Kaj sem danes zjutraj videl na nebu?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
1. v okolici brnika je nofly zone tudi za razen quadrote in ostalo leteče sranje
2. ob 6h zjutraj je še tema in nekako dvomim da v sloveniji premoremo x-kopterja ki je opremljen za nočno letenje (in kdor ga ima verjetno ve za 1. točko, torej ne leti v tem območju)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.043
594
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
1. v okolici brnika je nofly zone tudi za razen quadrote in ostalo leteče sranje
2. ob 6h zjutraj je še tema in nekako dvomim da v sloveniji premoremo x-kopterja ki je opremljen za nočno letenje (in kdor ga ima verjetno ve za 1. točko, torej ne leti v tem območju)

je kao nofly zone ampak marsikdo tega ne ve in se tega tudi ne drži.

sploh je zadnje čase v porastu osvetljevanje letal z laserji.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
KSZ
Torej, kaj je videl naš Fadil torej na jutranjem nebu? NLP-je zavrača, letala tudi, da bi kdo ob 6h zjutraj osvetljeval z laserjem in letal z qadrokopterji jaz dvomim, posebej, ker se gre za Čenčur, trezen je bil pravi ( no, jaz pravim, da po buteljki močnega vina ne čisto), ..

Yahel, se je tebi kaj bliskalo danes?
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Predvsem pa je gledal severo-vzhodno od Kranja v smeri Brnika ... letališče Brnik pa je bolj jugo-vzhodno do vzhodno.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
1. v okolici brnika je nofly zone tudi za razen quadrote in ostalo leteče sranje
2. ob 6h zjutraj je še tema in nekako dvomim da v sloveniji premoremo x-kopterja ki je opremljen za nočno letenje (in kdor ga ima verjetno ve za 1. točko, torej ne leti v tem območju)

Itak, da se prodajajo v slo, pa še posebej dragi niso
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.676
6.554
113
Zvečer ko pridem domov bom pregledal fotografije in če bodo zadovoljive kvalitete, jih bom prilepil. Lahko da je bilo nekaj takega kot tale ropotija na zadnji sliki. ISS
Okno stanovanja gleda na Karavanke in svetloba je bila v smeri SV. Recimo proti Cerkljam, Šenčurju...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
samo ISS gre kar hitro čez (par min) -v 90 minutah obkroži Zemljo.
Je pa bila danes vidna malo po 5h za max 5minut.
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.676
6.554
113
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
tako pa to drugi vidijo: <iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/https://www.youtube.com/watch?v=ANjkWTa4n6Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ne dela
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.676
6.554
113
Samo meni se je zdelo tole zelo blizu in ne preveč visoko. Kot sem že napisal, nekje na Šenčurjem ali Cerkljami. V tej smeri... Močno dvomim da tale kozolec leti tako nizko.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.366
113
Hmmm, zanimivo.... pred dnevi sem tudi sam opazil ob cca.10.30-11h zvečer v smeri S-SV relativno nizko (malce nad gorami - kamniško savinjske alpe) eno "luč", ki je bila stacionirana, torej to ni letalo, sem pa pomislil na helikopter, saj se mi je zdelo da ga ta luč blinka v več barvah, kot običajno svetijo zvezde in tudi nobena druga zvezda na nebu ne sveti niti približno tako. Ampak ker sem to zadevo potem lahko opazoval še par večerov vedno na isti lokaciji ob isti uri sem opustil misel o helikopterju ali čem podobnem ter zaključil z mislijo, da gre za kakšno zvezdo ali pa planet s tako pozicijo, da se svetloba bolj lomi/razprši na poti skozi atmosfero ali pa kaj podobnega in pozabil na to stvar. Do začetka prebiranja te teme
grin1.gif