KAKO CENJEN JE POKLIC ZAVAROVALNEGA ZASTOPNIKA?

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
V bloku, ker hiše ne maram do penzijona (še 6 let), kdo bo pa po službi še travo kosil in ograjo barval.


Mamo pa 3 stanovanja v LJ, mesečna renta je bolja kot zdrobova polenta.press
grims-1.gif

ma saj za košnjo si študentski servis najameš....ti za 10 ojrov pokosi travo!
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ne maram hiše. Vsaj dokler sem aktiven. V bloku imamo dovolj veliko stanovanje, garažo, ogrevanje, dvigalo, v bližini vso infrastrukturo, plačam položnico vsak mesec in me nič ne briga. Ko bom šel pa v penzijo pa ven iz Ljubljane, smoga, stresa. Nekam na podeželje, kjer bom zjutraj, po popiti kavici in prebranem dnevnem časopisju čakal kdaj bo zrastla kakšna travica, da jo ročno pokosim.
Takšen stil sem si pač izbral.

Ni pa tudi ne vse v denarju, vsaj zame ne, dovolj je, da mi omogoča lagodno življenje, da si lahko privoščim, kar si želim, da mi ni potrebno na vsak € gledat in da z veseljem opravljam tisto kar me veseli.
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Ne maram hiše. Vsaj dokler sem aktiven. V bloku imamo dovolj veliko stanovanje, garažo, ogrevanje, dvigalo, v bližini vso infrastrukturo, plačam položnico vsak mesec in me nič ne briga. Ko bom šel pa v penzijo pa ven iz Ljubljane, smoga, stresa. Nekam na podeželje, kjer bom zjutraj, po popiti kavici in prebranem dnevnem časopisju čakal kdaj bo zrastla kakšna travica, da jo ročno pokosim.
Takšen stil sem si pač izbral.

Ni pa tudi ne vse v denarju, vsaj zame ne, dovolj je, da mi omogoča lagodno življenje, da si lahko privoščim, kar si želim, da mi ni potrebno na vsak € gledat in da z veseljem opravljam tisto kar me veseli.

Ni vse v denarju????

Če bi bilo to res, potem z otroki ne bi živel v stanovanju!!!

Hm, družina s otroki, psom in zelenico pred hišo....a je lahko kja lepšega???

Ko pa berem tvoj post, pa azmišljam, da bosta z ženo na stara leta živela sama nekje na deželi....otroki pa bodo odšlji v lj???

ajde, uživaj
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tebi se res ne da nič dopovedati. Nimam želje imeti hiše. Ne še sedaj, pa naj se sliši v očeh drugih še tako lepo. Finančno sem jo sposoben kupiti jutri a nočem. Sem zato čudak?


Midva s staro bova res šla izven Ljubljane, otroci pa ne bodo odšli ampak ostali v Ljubljani. Pa ne bodo podnajemniki.
hysterical-1.gif



>>>>Hm, družina s otroki, psom in zelenico pred hišo....a je lahko kja lepšega???

Je, 10 v lepinji v Napoliju.
hysterical-1.gif
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
zdravnik pač usak ma svoje želje!
Pa tudi če resnica vse kar se kle gor piše al pa je lahko jih spoštuješ.


p.s. MATEY niso povsod!! še enkrat;)
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ne, nisi čudak. Tako stanovanje kot hiša imata svoje prednosti in slabosti. Ena taka zanimiva 'hibridna' kombinacija je recimo stanovanje z veliko teraso in lepim razgledom. Aja, verjetno se zdiš komu čudak tudi zato, ker nimaš audija ali pa bmw-ja, ampak tisti ki tako mislijo, so pa zame čudaki.
grin1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Po svoje zanimivo razmišljaš a resnica je lahko tudi drugačna.

Ljudje ne marajo, da imaš več kot oni, torej luksuzni avto visokega cenovnega razreda pri večini poslov ni najbolj zaželjen a so tudi zavarovanci, ki gledajo s čim si se pripeljal, kaj imaš in sklepajo, da "če se že kdo gre svetovalca", in če še zase ni znal poskrbeti, kako bo potem zanj. In nekaj resnice je tudi v tem.

Znano!
Takoj po osamosvojitvi se je novonastali sp mizar pripeljal v Avstrijo, da bi se dogovoril s proizvajalcem za ekskluzivo, a ker je prišel s staro 101 se je brez pogodbe tudi odpeljal. Šele ko je vzel avto na leasing mu je uspelo.
hysterical-1.gif

