Kaj vas moti pri vašem avtu?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.286
3.401
113
Ja pri kakem vw ju gre.
Pri kakšnem Renault u talisman ali Megane, pa jebeš mater tistemu Francozu kam je kabinski filter dal. Sem zadnjič celi predal ven šraufal ker filtra not nisem dobil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.483
9.186
113
So se tudi Nemci že posodobili na tak način.
Isto s filtrom za olje. Včasih si v 2min od zgoraj zamenjal, sedaj je spodaj v 3PM, pa olje poserješ po vsej instalaciji vse naokrog.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Ja pri kakem vw ju gre.
Pri kakšnem Renault u talisman ali Megane, pa jebeš mater tistemu Francozu kam je kabinski filter dal. Sem zadnjič celi predal ven šraufal ker filtra not nisem dobil.
Tu je espace 4 zakon, 10 sekund dela z odpiranjem in zapiranjem pokrova motorja vred, 15 če še okolico posesaš. :)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Za povprečnega metrića je čisto vseeno kje je kaj, ker itak vse zrihtajo na servisu, za kar poskrbi Mastercard.
Tist promil decov, ki še kaj naredimo sami, je nepomemben.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.395
484
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Odkar so napol hibridi se bmwji kar lepo vozijo teslami, vw tdi in kijami za kamioni.

No odnos do hibridov na cesti je milorečeno čuden. Je kar nekaj pametnjakovičev, ki mislijo, da morajo hibrida za vsako ceno prehiteti, pa četudi na najbolj nemogočem mestu za prehitevanje. Vsem takim sporočam, da se hibridi čisto normalno peljejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in tony

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
In tebi vsi ti, ki prehitevajo hibride, povedo, da prehitijo samo zato, ker je hibrid, ne glede na kraj prehitevanja? Ni mogoče, da takšni vozniki pač vedno prehitevajo neprevidno?
 

B81

22. jul 2007
34.399
8.904
113
No odnos do hibridov na cesti je milorečeno čuden. Je kar nekaj pametnjakovičev, ki mislijo, da morajo hibrida za vsako ceno prehiteti, pa četudi na najbolj nemogočem mestu za prehitevanje. Vsem takim sporočam, da se hibridi čisto normalno peljejo.
Ko bos vozil 150 na ac in ne blokiral prometa, se javi. Aja, to je ze koncna brzina in prevec baterijo zre? Ja jbg, nihce te ni silil...tak zaj pa idi na desno stran med tovornjake in sparaj z elektriko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.815
113
pri taščici
Ko bos vozil 150 na ac in ne blokiral prometa, se javi. Aja, to je ze koncna brzina in prevec baterijo zre? Ja jbg, nihce te ni silil...tak zaj pa idi na desno stran med tovornjake in sparaj z elektriko.
Da se podnevi pelješ 150 v radiju 30km okoli Lj obvoznice (ali od Celja do Razdrtega) je že "praznik". Pa da nisi ravno stalno na polno na gasu in zavori.
Pa tudi če že naletis na prazno cesto, te malokdo prehiti po prehitevalnem kljub temu da si na voznem. Padalcev z 180 je zelo malo. Mogoče promil.
 

B81

22. jul 2007
34.399
8.904
113
Pa saj 150 je 140 v resnici, tako da smo tam tam, me pa motijo vozniki s 120 na prehitevalnem, na voznem pa tovornjak komaj cez 500 metrov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in Hanzi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
No odnos do hibridov na cesti je milorečeno čuden. Je kar nekaj pametnjakovičev, ki mislijo, da morajo hibrida za vsako ceno prehiteti, pa četudi na najbolj nemogočem mestu za prehitevanje. Vsem takim sporočam, da se hibridi čisto normalno peljejo.
Jaz osebno sploh ne opazim oz. ne pomislim na to ali je avto hibrid ali ne. Opazim pa na AC električarje, ki se jajcajo za tovornjaki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.907
5.060
113
Kako pa to deluje? Večina avtomobilov, katere jaz vozim, ima precej zanesljive števce. Vsaj, če je GPS kateri mi kaže hitrost točen.

Najbrž res ne vsi (predvsem starejši), ampak precej pa je kar točnih.

Verjetno se peljejo po AC pa vidijo tiste table z radarjem za umiritev prometa. Recimo v Šentvidu je lahko ta razlika nastavljena na10 ali 20km/h glede na števec - odvisno od dneva.

Če pa ne tlačiš A/T gum ali 16 palčnih felten na Cliota 1 ne bi smelo biti več kot par km razlike pri 130.