Kaj vas moti pri vašem avtu?

hdx

Guru
1. jun 2011
1.199
1.795
113
Ngc2392...sem bil sedaj na 5 urni voznji in sem se vmes spomnil na jutranji post in vklopil radar tempomat...vmes ga nisem rabil sigurno kake 2 leti. Morda so ga vmes kaj nadgradili na uradnem, ampak recimo, da je danes deloval malce bolj mirno. Morda sem imel sreco, ker je bila avtocesta kar prazna in sem sledil avtu, ki ni pretirano zaviral. Tudi moj je zacel zavirat prej, zato je bil obcutek bolj nezen. 2 leti nazaj je zacel bolj pozno zavirat, zato tudi bolj agresivno zaviranje...sej pravim...danes sem ga prvic spet vklopil po 2 letih, vmes je bil 2x na rednem servisu in morda so kake take softwerske napake odpravili. Je pa fora, da ga vklopis pri najmanj 50km/h in potem ti pri zaustavljanju drzi do 30km/h, nato pa izklopi in moras ti zavirat.

Verjetno si lahko v nastavitvah nastaviš varnostno razdaljo. Jaz imam v mestu in hitrih cestah daljšo, na avtocesti pa krajšo razdaljo, če ne kamikaze uletavajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Peugeot 308 SW EAT6, letnik 2016.

1. Moti me, da ima premalo prostora. ;)
2. Led luči naravnost svetijo super, v ovinek (serpentino) pa čisto nič. Ta letnik tud nima opcije, da bi meglenka posvetila v ovinek.
3. Pri prvem zagonu avta kar dolgo traja, da se prižge še infotainment. Posledično ni rikverc kamere.
4. Diski po 70k prevoženih zgledajo obupno.
 

B81

22. jul 2007
34.627
9.048
113
CE imas adaptivne zaromete, bi moralo v ovinek svetit. Za meglenko vklopit se zelo verjetno moglo nastavit?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.675
1.018
113
Peugeot 308 SW 1.5 hdi 130 km, letnik 2019

1.) Po 20k km zadnji diski čisto pobrazdani (kar se je zgodilo že v prvem mesecu), sprednji kot novi. Ni mi jasno, zgleda se vsi PSA pritožujejo glede tega.
2.) Manjši tank kot sem navajen, ker je zraven še adblue. Sicer naredim 900+km a vseeno. Potovalni računalnik laže pri porabi 0,2-0,5l manj ampak to verjetno pri vseh znamkah?
3.) Android Auto se mi ene 2x ni hotel povezati s telefonom. Ker uradne podpore v Sloveniji ni, se niti pritožiti ne morem ;)
4.) En manjši občasni čriček v sovoznikovih vratih nekje ali v zvočniku. Moram se še malce poigrati s tem.

Overall sem kar zadovoljen. Upam da s starostjo ne bo več problemov.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.235
2.075
113
SV SLO
Ko si že pri PSA kdaj za vraga bodo ugotovili, da obstaja SLOVENSKI JEZIK in ga dali na izbiro. Opel je pred pred prevzemom lepo govoril Slovensko zdaj ko je pod PSA ve samo še Hrvaško in Srbsko. Nesposobneži pri PSA. Če prodajate avte v Sloveniji naj imajo na izbiro SLOVENSKI JEZIK. Zvok v iz zvočnikov v PSA avtomobilih vsaj tistih nižjega cenovnega razreda je obupen res obupen. Za 2 eur več bi dobili spodobne zvočnike tako pa so vgrajeni najslabši možni. Pa na vsakem centimetru pleha se vidi vaše bolano varčevanje PSA.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

koliko

Guru
21. avg 2007
4.235
2.075
113
SV SLO
Peugeot 308 SW 1.5 hdi 130 km, letnik 2019

1.) Po 20k km zadnji diski čisto pobrazdani (kar se je zgodilo že v prvem mesecu), sprednji kot novi. Ni mi jasno, zgleda se vsi PSA pritožujejo glede tega.
2.) Manjši tank kot sem navajen, ker je zraven še adblue. Sicer naredim 900+km a vseeno. Potovalni računalnik laže pri porabi 0,2-0,5l manj ampak to verjetno pri vseh znamkah?
3.) Android Auto se mi ene 2x ni hotel povezati s telefonom. Ker uradne podpore v Sloveniji ni, se niti pritožiti ne morem ;)
4.) En manjši občasni čriček v sovoznikovih vratih nekje ali v zvočniku. Moram se še malce poigrati s tem.

