Kaj vas moti pri vašem avtu?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Opel Zafira Tourer 2017

- Zadnji amortizerji v luknjah serijsko cuden sklopotljajoc zvok...zena ne slisi, jaz slisim...resitve ni. Serijski zajeb. Moti me zelo.

- radar tempomat prevec sunkovito zavira, ce spredaj avto malo pipne po zavorah...posledicno ga ne uporabljam, ker nonstop potem sunkovito zlajfa in avti za mano mislijo, da sem debilen
Torej bi najraje imel navaden tempomat...pa pod 50km/h se ga ne da vkljuciti.

- avtomatske dolge/kratke luci vcasih prepozno zasencijo in mi je folk ze blendal...posledicno ne uporabljam, ker sem nervozen, ko gre nasproti avto, moje luci pa se vedno dolge...

- v tunelu prepozno prizge luci

- stangice za zaklep vrat stlijo ven, tako, da ce das komolec na vrata z odprto sipo, te jebe in te tisci v kozo in bi jih najraje s flexom odrezal :evil:

Drugi avto:

- skoda Superb MK2, torej predzadnji model...moti me, da ni karavan (limuzina pac), pa da je zadaj grd, pa da ima 2 nacina odpiranja prtljaznika...ostalo v redu

Pri obeh avtih me moti, da nimata prikaza temperature olja.
 
Nazadnje urejeno:

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
VW Passat, 2.0 HDI, letnik 2011:

- Nima USB vhoda (kombiniram z AUX)
- Sprednja havba, sprednji del strehe in A stebrički polni rjavih pik(ic) - Res, da sem 90% na avtocesti, ampak pri nobenem drugem avtu ni bilo tako slabo.
- Po cca 6 letu starosti imam venomir težave z lučmi. Crkne ena, zamenjam, crkne druga, zamenjam, spet tretja itd.. (tudi ene in iste)
- Nonstop težave z EGR in DPF. EGR sem že vrgel ven, verjetno se bom enako odločil za DPF

Bo počasi potrebno iskati nekaj novejšega :)
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Se ena stvar k me moti pr mx5 nc, ne zapomne si da je dsc izkloplen. Imel bi obrantno, se prav dsc skos off pa k je treba bi ga vklopu.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.966
5.161
113
Suzuki Vitara 2019 1.4 allgrip

- plastike v kabini bi lahko bile boljše
- rezervar 47 litrov, kar nanese za 700km, prejšnji golf dizel (55l) je zdržal čez 1000km z enim tankom
- USB polni ravno toliko, da se telefon ne prazni med uporabo Android auto
- zadnje pozicijske ledice ne svetijo pri prižganih prednjih ledicah
- S/S je treba vsakič izklapljati
- prometni znaki ostanejo predolgo na zaslonu, tudi ko ugasneš in naslednji dan zavrglaš avto
- zvočniki so za silo, zvočnike v zadnjih vratih dobiš šele pri najvišji opremi
- terenec, kjer nimaš rezervnega kolesa

Kar moram storiti:
- nadgraditi zvočnike
- sproti dodati zvočno izolacijo v vrata in vrata prtljažnika
- dobiti rezervno kolo, kit za popravilo leti ven
- dashcam inštalacija
- po izteku garancije še par nadgradenj okoli motorja, si ga deli z swiftom sport

Bi kupil še enkrat? Da. Kot celota je dobro zastavljen avto. Tudi za šraufati ne izgleda pretirano komplicirano, žarnice lahko menjaš brez da bi moral odstranjevati akumulator ali lomiti roko. Celo vrednosti za moment ključ pišejo v navodilih za uporabo.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.966
5.161
113

K14C, razlika naj bi bila v injektorjih, zato ima swift malo več navora (6 proti 7 portov). Aftermarket delov je ogromno, vsak tunner ima svoje produkte. Vlečejo po 200 konjev iz motorja. Jaz sicer ne bom toliko pretiraval, gre le za delovni avto z katerim grem občasno v gozd. Ampač več konjev ne nikoli škodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
22. jul 2007
12.801
1.315
113
123
Suzuki Vitara 2019 1.4 allgrip

- plastike v kabini bi lahko bile boljše
- rezervar 47 litrov, kar nanese za 700km, prejšnji golf dizel (55l) je zdržal čez 1000km z enim tankom
- USB polni ravno toliko, da se telefon ne prazni med uporabo Android auto
- zadnje pozicijske ledice ne svetijo pri prižganih prednjih ledicah
- S/S je treba vsakič izklapljati
- prometni znaki ostanejo predolgo na zaslonu, tudi ko ugasneš in naslednji dan zavrglaš avto
- zvočniki so za silo, zvočnike v zadnjih vratih dobiš šele pri najvišji opremi
- terenec, kjer nimaš rezervnega kolesa

Kar moram storiti:
- nadgraditi zvočnike
- sproti dodati zvočno izolacijo v vrata in vrata prtljažnika
- dobiti rezervno kolo, kit za popravilo leti ven
- dashcam inštalacija
- po izteku garancije še par nadgradenj okoli motorja, si ga deli z swiftom sport

Bi kupil še enkrat? Da. Kot celota je dobro zastavljen avto. Tudi za šraufati ne izgleda pretirano komplicirano, žarnice lahko menjaš brez da bi moral odstranjevati akumulator ali lomiti roko. Celo vrednosti za moment ključ pišejo v navodilih za uporabo.
Kaj pa zakomplicirano upravljanje avtoradija te ne moti?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Jaz imam tam ašnpepehar. Pomoje je nek gumpec obkljukal kadilski paket in to je posledica.
Pri mojem je tam predalček za brezžično polnjene telefona in usb priklop.

Direktno za iphone narejeno.

Nekaj podobnega:

 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
reno laguna3
slaba izolacija napram prejšnjim verzijam
levo koleno ko ga naslonim na vrata me boli kar me v nobenem drugem avtu - tko čudno pride tista ročka za vrata jaz pa sem tudi izven standardnih dimenzij
2 črička, enega sem 95% odpravil drugega se pa še nisem lotil
pa črna barva ampak to sem vedel preden sem kupil
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Da še nima apple playa , da ima samo 6 stopenjski avtomatik, da moram softwareske funkcije, ki so vgrajene vklapljat pri popoldancu, ker jih na original servisu izklapljajo. Da ima v normalnem načinu vožnje prepočasen menjalnik in s tem povezan ogromen turbo lag, v sport načinu pa drži obrate konstantno nad 3000, tako da če nočeš, da sovoznikom zlomiš vrat moraš stalno menjat med sport in normal vsaj na menjalniku. Da nima hlajenih sedežev in ogrevanega volana.