Kaj lahko crkne?

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Čudi me, da stardec še ni poštudiral, da pri prbijanju takih strojev do blokade lahko v končni fazi hitro crkne tudi voznik.
Zjutraj takoj mrzlega, prva, druga, 7,5 krpm, stotka je mimogrede na cagarju, mašinca ribne, avto zanese in te mimogrede navije okoli kakšnega kandelabra...
BMW fahrerji med sabo se hitro spozabite.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
s tem početjem kažeš odnos do svoje lastnine, ne upam si niti pomislit kakšen odnos imaš do tuje lastnine
bonk.gif
kaj misliš da bi te avto grdo gledal če bi lepo delal z njim?
In še odgovor, se pozna tako ravnanje. Če je 130k km za tebe pri e46 dosti, si se zmoto, ker se je do zdaj komaj prav ulaufal in še ima mnogo kilometrov pred sabo. Saj zdaj dela, pri 250k km pa bo kaka stvar več crknila, ki nebi smela. Amapk kaj to tebe briga, se bo drugi jebal z njim, ti pa ga boš še vedno videl kak se vozi po mestu, ko pa bo v delavnici pa ga ne boš videl
smirk-1.gif

Vidiš zaradi takih balkancev kot si ti ne kupim rabljenega avta, razen če mi ga dajo za pol cene
Jaz še službenega ne teram mrzlega in delam z njim spoštljivo, ga redno pucam, servisi, pazim da ne vdarim kam, pa čeprav mi ga lahko jutri vzamejo in se ob tem ne sprašujem čemu to početje služi, ampak takšen je pač moj odnos do stvari, tvoj je pač malo "drugačen"
smirk-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Sam tale vaš passat je imel pa ugodno mašinco.
grin1.gif
Ljudje za 1000 EUR dobijo komaj turbino.
Drugač pa meni tiščanje mrzle mašine ne pričara ravno nasmeška na obrazu. Hočem imet avto še za dolgo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
glede novega avte....materiali se mroajo najrpej med sabo unesti/uležti....ostri robovi se morajo posneti....in če ga voziš počasi, umirjeno na ne preveč dolge relacije, se zadve druga z drugo lepo 'ujamejo'.
Če pa ga goniš...pa bo matrial pro dprisilo drgnil od drgega, naredil raze, nepravilnosti...in na dolgi rok lahko tak avto rabi vaeč bencina, bolj pije olje....itd. Imaš pa tudi opcijo da neostavno mašina zariba.

Glede vožnje mrzlega vata je pa precej pdobno..pir. npr. - 15 sropinjah je olje hudo hudo gosto....in ne uspe mazati, torej se ti dogaja da batni obročki rinejo po cilindru na suho....torej je spet varianta da se ta dva dela zvarita med sabo ali pod omače rečeno da motor zariba...je pa podobo fora....če ni zadovoljvivega mazanja je obraba večja.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
s tem početjem kažeš odnos do svoje lastnine, ne upam si niti pomislit kakšen odnos imaš do tuje lastnine
bonk.gif
kaj misliš da bi te avto grdo gledal če bi lepo delal z njim?
In še odgovor, se pozna tako ravnanje. Če je 130k km za tebe pri e46 dosti, si se zmoto, ker se je do zdaj komaj prav ulaufal in še ima mnogo kilometrov pred sabo. Saj zdaj dela, pri 250k km pa bo kaka stvar več crknila, ki nebi smela. Amapk kaj to tebe briga, se bo drugi jebal z njim, ti pa ga boš še vedno videl kak se vozi po mestu, ko pa bo v delavnici pa ga ne boš videl
smirk-1.gif

Vidiš zaradi takih balkancev kot si ti ne kupim rabljenega avta, razen če mi ga dajo za pol cene
Jaz še službenega ne teram mrzlega in delam z njim spoštljivo, ga redno pucam, servisi, pazim da ne vdarim kam, pa čeprav mi ga lahko jutri vzamejo in se ob tem ne sprašujem čemu to početje služi, ampak takšen je pač moj odnos do stvari, tvoj je pač malo "drugačen"
smirk-1.gif