Po možnosti Opla. press
cool-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Tukaj kilavo razmisljas samo ti. Ne vem od kje ti ideja da ce imas samo SS da je 1000eur veliko. Zame to ni precej.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Morda še komentar od nekoga, ki je izven tega kroga.
V glavnem, zadnje čase precej letam po zavarovalnicah in lahko rečem le, da hvala bogu, se bo to kmalu končalo in mi ne bo treba več gledat nesposobnežev.
Zadnjič sem cca. 15 min čakal, da sem prišel na vrsto. Pred mano sta dva agenta imela dve stranki. Jaz sem prepričan, da če bi bil na njunih mestih vsaj povprečno pameten človek s povprečnim občutkom za prodajo, da bi prodal širši nabor zavarovanj, hkrati pa bi bili stranki 100% zadovoljni. Tipa (stara in oba že precej let v tem biznisu) nista znala ne svetovati, ne pravilno razložiti ušivih in enostavnih pogojev za kasko zavarovanje in varijant kaska. Na bruhanje mi je šlo. Da ne govorim o zastopniku pri AS (tisto prej je bilo pri ZT), ki mi je govoril o ne vem kakih pogojih za kasko (baje ni nobene izgube bonusa, itd.), ko sem mu pa rekel, da mi to pokaže v pogojih, mi je pa po 5-minutnem trudu dal STARE, NEVELJAVNE pogoje, kjer je bilo to dejansko še napisano noter. V novih pa ne več. Aja, pa ti novi pogoji niso bili stari dan, dva, temveč (če se prav spomnim) že vsaj eno leto. Ob tem mi je še obljubil, da bo preveril in me poklical. Hvala bogu, me ni.
Naprej: reševanje primerov: primer kolega, ko ga je njegov ''prijatelj'' sošolec iz osnovne šole, nategnil pri izplačilu. Potem ko mi je kolega to povedal in sem jaz znorel ter mu rekel, da če ga ne pokliče in to uredi, ga bom jaz, je bilo vse v petih minutah rešeno. Svinja, če bi bil tiho, bi pač tip pokasiral. Ne bom razlagal še o svojih primerih, o lažeh preko telefona (ja, če se že lažete, dajte prej vsaj slušalko pokrit), itd., itd... Par let nazaj sem si rekel, da si bom celotno reševanje primera zapisal v podrobnosti (s kom govoril, kdaj, o čem, kaj dogovorjeno). Žal sem na zadnje spet so izpustil. Pisat pritožbe na blef je pa itak brez veze. No, naslednji primer (upam, da ga ne bo) bo spet kronološko zabeležen. Potem grem pa tudi na drugi konec Slovenije, če bo treba in tistim lažnjivim kur... zatlačim kakšen papir v usta.
Pozitivno sem bil presenečen par let nazaj pri zavarovalnem primeru (nesreča z avtomobilom, krivec drug) in reševanju s strani Generali ali ZM (ne spomnim se točno). Tip v Ljubljani BIL TOČEN, pregledal moj avto, takoj izračunal stvari, povedal kako so stvari, še malce dodal in rekel, da najkasneje do takrat boste dobili nakazano. In takrat je bilo nakazano.

No, hvala bogu, sem sicer tudi na tem forumu, dobil par zelo fer in odkritih nasvetov ter ponudb s konkretno (in PRAVILNO) razlago pogojev.

Torej zaključek: moje mnenje o zavarovalnem zastopniku: 95% lolekov, ki tudi po večletnem delu ne vedo točno kaj sploh prodajajo in mutijo takšno sranje, da je joj, 5% stručkov, ki obvladajo in upam, da so temu primerno tudi nagrajeni. Trenutno sem v bližnji okolici le pri ZM dobil eno tako zastopnico, bom pa to zelo kmalu preveril še pri stanovanjskem zavarovanju. Če bo tudi tam oddelala približno isto profesionalno sem zaključil z izbiro zavarovalnice. In upam, da mi ne bo treba več gledat v obraz tistih 95% nesposobnežev.

Še morda tole: kaj pričakujem od zavarovalnega zastopnika? Da pridem do njega, kjer mu povem, da bi sklenil ta tip zavarovanja. Da mi ne začne nakladat o zavarovanju in mi ponujat nek paket tistega zavarovanja, ki ga on najbolj zna in najhitreje naredi, temveč, da se najprej pozanima kaj točno sploh hočem zavarovati, katera kritja, zraven mi NEVSILJIVO svetuje morda tudi še kakšno dodatno zavarovalno kritje, ki bi prišlo v poštev. Ko skupaj točno ugotoviva kaj hočem zavarovati, mi morda svetuje še s finančnega vidika, kaj se splača dodati (npr. kakšna asistenca za 1 EUR, itd..), nakar doda še kakšen popust za paket in to je to. In pa seveda, da on VE, kakšne popuste mi lahko odobri in jih tudi ponudi, ne da moram jaz njega opominjat na to. Torej, povzetek, da ravna z mano kot opravilno sposobno stranko in ne, da me ima za bedaka in svetuje neke neumnosti (po možnosti še laže). A je to res preveč kar pričakujem od zavarovalnega zastopnika?
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Moje izkušnje z zastopniki so pa "posiljen akviziter, ki mi hoče prodati še lastno mamo, da le nekaj zasluži".
Nekak ga imam ponavadi poln kufer, še preden kaj reče.

