Kaj vas moti pri vašem avtu?

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
ford mondeo (letnik 2009). Glasen in vibrirajoči motor v prostem teku (predstavljam si kot funkcijo namesto masaže v sedežih). Kratka prestavna razmerja napram prejšnem bencinarju.
Pa včasih je mal prevelik v manjših mestih Francija in Italija ter nekaterih garažnih hišah po tujini.
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Moti me:
- da ima samo 190KM
- da nima brezzicnega Android Auta
- lesenost pri parkiranju (sicer ni ravno najmanjsi avto, pa vseeno)
- obcasno piskanje za nevarnost naleta, ceprav vem, da bo slo skozi, ce samo spustim gas

Avto: VW Arteon
 
22. jul 2007
12.801
1.316
113
123
Novi Berlingo 2018


- prevelik sredinski most - desno kolena se preveč drgne ob njega

- premali tank za gorivo 53 L disel - bencinski ima 60

- butasto mesto priklopa usb-ja na sredinskem zaslonu pri uporabi Android Auta

- nima notranje osvetlitve predalov

- nima možnosti naklona na zadnjih sedežih – prejšnji Peugeot Partner Teepe imel

- izklop po defoultu S&S in Line Assistenta - potrebno izklapljati če funkcije ne želiš po vsakem vsakem prižigu vozila

- cup holderji so bolj za Barbi varijanto skodelic, kot pa za resno uporabo

- smo že leta 2020 in francoz še kar ne premore slovenskega jezika
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Pogrešal sem tempomat in 4x4 na Hyundai Matrix.

Motilo me je pa pri vožnji z vojaškimi škornji, da se je rob pete zatikal v gumijast tepih...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Na mx5 nic, ker sm zmodu vse, razn mogoce ksnga konja vec bi lahk mela, ampak ce bo potreba, to ni problem. Karoq bi lahk mel ksn usb c vec, pa 19ke so odlocno prevelke za ta avto. 807 ma pa desn volan tko da.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Avensis. Električna ročna zavora pri volanu desno pod gumbom za zagon.
Gumb je predaleč, da moram pogledat in istegniti roko. Pa še nelogičen, ker za vklop zavore, moram pritisniti gumb, navzdol, za izklop pa ga od spodaj s prstom potegniti navzgor. Čisto kontra gibi, kot pri klasični ročni zavori na ročaj. :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in tony

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
- zadnja klop ima, vsaj na sredinskem sedežu, premalo prostora za noge, četudi je sedež čisto nazaj pomaknjen.
- zadnja polica je ful čudno narejena, ko odpreš kufer sploh ne moreš ni malo višjega gor dati, če je pri kraj ne odpnes, jo tako čudno dvigne
- cup holderji so hlajeni. Moti to, da tega ne moreš izklopiti. Saj je fino za Red Bull ali cocacolo, za kavo pa malo manj
- nima spominskih nastavitev za nastavitve sedežev in ogledal. Če so že vsi električni, to res ne bi smel biti nek problem
- vidljivost spredaj. Če nastavim sedež pač kot meni paše, potem pojma nimam, kje je konec havbe.
- če stojim na mestu in nimam vklopljenega aktivnega tempomata potem moram bremzo držat, da avto ne rine naprej. Raje bi videla da pač moram kot v prvem primeru malo gasa dati, da spet starta.
- se boljša zvočna izolacija kabine
- kar je touch tipk, bi raje imela fizične
- kot premnogi pred mano. Večji tank. Čim manjkrat bi na črpalko hodila.
- tisto brezžično polnjenje telefona je bolj tako. Itak je ful počasnejše kot preko kabla in pa segreva telefon. Ne vem, a je fora tudi to ko je etui vmes, ko sem ga enkrat menjala je segrevalo manj, ampak vseeno. Nimam pa za primerjavo nobenega drugega gadgeta za brezžično polnjenje, tako da ne vem, kak sploh je normalno in kaj ne

- kar nekaj stvari je, ki jih jaz osebno ne rabim in bi mi bilo vseeno, če jih ni. Raje bi imela možnost to ven iz konfiguracije pometat pa s tem avto poceniti. Recimo tole brezžično polnjenje telefona je ena taka stvar.

EDIT:
Citroen C5 Air
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Katastrofalen infotainment
Preglasen
Lane assist oiskanje je nadlezno, poredovanje na volanu pa prenezno
nima ogrevne sprednje sipe (ko se enkrat navadis, je hudo brez)
toyota chr
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Sem bolj ziher, da je prva vgradnja za en drek kvaliteta.
Da je pri 55k v malo manj kot 4 letih totalno požrto od rje :bonk: Moram menjat do tehničnega, da me ne bodo vrgli:evil:
Menjaj sam....ker na, servisu dalj kot do kulance in prepričevanja da premalo bremzaš (wtf) ne boš prišel...

Če boš gledal kak autodoc....glej da, so diski "coated"....jaz drugega kot ATE ne jemljem več (po eni izkušnji z poceni no-name diski)...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jabe, tam, kjer imas hlajenje pijace, je ena luknjica. Zamasi jo in ne bo vec hladilo.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
S-max 2009-2015:
- najbolj me moti ogrevanje sprednje šipe, tiste žičke so v soncu dejansko moteče, imam občutek, da je šipa umazana oz. meglena - pač ford issue
- nezaščiten prag - poškodbe od kamenčkov izpod koles so stalni problem, rešil sem ga z zavesami, ki bi morale biti serijske
- materiali v notranjosti bi lahko bili trpežnejši/kvalitetnejši, predvsem to leti na sprednja vrata
- preklopi telefon bt/avtoradio bi lahko bili hitrejši enostavnejši
- ne vem zakaj za pritrditev strešnega prtljažnika na streho niso dali sank, ki so standard. Neke vdolbine in šraufanje s hecnimi pritrditvenimi kompleti je zamudno in nepotrebno.

Ima pa avto tudi dosti plusov:).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
prevelik
1,2 l, 3 cylindre, bencinar, trese
ne morem 'najt' položaj sedeža - 5k
poraba 6,4l pri 3 cylindre
samo 1 USB
STOP&GO - vedno posebej izklapljat
težko gre v garažo
premalo odlagalnih mest in premajhen pri sovozniku.
vse nekaj škripa in cvili, obloga voznikovih vrat mehka ko puter
šlapast sestavljen - stiki kosov niso poravnani
iztegnjen vmesni naslon za roke zadene v pijačo

p.s. - spet ena 'normalna' debata
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Mene moti, da v avtu letnik 2018 nimam enga pametnega mesta za odložit telefon. Pa samo en usb. Passat.
Xperia X Compact ravno še gre prečno v predalček na dnu sredinske konzole.
Kam bom dal telefon, ko bo potrebno kupiti novega, ker tako majhnih več ne delajo, mi pa najeda že zdaj.
En USB port imaš še znotraj sredinske konzole.
Najeda mi tudi "paničarjenje" front-assist, tudi na "najmanji občutljivosti", ko npr. avto pred tabo zavija desno - OK razumem, da sistem tega ne more "videti"/vedeti.