Overall sem kar zadovoljen. Upam da s starostjo ne bo več problemov.
Počakaj še malo, ko te bo začela posoda za ad blue zafrkavat. Takrat bo še veselje....
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Zdaj sem se pa res spomnil, kaj me moti pri avtu, pa smrtno resno: menjalnik.
Vse ostalo je res tako, kot sem napisal zgoraj, top, ampak sem kreten (OK, lahko me citirate, res tako mislim za ta primer), ker sem šel kupit avto z ročnim menjalnikom. Prej sem vozil 11 let avtomatika, sedaj so me pa prepričali (no, prepričala me je oprema v vozilu), da sem vzel ročnega.
Nikoli več ročnega menjalnika, pa čeprav bom moral pol jest samo zelje in suh kruh (ne dobesedno, da se razumemo, razlika v ceni le ni tako ogromna, 2k€, pri rabljenem še precej manj). Ampak ja, OGROMEN kiks je ročni menjalnik. Seveda pa je odvisno od znamke, sam francoza ali italijana z avtomatskim menjalnikom ne bi kupil. Je pa to zgolj moje prepričanje (oz. mnenje).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in B81

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Nič me ne moti :) 2cv6 Special 1985

Nima klime, nima radija, nima abs, nima "rikverc" luči, nima vklopa 4 žmigavcev, nima usb, nima 12v vtičnice, nima servo ...

C4 1.6Vti (2011) ... ne vem če me kaj moti ... mogoče "lenoba" motorja pri nizkih vrtljajih :) Pa lahko bi bila karavan. (v stilu P308SW)
 

Priponke

  • 99083080_10157512203015945_4168689656860246016_o.jpg
    99083080_10157512203015945_4168689656860246016_o.jpg
    581,5 KB · Ogledi: 162

koliko

Guru
21. avg 2007
4.235
2.075
113
SV SLO
Avtomatiki ta novi so vsaj za zdaj zelo dobri mislim na te osemstopenjske prave avtomatike. Vem za primer, da se je pokvaril nov ročni menjalnik zaradi nenkšne ploščice, ki ima funkcijo v zvezi prestavljanja prestav. Menjalnik enostavno ostal v 6 prestavi in ni variante da prestaviš v katerokoli drugo prestavo. Avto ima prevoženih nekaj več kot 6000 km. Težava pa je v tem, da se te ploščice zaenkrat sploh ne da naročiti, ker kao ne obstaja rezervni del. Celega menjalnika tudi nočejo dostavit 45 dan pa se nezadržno približuje. Nevem kaj bodo ukrenili v zvezi s tem verjetno bo prišlo do menjave menjalnika iz drugega neprodanega avta. Toliko o odzivnosti odgovornih gospodov pri PSA. Pa ni to edini kiks. Vsak dan se pojavljajo novi in novi primeri. Verjamem, da je tako tudi pri drugih koncernih sam o tem nimam informacij je pa malo problem, ker se o tem ne govori ko ima kikse kak VW, BMW ali kaka premium znamka. Si sploh ne upam pomisliti kaj se dogaja pri kaki "butični" znamki, kjer je servisna mreža in poprodaja k.....
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker ste ravno pri PSA grupi: odkar je v Sloveniji združeno, pa spet razdruženo, pa spet združeno,... zastopanje PSA (se bom omejil zgolj na Citro in Pižoja) je vse skupaj eno navadno SRANJE in prepucavanje enih in drugih. Dokler so se stvari za Citroen urejale iz Kopra je bilo relativno OK vse skupaj. Sedaj pa pižojevci hočejo na vsak način zatolčt citroenovce, po drugi strani pa je očitno usmeritev koncerna taka, da je treba Citroen omejit v prodaji na račun Pižoja - bistveno več novih modelov pižo, odcepitev DS iz Citroena.
Da sploh ne omenjam "avanture" s hibridi, zmanjševanje oz. zajebavanje prodajalcev in serviserjev,...

Pač pristranski pogled "starega Citroenovca".

Aja z mojim C5 tourer III, sem večinoma zelo zadovoljen, je še eden tistih avtov, ko sediš noter udobno in ne kot v F1 kokpitu, hidravlika opravlja svoje delo vrhunsko (v 11 letih zamenjana ena "kugla" za 200€ z delom na pooblaščencu) in je tudi glavni razlog, da mi praktično vsak drug avto zaenkrat ne sede.
Motijo me "palčki": nimam navigacije in TV kar sem prej v bemflovi petici imel (v resnici obojega ne rabim), imel bi šibedah, pa sedaj me malo spet grabi čoln, tako da bi rabil kljuko.

