KAKO CENJEN JE POKLIC ZAVAROVALNEGA ZASTOPNIKA?

uspeh

Zelenc'
19. feb 2008
4
0
1
Zavarovalni zastopnik? Ne to pa že ne bi bil... Ne, to pa ni zame....Jaz nisem za te stvari....

S takšnimi in podobnimi stvarmi se srečujem iz dneva v dan, ko iščem nove kandidate za prodajne zastopnike.

Zakaj je temu tako? Zakaj ima med ljudmi ta poklic tako negativen prizvok?

V tujini je zagotovo drugače!

Kakšne so vaše izkušnje in mnenja? Predvsem me zanimajo mnenja uspešnih zastopnikov.

lp
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kot pes na ketni.
write.gif


Je pa dobro plačan, če že cenjen ni. Res pa je, da uspejo samo najboljši, a, a ni to povsod. Kdor se zadovolji z 1000 evri plače tudi lahko, za sposobne je pa nebo limit.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Je zelo specificno delo. Fluktuacija ogromna, od stotih jih dolgorocno dosega zeljene rezultate in ostane v branzi nizek procent. Vedno pa se zacne pri temeljih in ce ne dobis pravega kadra zacni/es iskat napake pri sebi. Nikakor ne iskat razloge v zgornjih izgovorih. Fokus zastopnika, vera v produkt in v zacetku kvaliteten mentor/vodja.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik uspeh pravi:
Zakaj je temu tako? Zakaj ima med ljudmi ta poklic tako negativen prizvok?

Morda je krivda Mrežni marketing. Izkoriščanje novih zastopnikov v smislu: Za sklenjeno polico dobi plačilo 3 EUR-e na mesec in to 12 x.

Tisti nad njim pa še x krat toliko.

BTW. A ti vabiš ljudi v tak posel?
smile-1.gif
 

uspeh

Zelenc'
19. feb 2008
4
0
1
Hvala za vprašanje.

Zanimivo razmišljanje.

Sam ne **vabim** ljudi v MLM, ponujam jim redno službo v eni izmed priznanih zavarovalniških institucij na Slovenskem.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Dobro plačan pomeni, da žena do konca meseca ne more vsega zapraviti.
smile-1.gif

Ni nujno. Lahko da je žena zelo skromna ali zdresirana.

Sicer me pa RESNO zanima, kaj to pomeni "dobro plačan".
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
To ni MLM to je piramida da un nad tabo več zasluži.

Lastna izkušnja --> že marsikdaj zaslužil več kot moji nadrejeni. Enako pa bo naslednji mesec ko bo kolega, ki je uradno rangiran pod mano zaslužil cca 30% več.

Tako da mare ni vedno tako, vem pa da je marsikje
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik lovelove pravi:
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Dobro plačan pomeni, da žena do konca meseca ne more vsega zapraviti.
smile-1.gif

Ni nujno. Lahko da je žena zelo skromna ali zdresirana.

Sicer me pa RESNO zanima, kaj to pomeni "dobro plačan".

meni je kolega, ki je zastopnik in mi je tudi malce pomagal pri odločitvi ali naj tudi sam sprejmem podobno službo (on dela pri Triglavu, jaz pri Generaliju), povedal da dobri zastopniki zaslužijo približno od 2 do 8k € na mesec.. oz. sky is the limit, kot je že nekdo pred mano napisal, omejujejo te v bistvu samo lastne (ne)sposobnosti.
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
Matey ne samo to za meti 8+ k€ moraš tudi imeti res dobre sodelovce pa to ne mislim samo po profesionalni plati ampak tudi privat se moraš klapati s svojimi, ker z lastno produkcijo ne prideš do cifr 8+, s pametnimi pa pridš tud na 30-40+
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
Matey ne samo to za meti 8+ k€ moraš tudi imeti res dobre sodelovce pa to ne mislim samo po profesionalni plati ampak tudi privat se moraš klapati s svojimi, ker z lastno produkcijo ne prideš do cifr 8+, s pametnimi pa pridš tud na 30-40+

s pametnimi sodelovaci prideč tudi na 5mio mesečno
cheer.gif


v ojrih seveda
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
Matey ne samo to za meti 8+ k€ moraš tudi imeti res dobre sodelovce pa to ne mislim samo po profesionalni plati ampak tudi privat se moraš klapati s svojimi, ker z lastno produkcijo ne prideš do cifr 8+, s pametnimi pa pridš tud na 30-40+

ja definitivno... bi blo pa res ql če bi v lastni režiji prišel na take zneske.. čeprav, če pomislim še enkrat, zakaj pa ne, sej moraš samo imeti dovolj sreče da naletiš na kkšn special primer s katerim lahko dost zaslužiš.. ampak pol spet nimaš tok visoke plače vsak mesec ampak le enega
grin1.gif
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
zdravnik dobro ne pretiravaj!
pač jst govorim o realnih številkah s strani naše firme, če so pa to zate sanje pa pač UPS
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
v bistvu sem zavarovalni zastopnik oz. posrednik in pokrivam (oz. se trudim pokrivat
grin1.gif
to se mi zdi veliko bolj uporabno kot pa da bi imel čez npr. samo zavarovanja avtomobilov ali pa samo življenska zavarovanja oz. something v tem stilu....
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Živijo!

Ni mi njabolj razumljivo ali si zastopnik ali posrednik?
Se mi zdi, da je razlika med njima kar velika, predvsem pa posrednik dela za več zavarovalnic.
Lahko odgovoriš prosim?

LP