Če nekdo ne vrne zavarovalne police ??

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Delaš paniko za stvar, ki je čisto enostavno izvedljiva.

S kupoprodajno pogodbo (s katero si prodal avto) pojdi na svojo upravno enoto. Povej, da si prodal avto in ti novi lastnik ne pošlje kopije zavarovalne police.

Če je novi lastnik že naredil prepis nase, je tudi nase zavaroval avto. Na upravni enoti ti bodo izdali potrdilo, s katerim pri zavarovalnici prekineš zavarovanje in lahko prenašaš bonifikacijo in zahtevaš vračilo premije.

Če novi lastnik še ni prepisal avtomobila nase, ga bo upravna enota obvestila o tem "prekršku". zahtevali bodo, da uredi potrebno ali pa vrne tablice. Določijo mu nek zakonsko določen rok v katerem mora urediti zadeve, sicer mu prekinejo registracijo, tebi pa spet izdajo potrdilo s katerim urejaš vse potrebno na zavarovalnici.

Dovolj razumljivo napisano? Rešitev tvojega problema je upravna enota.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kaj je bilo prej jajce ali kokoš?
hysterical-1.gif



Saj boš vedel, kdaj zavarovalnica zapre temelj kajne?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Kaj je bilo prej jajce ali kokoš?
hysterical-1.gif



Saj boš vedel, kdaj zavarovalnica zapre temelj kajne?
Oprosti ker ne razumem tvojega problema niti vprašanja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
In kaj če ima novi lastnik z "staro" polico prometno?
Z dnem ko se oglasiš na upravni enoti, si rešen tega rizika. Do tedaj pa pač sam odgovarjaš za nepremišljenost. To da neumajno čakaš na kopijo police in pomožnosti še brezplodno groziš novem lastniku ne bo rešilo problema, le povečuješ in podaljšuješ si riziko po nepotrebnem.

To, da avto prepustiš novemu lastniku ne da bi od njega zahteval potrdilo, da ima urejeno zavarovanje je velika malomarnost. Nastane zgoraj omenjeni riziko, ampak jebiga veliko jih še vedno nepremišljeno ravna.
 
Nazadnje urejeno:

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
01481,

ne gre se za dokument? Seveda se gre, če se nebi šlo, potem ga nebi potreboval!
bonk.gif


Pustmo mi, kako naj bi potekalo. Ko si v tej situaciji je najbolje it na zavarovalnico in rečt, da si jo izgubil, dobiš novo in npr. čez en teden zapreš polico, dobiš deniros nazaj. Nimaš nikomur za razlagat, oni pa nej se j.e.b.e.j.o!

V nasprotnem primeru, ti ne dobiš denarja nazaj, vse dokler on ne bo odprl nove police (do tuki ima cifra prov) in v primeru, da se zaleti, NE boš ti plačeval, ker si npr. na zavarovalnici vrnil kupončke (ker nočeš kriti stroške iz svoje police morebitne nesreče, le zakaj bi prascu to uslugo delal), obenem pa ne boš dobil denarja nazaj (ker ni nove police). On se naposled le zaleti, vse sam plačuje, kjub temu ne dobim nazaj denarja iz svoje police, čeprav ni nič krila. Vse kar sem napisal, se je zgodilo v mojem primeru! Zavarovalnica Maribor - LOPOVI! Jaz pa primitivec, ki jim je nasedel!

Pbutec,

praviš, da je UE rešitev, pa ni. Oni resda poskrbijo, da prvič, ko ga policija zaustavi šoferja, mu poberejo tablice, sledi kazen, kaj če ga pa ne dobijo? Tak je bil moj primer(prepis je bil narejen!).
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
to še ni dovolj, verjetno pa še nima nove prometne ?

nič "sprehodi se do njega" in dvigni tablice iz avta, pa alibi si zrihtaj
wink-1.gif
pol bo pa primoran zrihtat papirje...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik qqqqqqq pravi:
Pbutec,

praviš, da je UE rešitev, pa ni. Oni resda poskrbijo, da prvič, ko ga policija zaustavi šoferja, mu poberejo tablice, sledi kazen, kaj če ga pa ne dobijo? Tak je bil moj primer(prepis je bil narejen!).
Po pošti mu pošljejo obvestilo, da je vozilo neregstrirano in naj vrne tablice na upravno enoto, ali pa si uredi zavarovanje.

Policija mu kasneje res pobere ko ga ustavijo, saj je v bazi neregistriranih vozil, ni pa to napotek upravne enote.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Saj ne gre za dokument ampak za dejstvo, da dokler ni NOVE zavarovalne police je jamstvo na cesti po stari in če se novi lastnik zakanta bo ob bonus noker.

Hvala vsem za odgovore, nekaj bo vsekakor potrebno poskusit ...

Samo še replika na zgornji stavek, ki je sicer 100% resničen, ampak v mojem primeru (k sreči) ne velja ..

Zakaj? Škodo bo pač krila zavarovalnica, ker je narejen odkup prve škode .. (razen če v tem primeru to ne bi veljalo, ampak sem natanko tak odgovor dobil iz zavarovalnice) ...

Dejstva:
-kupoprodajna pogodba DA
-overovitev DA
-tablice NA VOZILU
-prometno dovoljenje IMA KUPEC
-originalno polico SEM OBDRŽAL
-kupončke SEM OBDRŽAL

OK, sej to vse skup ni pomembno, napisal sem le, kakšna je trenutna situacija ...

Še enkrat, hvala vam za pomoč !!!
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.545
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Sploh ne vem zakaj je treba dati kopijo police kupcu, saj ni njegova
confused-1.gif

Ne vem no sam sem zamenjal že 4 avtomobile pa nisem niti enmu kupcu kopije police dal v roke, ubistvu sploh ne zastopim zakaj bi mu jo sploh dal saj je vendar tvoja
confused-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Ne, ne, sej ni treba, da da prodajalec kupcu kopijo police, temveč obratno: kupec more poslat kopijo SVOJE police prodajalcu ...

Če pa to veš, se pa opravičujem, sm mislu, da ne veš. V tem primeru si verjetno le repliciral Pbutec-u na nek njegov prejšnji post ...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ko prodajaš avto, je najbolje, da vozilo odjaviš iz prometa, saj je kopija prometnega dovoljenja, kjer piše vozilo odjavljeno dne 31.10.2008 dovolj, da prodajalec npr. prenese bonus na svoje novo vozilo in da dobi povračilo premije npr. 6 mesecev, ki jo še ni izkoristil, če ni imel nezgode.

Če pa vozilo ni odjavljeno, moraš za koriščenje bonusa in vračilo premije dobiti fotokopijo nove police, ki jo je sklenil kupec. Zataknilo se je, ko kupec sploh ni sklenil nove police.
smile-1.gif


To, kar si napisal, je res: prodajalec ne daje police kupcu. Vendar ni poanta v tem.
smile-1.gif