Kaj vas moti pri vašem avtu?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Lahko kar zaključiš :p Tvoj hibrid je se prav lepo pelje in je imho tako pri zmogljivostih kot pri načinu vožnje nad povprečjem hibridov pri nas. Ni ravno ala lexus nadstandard a vseeno nadstandard glede na ostala hibridna jajčka s katerimi se folk prav prevelikokrat cjazi naokoli.
Saj tudi hibridi znajo iti spodobno za slo AC hitrosti, vendar potem ni poraba pod 5 l oziroma pod 15kwh.
Ista zadeva je na lokalnih cestah kjer iščem mesta za prehitevanje avtov ki imajo 2x ali 3x močnejši motor. Ker se vozijo 70 na 90 omejitev, cesta pa bp omogoča hitrosti 100+
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Mix, AC praviloma 150 km/h = 18 kWh/100 km. Trenutna pri 150 je sicer ca. 25 kWh/100 km, ampak who cares. :)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Center kranja (startal cca 16:30) - center mb 1h20min. V lj smo nekaj stali ker delajo cesto, drugace vecinoma gladko 160, ene dve tesli 3 sta se vlekli na prehitevalnem 126km/h. Poraba 6.2l/100km. 25kwh/100km je prevec, to se mb-lj-mb ne pridem z dinamicno voznjo...
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
681
113
Dobr tema je kaj vas moti pri vašem avtu in ne kaj vas moti pri vaših “sovoznikih”.

Ima kdo novejšega karoq-a in je pripravljen kaj popljuvat čez njega ?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Lahko kar zaključiš :p Tvoj hibrid je se prav lepo pelje in je imho tako pri zmogljivostih kot pri načinu vožnje nad povprečjem hibridov pri nas. Ni ravno ala lexus nadstandard a vseeno nadstandard glede na ostala hibridna jajčka s katerimi se folk prav prevelikokrat cjazi naokoli.
Saj tudi hibridi znajo iti spodobno za slo AC hitrosti, vendar potem ni poraba pod 5 l oziroma pod 15kwh.
Ista zadeva je na lokalnih cestah kjer iščem mesta za prehitevanje avtov ki imajo 2x ali 3x močnejši motor. Ker se vozijo 70 na 90 omejitev, cesta pa bo omogoča hitrosti 100
Mix, AC praviloma 150 km/h = 18 kWh/100 km. Trenutna pri 150 je sicer ca. 25 kWh/100 km, ampak who cares. :)
Če ti potegneš po klancu navzdol.150 to ne pomeni da imaš praviloma (povprečno) 150. In res me zanima kater električar ima pri 150kmh po ravnem porabo 18kwh.
Jaz sem imel z i3 porabo 21kwh pa sploh nisem videl 150kmh pa se na gretju sem sparal še bolj kot na svojem dizlu.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Saj tudi hibridi znajo iti spodobno za slo AC hitrosti, vendar potem ni poraba pod 5 l oziroma pod 15kwh.
Ista zadeva je na lokalnih cestah kjer iščem mesta za prehitevanje avtov ki imajo 2x ali 3x močnejši motor. Ker se vozijo 70 na 90 omejitev, cesta pa bo omogoča hitrosti 100

Če ti potegneš po klancu navzdol.150 to ne pomeni da imaš praviloma (povprečno) 150. In res me zanima kater električar ima pri 150kmh po ravnem porabo 18kwh.
Jaz sem imel z i3 porabo 21kwh pa sploh nisem videl 150kmh pa se na gretju sem sparal še bolj kot na svojem dizlu.
Jaz hibrida nisem kupil zato, da bom lovil porabo. Meni je avto kot celota ok, hibrid je pa sploh fajn ko se cincaš v zastojih pa za vmesne krajše razdalje. Na avtocesti mu pa tudi prav nič ne manjka, razen blokade pri 180kmh (189 po števcu). Je pa najbolj fajn na avtocesti lane trace assist, da drži vozni pas v sredini pa radar... in ne rabiš pedalov ali volana (če ga obtežiš) v celotni relaciji npr. LJ-MS...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.983
113
EU
Avensis 1,8 Touring sport. Letnik 2018.
Avtomatski brisalci s senzorjem za dež. Nekako čudno logiko uporablja. Ko je naliv, briše ko zmešan, potem se spomni vmes narediti sekundno pavzo. Sekunda ni videti dosti, vendar na avtocesti je predolga pavza zaradi višje hitrosti.
Pri majhnem dežu včasih pri eni kapljici vklopi brisalce, potem čaka da bo cela šipa popikana od deža in takrat vklopi..
Občutljivost senzorja za dež sem šravfal, vendar ni neke hude razlike. Razlika je ali bo brisalec štartal prepozno, ali še bolj prepozno. :p
Pogledati moram možnost neavtomatskega nastavljanja, samo navodilo ima tisoč strani.:jok:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in brane_new

