil narejen za winse.
Potem smo pa začeli sumiti da ga biksa pri barvah. In smo sprobali isto sliko obdelat v photoshopu in gimpu. Iz nekega meni neznanega razloga je barva kože potem vedno vlekla ali na zeleno ali roza (magenta). In to ni bilo tako mičkeno le za oči puritancev, ampak do te mere, da je bila slika popolnoma neuporabna. Pa nismo počeli ne vem kaj. Le crop&resize fotk v jpegu na primerno velikost, pač za nek katalog.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
da spet malo zbudim tole temo...
smile-1.gif


včeraj je bil polfinale tekmovanja, oz. izbora Liveawards, v Mariboru, na Štuku. Slikal sem za skupino Aperion, ampak nekateri so se mi zdeli pač nekaj posebnega, pa sem še njih hotel fotkniti.

sicer pa sem cel večer nekaj eksperimentiral in ven je prišlo sledeče. naj povdarim - slike so obdelane samo barvno in mogoče malo kropane.

img0043.jpg


img0078.jpg


img0097.jpg


tole bi bile zaenkrat Top3 fotke Aperionov, je pa res, da jih imam še kakšnih 200 v RAW-u in me čaka jutri še kar nekaj časa.

ostali, ki so me še navdušili:

Sumerville (Nova Gorica, se mi zdi - full dober potencial)

img9938.jpg


img9937.jpg


img9936.jpg


presenetili so me tudi Heretic, ki so začeli res odlično, dobro žgejo in imajo odličen vokal, a kaj, ko so proti koncu nastopa nekako opešali. kitare so res ubijalske!!
smile-1.gif
)

img0108.jpg


img0100.jpg


img0127.jpg


in še nazadnje - Kyan Arain. sicer sem nekje že nekaj slišal o njih in sem težko pričakoval njihov nastop, a sem bil na koncu, precej razočaran. ampak - imajo potencial.
smile-1.gif


img0153.jpg


img0186.jpg


img0194.jpg


img0196.jpg


img0189.jpg


kako se vam kaj dopadejo te eksperimentalne slike?
redface-1.gif



lp, Jure
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
no, pa sej sem itak naredil polno "normalnih" slik, samo so še v RAW-u, pa jih moram pošlihtat...
tongue-1.gif


drgač pa - a se ti zdijo uporabne tele eksperimentalne? men so kar všeč - sam če so men, še ne pomen, da bodo tudi širši množici.
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
drgač pa - a se ti zdijo uporabne tele eksperimentalne? men so kar všeč - sam če so men, še ne pomen, da bodo tudi širši množici.


Meni osebno so všeč. Samo se mi zdi, da bi bilo dobro, da jih objaviš tako kot sedaj v kombinaciji z "normalnimi" slikami ... Pravo "potrditev" teh slik boš pa dobil od naročnika (oz. za koga poač slikaš), če so njemu/njim všeč in če se strinjajo z objavo ...
smile-1.gif


Meni so kot sem napisal všeč - predvsem neki "nov pristop", ki stvar prikaže malo drugače ...
wink-1.gif



LP, kostevc
cool-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
179
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Aperionov, zaradi katerih sem sploh šel v MB, še nisem slikal takole, so pa bili precej navdušeni, ko sem jim pokazal fotke. glede na to, da imajo čez 14 dni spet špil in to spet na Štuku, se bomo verjetno zmenili tudi za kako tovrstno fotko. problem je samo v tem, da so oni precej v črnem, tele fotke pridejo pa predvsem s kombinacijo svetečih zadev do izraza, kot opažam.
smile-1.gif




aja, pa hvala za mnenje!
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno: