Če nekdo ne vrne zavarovalne police ??

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Sem dal še sem ---> tole

Zanima me nekaj. Je rešitev za tole, spodaj opisano?

Prodal avto, naredil prepis, overil pogodbo. Do sem je ziher OK. Potem pa, ker je kupec pač, kar je (žal), avtomobila še ni zavaroval nase, tako da mi seveda tudi ni vrnil kopije zavarovalne police ....

Se da kaj narest ?

Hvala za odgovore ...

lp
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
380
83
Praktično se pravno gledano ne da storiti prav veliko in si odvisen od njegove dobre volje.

Ti bo šola za drugič, žal...

To, da pa ga lahko "prepričaš" tudi na druga načine, pa seveda veš tudi sam.

B.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Sej to sem si tud sam predstavljal ... ampak, vseeno upam, da se kaj da storit.

Drugače imam pa svoje metode ... sicer jih v takem primeru še nikol nisem uporabil, pa jih tui ne bi rad. Res ne.

Ampak, trapasto se mi zdi, da bi zarad tega dogodka tud jest postal povsem nezaupljiv do ljudi. Do zdaj še nisem imel negativne izkušnje, pa sem se že z marsičem ukvarjal (tam, kjer je denar v igri)... ima to kak smisel? Ali pač? (retorično vprašanje, ne mi odgovarjat)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
lej, najboje da ga pokličeš, vprašaš kdaj bo doma in mu poveš da se boš oglasil po polico...če jo slušajno rabi kaj naj si jo fotokopira (tega žal ne vem).

pa stvar rešena.


saj se da normalno pogovoriti - pač reskiral boš pot do njega, kjerkoli že pač je.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
seveda

svojga pošptenega janeza sem klicail en mesec. se menil lepo, a se mu je j za vse. pol sem mal pizdil, da bom to, uno..nic..pol sme pa preklical vse skup.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Mah jaz se s tem ne j.ebem več. Če bo takoj šel zavarovat avto in da mi da kopijo police ok, drugače pač avta ne dam.
K da se mam cajt ko prodam avto še zafrkavat s tem da mi pošilja kopijo police.

Je pa to tok debilen zakon, da ni res. Čisti nesmisel. Potuha "goljufom".
crazy1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
torej bo še vedno zaupal vsem, ker boš tega nalomu. všeč mi je metoda.

Nalomu?
ne-ne-1.gif
ne podpiram nasilja ...

Mi je precej, precej bolj všeč tvoj predlog iz druge teme. Hvala ti.

cheer.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.495
9.226
113
zakaj pa ga ni enostavno na svoje ime zavaroval pa je... jaz mu nobenga papirja neb dal.
 

alter

Pripravnik
23. jul 2007
64
0
6
Precej verjetno je, da on avtomobila sploh še ni zavaroval. To pomeni, da je vozilo še vedno registrirano na tvoje ime. Pojdi na policijo, obrazloži situacijo, ne boš prvi. Naredili bodo zapisnik, na podlagi katerega dvigneš duplikat prometnega dovoljenja in zavarovalne police. S tem odjavi vozilo iz prometa. Na podlagi zapisnika, ti tudi tablic ne bo potrebno vrniti upravni enoti.

Tako je delovalo včasih, verjetno še vedno
 

alter

Pripravnik
23. jul 2007
64
0
6
Če si na upravni enoti že opravil prepis na novega lastnika, ne vem, če bo zadeva izvedljiva.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Aha, pol pa tole verjetn odpade ... ker prepis in overovitev sta narejena.
crazy1.gif
 

alter

Pripravnik
23. jul 2007
64
0
6
Pozanimaj se na upravni enoti. Lahko, da si do poteka ali odjave te registracije, ti še vedno uradni lastnik avtomobila in lahko vozilo še vedno odjaviš iz prometa.
Tole samo ugibam
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
bonk.gif


Saj ne gre za dokument ampak za dejstvo, da dokler ni NOVE zavarovalne police je jamstvo na cesti po stari in če se novi lastnik zakanta bo ob bonus noker.
Za izbris jamstva je pa potrebno:
- fotokopija police novega lastnika
- fotokopija oberjene kupoprodajne pogodbe (za fizične osebe)
- originalna stara polica.


Zato samo odjava iz prometa in nič drugače ali pa ne prodati. V skrajnem slučaju skupaj (takoj) na odjavno mesto, kjer vse uredi in izroči kopijo.


Od 100 prodaj je 70 sigurno takih kot nokerjeva.


@ Pepček Trust, zakaj pa tebi ni sredi noči naredil zavarovalne police zastopnik, da te ne bi nabrisali in ti prodali še nekaj zavarovanja zraven?