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Center kranja (startal cca 16:30) - center mb 1h20min. V lj smo nekaj stali ker delajo cesto, drugace vecinoma gladko 160, ene dve tesli 3 sta se vlekli na prehitevalnem 126km/h. Poraba 6.2l/100km. 25kwh/100km je prevec, to se mb-lj-mb ne pridem z dinamicno voznjo...
Torej si 140km prevozil s povprečno hitrostjo 105km/h, ob tem, da je bila hitrost v obeh mestih (sploh v centru) konkretno nižja in še v LJ si stal. Hm, meni tole smrdi na prirejanje podatkov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
V bistvu 157km, od upravne enote do ukc. Ne vem kaj bi prirejal, ce bi lahko konstantno vozil 160 bi prisel v dobri uri, tako pa cez tunele cca 120-130, drugod 160 (ja kdaj tudi vec), ostali cas se je izgubil po mestu (iz kranja si par min do AC) in v kratkem zastoju v lj. Razen ce stevec dolzine voznje v avtu laze :gorjaca:

Ce ze racunas, zjutraj ob 10 ukc - lj bizovik lidl 1h5min - 122km.

Pac zanimivo mi je bilo, ko se je zgoraj jamralo, da se itak vec kot 120-130 ne mores peljati, ocitno da gre...

Se malo ontopic (vw arteon):
-ni permanentnega izklopa start stop
-stopalka za plin bi lahko bila bolj linearna (vcasih je potem pospesevanje nehote preagresivno in cvilijo gume)
-1x-2x na leto javi da navigacija nima kart (izvrzem in ponovno vstavim sd kartico)
-mrces se tako prilepi gor, da gre tezko dol s sprednjega dela in vetrobranskega stekla

+solidno velika posoda za gorivo (66l)
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Možno je, ampak tvoja vožnja ni bila v stilu generika (radar, Lane asist in utež na volanu) ampak v stilu tistega % voznikov ki mene prehitevajo na AC.
Kolikor sem sedaj nekajkrat videl, je Severna obvoznica v Lj kar lepo zabasana zaradi del . Že prej je bila pogosto ko ni bilo del, sedaj pa.....
Me zanima kaj bi Google za en čas vrgel ob 4h popoldne za to traso. Pa moraš biti kar lepo "dinamičen" da ga izven AC pogoljufas za 5 minut na uro,, kako je pa na sami AC pa težko sodim ker so moje razdalje na AC ponavadi dolge okoli pol ure pa še to bolj ali manj okoli Lj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
V bistvu 157km, od upravne enote do ukc. Ne vem kaj bi prirejal, ce bi lahko konstantno vozil 160 bi prisel v dobri uri, tako pa cez tunele cca 120-130, drugod 160 (ja kdaj tudi vec), ostali cas se je izgubil po mestu (iz kranja si par min do AC) in v kratkem zastoju v lj. Razen ce stevec dolzine voznje v avtu laze :gorjaca:

Ce ze racunas, zjutraj ob 10 ukc - lj bizovik lidl 1h5min - 122km.

Pac zanimivo mi je bilo, ko se je zgoraj jamralo, da se itak vec kot 120-130 ne mores peljati, ocitno da gre...

