Kaj sem danes zjutraj videl na nebu?

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.676
6.555
113
Danes zjutraj okoli 6:00 sem odprl okno in na nebu SV od Kranja, v smeri Brnika na nebu videl veliko luč. Izgledalo je kot kakšna velika zvezda, vendar je bilo preveliko. Vzel sem daljnogled in videl sem kup nekakšnih luči. Zdelo se mi je, da se zadeva malenkost premika, nisem pa prepričan. Sem slikal s fotoaparatom, vendar, ker sem približal na maksimum, se je vse skupaj precej treslo. Odšel sem v kopalnico po jutranjih opravilih in, ko sem prišel nazaj, zadeve ni bilo več videti. Ker sem trenutno v službi, fotoaparat pa doma, trenutno posnetki niso mogoči. So pa bolj ''švoh''. Kaj bi to lahko bilo? Satelit? Kakšna stvar na letališču Brnik? Še kdo videl?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
NLP, druge razlage ni, vesoljci iz ozvezdja triton.

Lahko da je bila USS Enterprise ...
hysterical-1.gif


beam me up Scotty
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Okolica Brnika = letalo, recimo če ima vključene pristajalne luči in se bliža v "tvoji" smeri se čudno vidi ker se zelo počasi premnika glede na tvojo pozicijo oz. včasih zgleda kot da stoji.

Lahko je bila nizka oblačnost (megla) pa se je videlo odseve luči v "zraku" od pristajalne steze. Dosti pogost pojav glede na trenutne vremenske razmere.

Lahko so s helikopterjem kaj telovadili, čeprav načeloma pred 7h niso operativno v zraku.

....
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.676
6.555
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Okolica Brnika = letalo, recimo če ima vključene pristajalne luči in se bliža v "tvoji" smeri se čudno vidi ker se zelo počasi premnika glede na tvojo pozicijo oz. včasih zgleda kot da stoji.

Lahko je bila nizka oblačnost (megla) pa se je videlo odseve luči v "zraku" od pristajalne steze. Dosti pogost pojav glede na trenutne vremenske razmere.

Lahko so s helikopterjem kaj telovadili, čeprav načeloma pred 7h niso operativno v zraku.

....

To sem videl že večkrat, ko sem se zjutraj peljal po gorenjski avtocesti proti Ljubljani, kako je letalo pristajalo. Dejansko je izgledalo kot da luč stoji. Vendar pa je bila tokrat v drugi smeri, kjer ni pristajalnih stez. Tako da je to izključeno.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.043
594
113
mal čez 6 zjutraj je pristajala Adria iz Tirane z CRJ9, za njim pa slabih 10min Adria iz Istanbula z CRJ9.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.676
6.555
113
Gledal sem iz Kranja proti SV in nemogoče, je da bi tako letalo pristajalo. Svetlobo sem opazoval nekaj minut.
Včeraj zvečer sem butnil buteljko refoška, vendar sem bil zjutraj 100% trezen.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Človek živi v bližini Brnika, vidi v zraku neke lučke in najprej pomisli na UFO?
hysterical-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
252
113
mater, kaj če so res UFO?

po tleh nas muslimani okupirajo, zdej pa še po zraku UFO... kako naj se EU brani vsega tega???
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.676
6.555
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Človek živi v bližini Brnika, vidi v zraku neke lučke in najprej pomisli na UFO?
hysterical-1.gif

Ti Butec, kdaj sem kje omenil kakšen UFO? Si mogoče glup, ali pa ne znaš brati? Predvidevam da brati znaš, če pišeš neumnosti, torej preostane edino da si GLUP.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Človek živi v bližini Brnika, vidi v zraku neke lučke in najprej pomisli na UFO?
hysterical-1.gif

Ti Butec, kdaj sem kje omenil kakšen UFO? Si mogoče glup, ali pa ne znaš brati? Predvidevam da brati znaš, če pišeš neumnosti, torej preostane edino da si GLUP.
Glede na to, da nimaš pojma, kaj si videl, da alter sprašuješ kaj je to, jebiga videl si UFO, pa če si se sedaj že cel posran trezen zbudo, ali pa ga še naprej žinkaš.
bonk.gif

Citat:
... v smeri Brnika na nebu videl veliko luč. Izgledalo je kot kakšna velika zvezda, vendar je bilo preveliko. Vzel sem daljnogled in videl sem kup nekakšnih luči. Zdelo se mi je, da se zadeva malenkost premika, nisem pa prepričan.... približal na maksimum, se je vse skupaj precej treslo. ... Kaj bi to lahko bilo? Satelit? Kakšna stvar na letališču Brnik? Še kdo videl?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz
zanjc sem v bohinju videl rc letalo cez krila 1 m in led diode cez cela krila spredaj in zajdaj, tko da v porastu qudrokopetrjev in led tehnike bo v bodoce vrjetno se vec takih svetlecih stvari na nebu videt.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.676
6.555
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Človek živi v bližini Brnika, vidi v zraku neke lučke in najprej pomisli na UFO?
hysterical-1.gif

Ti Butec, kdaj sem kje omenil kakšen UFO? Si mogoče glup, ali pa ne znaš brati? Predvidevam da brati znaš, če pišeš neumnosti, torej preostane edino da si GLUP.
Glede na to, da nimaš pojma, kaj si videl, da alter sprašuješ kaj je to, jebiga videl si UFO, pa če si se sedaj že cel posran trezen zbudo, ali pa ga še naprej žinkaš.
bonk.gif

Citat:
... v smeri Brnika na nebu videl veliko luč. Izgledalo je kot kakšna velika zvezda, vendar je bilo preveliko. Vzel sem daljnogled in videl sem kup nekakšnih luči. Zdelo se mi je, da se zadeva malenkost premika, nisem pa prepričan.... približal na maksimum, se je vse skupaj precej treslo. ... Kaj bi to lahko bilo? Satelit? Kakšna stvar na letališču Brnik? Še kdo videl?

Butec, nisem jaz kriv da si Štajerc in nisem posran. Tako da, če nimaš kaj uporabnega napisati, preskoči tole temo in se odpočij.