Kam naj cenim avto, ki sem ga moral kupit? Cenijo se podarjene stvari, ne pa stvari za katere mores delat.
Nema tu odnosa, avto more delat, ma kako ročno pranje, gremo na krtače vsak teden, ma kaki vlki servis,
mali obvezni tok da ne zariba zaradi pomankanja olja in da so bremze gut, ostalo me ne zanima.
Kaj bi mi zdaj ti rad rekel, da sem z svojim avtom dolžen lepo delat zaradi nekoga ki ga bo vozil kot 10 let starega?
Pa nerabis kupit mojega avta, jaz ga pustim pri avtohiši, naj naredijo z njim kajčejo, povečini ga itak kupijo
zagnani 18 letniki ki ga slejkoprej pičijo v kako smreko, tam pa nima veze v kakem stanju je motor. Al si videl
da 6 let starega bemfaša kupuje kak stardec ki bo do njega nenormalno šparčen?

Mislim ta je pa malo bosa zdaj. Kakšen odnos pa naj mam do svoje lastnine, to so vse delovni stroji ne pa žene.

Čuj zdaj ti to, delaj z avtom lepo, da bo 57ti lastnik zadovoljen z motorjem.

Pa kam gre ta alter forum?!
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Kaj se zgodi? Kak ventil ti zna preprosto "odtrgat" in razbit motor ...
tako je..
to se mi je naredilo na avtu, ki ga Mx ne bo nikoli vozil..tudi če je švabski
grin1.gif


cca 5000 € škode, pa še danes ni vozen
bonk.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Ker jaz mam na mojem zdaj kr orng kilometrov, pa večinoma kr mrzlega pa do konca prve, druge prestave,
nena nekaj šparam, avto more služit, v zimi pa tut pun gas mrzlega, nima to kaj bit. Vsaj crknilo zarad tega
še ni nič, razen bencinpumpe.

Ko je mrzel je treba zahodit jaz pravim, pa kr malo do blokade, prva druga, da se navadi da je treba delat pr bajti.

dobro da vem.... od tebe avta NE kupim
smile-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Ko je mrzel je treba zahodit jaz pravim, pa kr malo do blokade, prva druga, da se navadi da je treba delat pr bajti.
Ko boš prodajal povej! Tak priden, utrjen, ulaufan in delaven avto je za kupit.


Mi ga vedno avtohiša not vzame, ne vprašajo besede kako je z njim, ker ga oni servisirajo, pa praktično vedo o avtu vse.

Ko pa novega ven vzamem pa spet stara pesem dalje, zjutraj poln gas.
smirk-1.gif


Kam bom šparal, sej pa ni to osel da je treba pazit da si noge ne zlomi.
potem pa joæeš da maš porabo 10l na 100km
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Daj malkom ne nabijaj ker si mi 2 meseca nazaj razlagal kako so ti celo glavo motorja menjali na bavarcu.
tongue-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Fe3 pravi:
Čudi me, da stardec še ni poštudiral, da pri prbijanju takih strojev do blokade lahko v končni fazi hitro crkne tudi voznik.
Zjutraj takoj mrzlega, prva, druga, 7,5 krpm, stotka je mimogrede na cagarju, mašinca ribne, avto zanese in te mimogrede navije okoli kakšnega kandelabra...
BMW fahrerji med sabo se hitro spozabite.

Sej menda je bil že čisto blizu nebes ...
evil.gif


Noker
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Daj malkom ne nabijaj ker si mi 2 meseca nazaj razlagal kako so ti celo glavo motorja menjali na bavarcu.
tongue-1.gif





Potem pa sprasuje kaj se lahko zgodi z navijanjem pri hladnem motorju
smile-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
No vidiš, če bi avto bolj šparal, bi ti pumpa crknila potem, ko bi že v Rim pripeljal..
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
ko ga vprežem za vleko đeta, gremo tut 180 bp po ac

Po možnosti s prikolico, ki ima gume hitrostnega razreda L.


S prikolico se spravi lepo v kolono s šleperji, ker imaš 80 omejitev.
priden.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Pa nisi ti tisti ki obvladaš manjšo obrabo usnja na volanu?
Ne, nisem taprav. Jaz sem tisti, ki obvladam manjšo obrabo usnja na čevljih.