Kaj od dokumentov v vozilu?

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Če je kar kol predelano, je fajn met še homologacijo.
Pol spet al je tvoj al služben avto (nalog).
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Če je kar kol predelano, je fajn met še homologacijo.
Pol spet al je tvoj al služben avto (nalog).

Ko sem registriral avto (povsem nepredelan) mi je na šalterju v prometno zrinila še potrdilo o zavarovanju (ok) zeleno karto (ok), homologacijo (čemu?), potrdilo o brezhibnosti vozila (čemu??) in še potrdilo o plačilu cestnine(Čemu???).

Odgovor: Mogoče bo policist zahteval pri kontroli.
Jaz
confused-1.gif
Mogoče?

In tukaj se jaz vprašam kako mogoče lahko je samo je ali pa n potrebo imet sabo.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
V prometni imej le homologacijo (če je avto novejši od 1997 (mislim da)), zavarovalno polico in v tujini zeleno karto. Druga ti (logično) nič ne rabi...
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
V prometni imej le homologacijo (če je avto novejši od 1997 (mislim da)), zavarovalno polico in v tujini zeleno karto. Druga ti (logično) nič ne rabi...

No potem bo vse po starem.Pol papirja bom zmetal ven.
Super
cheer.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Lej sej potrjena prometna pomeni: brezhibnost vozila, da je zavarovanje urejeno in da maš cestnino plačano. Ker drgač ne bi mogel registrirat avtomobila..
 
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Cestnine ne potrebuječ, shrani jo pa le. V primeru odjave vozila (totalka, kraja...) ti vrnejo sorazmerni del, če zahtevaš z računom v roki.

Ni neki denar, ampak občutek je pa vsaj malo balsama na rano
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Če se ne motim, ti cestnino po defaultu vrnejo brez potrdila, se ga pa za vsak slučaj splača shraniti. To ti uredijo kar ob odjavi, samo počakaš na nakazilo.

Homologacija pa je menda obvezna, dovolj je kopija potrjena od UE. Ni pa pametno hraniti originala v avtu, ker jih baje radi kradejo. Posebej nove so kar ena velika plahta.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Na novih homologacijskih kartončkih izrecno piše, da ga moraš imeti v vozilu!
Imeti moraš tudi prometno dovoljenje in potrdilo o tehnični brezhibnosti (ne me spraševati zakaj, toda tako so mi razložili na TP). Prav tako pa tudi kuponček, polico oziroma karkoli ima tvoja zavarovalnica za primer prometne nesreče.

Po novem ne potrebuješ več potrdila za vračilo cestnine. Ko avto odjaviš ti kar tam natisne obrazec ki ga samo podpišeš in dobiš vrnjeno.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
V avtu nimam nič
V prometni imama pa le polico zavarovalnice in zeleno karto
Enkrat so mi vlomili in mi odnesli iz avta (prealček) garancijski list servisno in navodila ,pa od takrat ne puščam nič več notri.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jaz tudi ne puščam v avtu nič razen IPA nalepko imam vedno na nosilcu na šipi, drugače pa s seboj nesem prometno (v njej je zel.karta in zav.polica)+vozniška (v njej na prvi strani nova IPA izkaznica
grin1.gif
). Aja v senčniku imam še Evropsko pročilo o prometni nesreči.