Kaj storiti,če ne dobim kopije zavarovalne police?

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Evo, še tule, zdej pa dost ... sem že v treh temah odprl tole temo.

Kaj storiti, če ti kupec ne vrne kopije zavarovalne police? Čist preprosto vprašanje. Se da kaj naredit?,

EDIT: Popravil naslov
 
Nazadnje urejeno:

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
nič, brez kopije zava.police od novga lastnika ne bo nič.

Edino, lahko, da je sklenil pa ni kopiral police, se pa lahko v tem primeru pozanimaš na zavarovalnicah.

Triglav, Adriatic, Generali....
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ne, bognedej, nč mu nisem dal. Mam polico pa vse kupončke doma ... samo avta ZAGOTOVO še ni zavaroval nase (preverjeno na AMZS) ...

p.s. aja, šele pol sem vidu, kaj sem napisal ... ni čist jasno definirano ... on mi more poslat kopjio svoje zav.police ... tko bo bolj prav, a ne?
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Odjaviš vozilo iz prometa.
smile-1.gif


To priporočam vsem, ki prodajajo svoja vozila neznanim osebam.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Sedaj je za to prepozno, nima več prometne in tablice so ostale na avtu.

Edino kakšna grožnja novemu lastniku, npr., da bo prišel dol pobrat tablice, prijava policiji ... druge pa že skoraj ni.
Pa vsak dan ga
evil.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Če ne pa raztrobit komšiluku, da je kupil avto vreden 2000 € za 4000 €, bo takoj izgubil licenco za cigana.
hysterical-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Sedaj je za to prepozno, nima več prometne in tablice so ostale na avtu.

Edino kakšna grožnja novemu lastniku, npr., da bo prišel dol pobrat tablice, prijava policiji ... druge pa že skoraj ni.
Pa vsak dan ga
evil.gif
Ah-joj. Kot izkušen zastopnik boš svojim strankam zagotovo z veseljem predlagal elegantnejšo rešitev. Psst, pa nč okol govort, da si izvedel od agenta druge zavarovalnice.
evil.gif




Delaš paniko za stvar, ki je čisto enostavno izvedljiva.

S kupoprodajno pogodbo (s katero si prodal avto) pojdi na svojo upravno enoto. Povej, da si prodal avto in ti novi lastnik ne pošlje kopije zavarovalne police.

Če je novi lastnik že naredil prepis nase, je tudi nase zavaroval avto. Na upravni enoti ti bodo izdali potrdilo, s katerim pri zavarovalnici prekineš zavarovanje in lahko prenašaš bonifikacijo in zahtevaš vračilo premije.

Če novi lastnik še ni prepisal avtomobila nase, ga bo upravna enota obvestila o tem "prekršku". zahtevali bodo, da uredi potrebno ali pa vrne tablice. Določijo mu nek zakonsko določen rok v katerem mora urediti zadeve, sicer mu prekinejo registracijo, tebi pa spet izdajo potrdilo s katerim urejaš vse potrebno na zavarovalnici.

Dovolj razumljivo napisano? Rešitev tvojega problema je upravna enota.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Da ne pišem v dva posta, sem ti že v prvem, v avtomobilizmu odgovoril.


In ker je tam bolj frekventno, bom tega zaklenil.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.