Se malo ontopic (vw arteon):
-ni permanentnega izklopa start stop
-stopalka za plin bi lahko bila bolj linearna (vcasih je potem pospesevanje nehote preagresivno in cvilijo gume)
-1x-2x na leto javi da navigacija nima kart (izvrzem in ponovno vstavim sd kartico)
-mrces se tako prilepi gor, da gre tezko dol s sprednjega dela in vetrobranskega stekla

+solidno velika posoda za gorivo (66l)
Torej si imel povprečno 117km/h? Malo zračunaj koliko moraš vozit, da tistih par min v Kranju s povprečno pod 50km/h spraviš na skoraj 120km/h, pa kaj moraš delat šele, da tisto stanje v LJ spraviš na 120km/h. Ne vem no.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Seveda gre. V rush hour tisto uro ali dve zjutraj in popoldne po obvoznici res ne, da pa se nasplošno v radiju 30km okrog Ljubljane po dnevi ne moreš normalno peljat je pa tudi bullshit.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Ne vem kaj je zate normalno in to tukaj sploh ni pomembno. Pišem o POVPREČNI hitrosti skoraj 120km/h iz centra Kranja do UKC MB, zraven pa še malo stojiš v zastoju. Pa start ob 16.30, ne ponoči, ko je vse prazno. Menim, da je to precej preoptimistično.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Seveda gre. V rush hour tisto uro ali dve zjutraj in popoldne po obvoznici res ne, da pa se nasplošno v radiju 30km okrog Ljubljane po dnevi ne moreš normalno peljat je pa tudi bullshit.
Kar vsedi se v avto sedajle v Šentvidu pa se pelji do Lukovice po AC. Prosim za GPS log vsaj štarta in cilja, če že hitrosti vmes ne bo.
Sem šel ob 12 iz lj proti trojanom.
Vozni 90, prehitevalni do 150, )ajd enkrat ce bi imel več konjev bi nazulil na 200, ker se je prehitevalni "odprl par sto m pred mano) ob vožnji stop&go) povprečno pa smo šli mogoče 120.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nimam ne potrebe, ne želje še manj pa časa, da bi se samo za tebe vozil od Šentvida do Lukovice. Se pa vsak dan podnevi vozim po Ljubljani in okolici, tudi proti MB večkrat, tako da poznam situacijo in še vedno trdim, da ni ravno redkost, da se lahko prelješ 150. Pa če ste res imeli povprečno 120km/h, se niste ravno cijazili, sploh glede na trenutno situacijo z obnovo obvoznice itd..

Da se podnevi pelješ 150 v radiju 30km okoli Lj obvoznice (ali od Celja do Razdrtega) je že "praznik". Pa da nisi ravno stalno na polno na gasu in zavori.
Pa tudi če že naletis na prazno cesto, te malokdo prehiti po prehitevalnem kljub temu da si na voznem. Padalcev z 180 je zelo malo. Mogoče promil.
Kar vsedi se v avto sedajle v Šentvidu pa se pelji do Lukovice po AC. Prosim za GPS log vsaj štarta in cilja, če že hitrosti vmes ne bo.
Sem šel ob 12 iz lj proti trojanom.
Vozni 90, prehitevalni do 150, )
ajd enkrat ce bi imel več konjev bi nazulil na 200, ker se je prehitevalni "odprl par sto m pred mano) ob vožnji stop&go) povprečno pa smo šli mogoče 120.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Tisti ki se kur.cite nad hibridi... v 95% vas vse prehitevam. Na avtocesti in izven nje. Samo toliko :p pa stegne tudi malo bolj kot si kdo predstavlja. Ni raketa, pocasen pa tudi ne.
Se kar strinjam. 2 špure na semaforju, prva v vrsti, spredaj plac, me oni zraven dohiti šele, ko svojo makino spravi do tretje ali četrte prestave oziroma, ko sem jaz nekje na omejitvi. Kaki DSG-ji so pa pri speljevanju sploh katastrofa. Preden DSG spelje penzjon dočakaš, pa je drugače 100x boljši za vozit od ročnega ročnega menjalnika.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Nimam ne potrebe, ne želje še manj pa časa, da bi se samo za tebe vozil od Šentvida do Lukovice. Se pa vsak dan podnevi vozim po Ljubljani in okolici, tudi proti MB večkrat, tako da poznam situacijo in še vedno trdim, da ni ravno redkost, da se lahko prelješ 150. Pa če ste res imeli povprečno 120km/h, se niste ravno cijazili, sploh glede na trenutno situacijo z obnovo obvoznice itd..
Saj se ni treba ekstraa voziti. Če se vsak dan voziš okoli Ljubljane, pač daj screnshoot timelapsa iz Google acounta.
Točne lokacije seveda lahko skriješ,važno da se časovnica vidi.