In zato imam občutek, da biti "sposoben zastopnik" pomeni "biti tako posiljen, da mora stranka dejansko potegniti denar iz žepa, da se te znebi".

Verjetno je tu ključ, zakaj jih je tako veliko nesposobnih - ker dejansko ni ravno veliko ljudi, ki gredo preko vseh meja, da dobijo svoje.

Zato pač sklepam zavarovanja direkt pri zavarovalnici in me ne zanima kup popustov, ki se jim baje s tem odpovedujem (ker dobro vem, da bi jih mastno plačala s sklenitvijo kupa zavarovanj, ki jih sploh ne rabim).
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Zadnja leta je opazit pressing, da so vse zavarovalnice navalile, ko mutave na telefon, na razno razna naložbena, življenjska in pokojninska zavarovanja ter pošiljajo horde zastopnikov to prodajat naokrog. Da reč postane žalostna, zastopniki o teh produktih, ki so dokaj zahtevne in dolgoročne narave, v principu nimajo pojma. Kasko je zajeb enega leta, življenjsko ali pokojninsko zavarovanje, pa je lahko zajeb življenja.

Ogo
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kaj je zate "direkt pri zavarovalnici"? Na šalterju na zastopništvu? Tudi tam dela samo agent/agentka, ki ima načeoma še slabši nabor znanja/ponudbe kot zastopnik na terenu...
Zase lahko rečem, da imam dobrega zastopnika s strani ZT. Zastopnik me poklilče in spomni, da mi bo poteklo avtomobilsko/hišno zavarovanje in to 4x na leto. Polegb tega še mami in bratu. Ni mu problem priti vsaj do Ljubljane (do mojega delovnega mesta; enota je v Grosupljem), večinoma pride na dom (Gorenjska) v večernih urah (po dogovoru).
Je pa res, da so na šalterjih raznih enot in AMZS zadev bolj kot ne loleki...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>Je pa res, da so na šalterjih raznih enot in AMZS zadev bolj kot ne loleki...

Za podaljšanje obveznega ali kasko zavarovanja so že dobri, za kaj več, jih pa ni. Razen redkih izjem. Žal.

Je pa tudi v tem poslu načelo, da vaja dela mojstra, mojster pa vaje a za pobiranje znanja iz knjig je potrebna tudi kakšna provizijska stimulacija in ne samo fiksna plača.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kaj je zate "direkt pri zavarovalnici"? Na šalterju na zastopništvu?

To pomeni na šalterju, ponavadi na območni enoti.
Okoli doo-jčkov, ki se ukvarjajo s tem, ne hodim.

Koliko imajo osebki na šalterju (po tituli zastopniki ali ne) pojma ali ne, me ne zanima.

Zame je pomembno samo to, da zna prijazno pokimati, izpolniti papirčke in mi voščiti lep dan, ko odpeketam ven.

Zavarovalništvo je eno izmed onih dejavnosti, kjer lahko - če imaš namazan jezik in nimaš težav s tem, ko pingvinom prodajaš hladilnike - zelo veliko zaslužiš. Preprosto zato, ker velika večina folka sploh nima blage veze, kaj kupuje (in kaj sploh rabi). Malo namazanega jezika, pa lahko tudi totalen brezveznik, ki nima pojma o zadevah, proda vse živo. Torej je dejansko osnovni pogoj, da znaš komunicirat z ljudmi (z njimi manipulirat), koliko veš o zadevi je bolj sekundarnega pomena (pri parih težakih, na katere slučajno naletiš). Ampak če nimaš pojma, znaš pa vrteti jezik, boš še vedno z lahkoto zelo lepo živel.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ni treba, da kaj ve. Dokler zna izpolniti papirčke, je zame povsem dovolj kvalificiran.
Za ostalo (kaj se zavaruje, za koliko, kdaj,...) poskrbim jaz.

(praviloma je problem v tem, da se zavaruje preveč, ne pa premalo - a o tem se seveda ne govori, ker to stranka itak nikoli ne zve
smirk-1.gif
).

Edit: Če kdo slučajno ne spremlja preveč natančno tega foruma - sodim med precej sitne stranke, torej je za vse (zame in za vas) veliko bolje, da imam tak sistem.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Zelo dobro veš, kaj sem hotela povedati in kje je vir uspeha "prodaje hladilnikov pingvinom".

Zato mi ne prodajaj bednih izgovorov, da v "pogodbah itak vse piše".

Ker točno zaradi tako bednega sprenevedanja pri meni akviziterji zavarovalnic NIMAJO VSTOPA po defaultu.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Pa tako dobro poznas zavarovalne pogoje in moznosti da ves kaj se izplaca zavarovati in kaj ne?
(kaksne so moznosti, kombinacije, visine popustov ob dolocenih paketih zavarovanj itd...)