kaj narest?

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
pred tremi leti počim avto (pleh, nič vitalnega ni stradalo) - kasko zavrovano, dam popravit v original hišo, tam, kjer kupil avto.

Vse fajn, ko sedaj, glej ga zlomka, se mi začne barva luščit na odbijaču.

In zdej - grem do firme, rečem, slabo ste to nardil, je treba nekaj narest! Oni meni, je pač eno leto mimo tralala. Res je, tri leta je minilo, ampak da se ti barva tako lušči (koščki dol padajo).

Brihtne buče se spomnejo, da naj kar tako, mal butnem odbijač, pa na zavarovalnico, pa naj spet sfinancirajo barvanje, po možnosti kar celega avta (ok, večine, ker imam še neke minimalne praske)

situacija A)
Vprašanje - kaj se da naredit v tej situaciji - imam kaj možnosti s teženjem do konca (saj veste, prosim direktorja pa tečen 110%), da mi firma popravi, ker so bili šlampasti

situacija B)
ali pa grem res na zavarovalnico (malo butnem nekje, počakam kako ledeno kocko) in se to tam uredi. Sam imam občutek, da na zavarovalnici niso glih neke naivčine - bi se moral fajn lagat, men pa to ne diši glih.

opcija C)
obstaja tretja možnost - se ne sekiram, ko zamenjam avto, mi ga pač nekaj manj ocenijo.

TOREJ!
KAj svetjete - a, b ali c
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.022
118
63
okolica mesta
pomoje boš najbolje uspel pri opciji A, saj jast bi
smirk-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
tipična fora kadar imaš manjši kreš da ti istočasno pobarvajo še (plastičen) črni odbijač.....in tipično je, da po določenem času začne ta barva odpadati.

tako da v prihodnje...kdor ima zgolj manšo prasko na 'črnem plastičnem delu' naj izrecno zahteva naj mu te plastike ne bravajo!

do zdaj še nisem videl avta (za katerega sem vedela da je bil ruknjen) da mu po določenem času nebi odpadala barva (tudi meni je)....tako da...trenutno imaš 'problem' kjer je edina rešitev ponovno barvanje (ki pa je seveda datumsko omejen - tam 2 - 3 leta potem pa spet po starem - luščenje).
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Za teženje, pejt do kakšnega cenilca ali pa do dveh iz različnih zavarovalnic, ter z tem ugotovitvami (nestrokovno narejeno), pejt v avtohišo, dej pisno vlogo, naj ti ga prebarvajo, če ne toži...

Mislim, da ti bo tukaj uspelo brez tožbe, če ne boš moral verjetno po sodni poti... odškodniski zahtevek, poleg tega boš moral kot tožeča stranka plačat še sodne izvedence...

šele ob morebitni pravnomočni odločbi v tvoj prit, vse to plača tožeča stranka -avtohiša....

Goljufanje zavarovalnic je pa kaznivo dejanje, jest bi jih prijavu....
 

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
sej, me ma za težit, se v meni nabira gnev, ko bo doseglo kritično točko bo...

tole s cenilci ni slaba ideja - dobim eno uradno mnenje, napravim strategijo lep-grd pristop, pa vidim do kod bi šlo - (mediji pa to)

@vincent - je tip v avtohiši pogledal in je takoj rekel - tale odbijač pa ni bil menjan, le skup zliman, zato da barva odpada. Jest seveda takoj, halo, kako to? - mi odgovori, veste, vsi skušajo šparat, zavarovalnica čim manj plačat, pol pa kličemo lim mojstre!! Halo, človek božji - zakaj pa plačujem kasko, mater jim vidim zavarovalniško. Gledam račun, ki sem ga dobil, pa gori piše, da je vse kao novi deli.

Človek se vpraša, komu sploh verjet - definitivno menjam zavarovalnico, sam se bojim, da so vi isti tiči (lopuže)
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
licar te je nategnil.
Ce na racunu pise da je bilo menjano, so oni pokasirali denar za nov odbijac, tebi pa pustili starega.To je dandanes stalna praksa pri kleparjih.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Hm, tvoje pisanje me je spodbudilo da povprasam tudi o mojem dogodku, ki mu sicer nisem posvecal prevec pozornosti...

Skratka feb2006 (torej 2,5leta nazaj), je nas druzinski Seat Leon dozivel manjsi udarec v sprednji levi blatnik, fasala pa je malce tudi havba (sprednji vogal, 3x3cm - poglihali in pobarvali). Avto je bil kasko in zadevo so popravili na uradnem Seat servisu (porsche verovskova). Sedaj sem opazil da je na tem malem vogalcku barva napihnjena - ocitno je bila v plehu luknjica in je zgnilo "od spodaj".
Imam kaksno moznost reklamirati?

lp Anze