Ampak kot rečeno: koliko denarja in odkljukanih opcij pri nakupu, toliko nasmeška ob uporabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in BornSkeptic

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
CE imas adaptivne zaromete, bi moralo v ovinek svetit. Za meglenko vklopit se zelo verjetno moglo nastavit?
Niso adaptivni, ker tega Piđo takrat ni ponujal. Še zdaj ne vem, če se da dobit adaptivne. Za meglenko bi moral vprašati MTLja, na servisu tega ne morejo zrihtat.

koliko kaj se dogaja z adblue posodo? To sem sicer pozabil omenit, da je zelo štorasto dolivati adblue. Ampak naj jim bo, ker je to precej redko opravilo. ;)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.434
2.298
113
grandland x 1,2l 96kW
brisalci so tako postavljeni, da jih lahko premakneš (menjaš) v 5 cm velikem prostoru. Ne moreš jih čisto dvigniti tudi pri dvignjeni haubi.
volan ima majhno polje premikanja - gor/dol notri/ven - sem velik
občutek imam, da ni nič pritrjeno, kar primem v roke
ko prevozim malce večjo luknjo, mi zadaj pod avtom, pri premi spodaj, nekaj zavibrira (plastika? kakšna plastika hudiča?)
meni pri armaturni plošči nima hitrosti in porabe skupaj prikazane. ali eno ali drugo.
antena NI plavut morskega psa. ne morem zamenjat v krajšo - nizka garaža
nima sklopljivih ogledal - ozka garaža.
slabo lakiran. na nekaterih mestih so cca 5mm velike in 1mm visoke izboklince. trde, kompaktne.
motor se trese ko hudič. in glasen je. 1,2l, 3cylindre, 96KW.

p.s. veliko dobrih drobnih stvari. serijsko :)
 
Nazadnje urejeno:

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.365
1.747
113
brisalci so tako postavljeni, da jih lahko premakneš (menjaš) v 5 cm velikem prostoru. Ne moreš jih čisto dvigniti tudi pri dvignjeni haubi.
Si prepričan da nimaš kake opcije za postavit jih v servisno pozicijo. Pri VW je to en poteg ročke za brisalce po tem ko si avto ugasnil. Brisalci skočijo gor in tam ostanejo. Poglej navodila.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
VW Passat, 2.0 HDI, letnik 2011:

- Nima USB vhoda (kombiniram z AUX)

Pri teh letnikih Passatov (enako Superb) je bilo treba najprej doplačati "Vmesnik MDI", potem pa še kupiti kabel MDI-USB. Verjetno dosti avtov tega nima (jih ima pa veliko SD kartico, tako da vsaj muziko se da dat tja).

VAG Style pač (se še spomnim kako me je pekla rit, ko sem doplačeval).
 
  • Všeč mi je
Reactions: olfa

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.475
113
Pa da se na Ebayu ne da tega nabavit od kakega rabljenega in vgradit na sončno nedeljo?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ford S-max 2, 2.0 TDCI Powershift Titanium 150

-Sedi se previsoko (ampak v enoprostorcih to pač tako je)
-Menjalnik cuka ob speljevanju (DSG pač, za par mesecev sem "zamudil osemstopenjsko "klasiko").
-Nitke v vetrobranskem steklu zaradi gretja (sem se sicer navadil, čeprav kdaj vseeno zmoti)
-Lane Assist je neuporaben. Včasih dela včasih ne, "odbija" od črt in dela sunkovito (tudi če nastaviš manjšo intenziteto). V primerjavi z Leonom precej slabše, recimo pa da bi vseeno pomagal, če bi zadremal.
-"Piano lack" na sredinski konzoli. Že ko ga čistiš, vleče prah. Pa praske se hitro nabirajo.
-Trdi sedeži zadaj (verjetno cena tega, da so zložljivi). Pač glede na Superba, kjer se je zadaj sedelo vrhusko. Otroci se sicer ne pritožujejo, prej nasprotno.
-Ozvočenje bi lahko igralo bolje. Saj ne ni da bi bilo slabo, samo za doplačljiv sistem z 12 zvočniki in subwooferjem sem pričakoval več.
-Poraba bi lahko bila malo nižja, samo to je spet cena velikosti in teže avta (zenkrat okoli 7,5)
-Motor sicer vleče zelo lepo (z avtomatikom se dobro ujameta), samo ko hočeš "nekaj več", pa on "ne more dati". Pač, za to težo bi rabil vsaj 190ps verzijo.

Generalno pa zelo ok, zadovoljen.