Kaj lahko crkne?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Recimo zima, -15°, avto čez noč stoji 11 ur, se vsedeš, vžgeš pa kr orng gasa, ledenega kar na 7k rpm.

Pa da to izvajaš redno, kaj recimo lahko crkne na popolnoma novem avtu random znamke, govorim o bencincu.

Enako vprašanje za dizla.

Pa še podvprašanje, danes sma ravno z fotrom pametovala, kaj je boljše, mati se je vbodla čist nov avto,
a naj se kar zaženem na AC, pa do kraja v šesti prestavi, al ga naj prvi 1k km na easy? (bencinar)

Bojda pri novih več ni važno, da se špara prve kilometre...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Glede na garancijo? Ti nemorjo nič, ane?

Morjo. Garancija ne pokriva neumnost uporabnika.
smile-1.gif

Sem že videl zavrnjene garancijske zahtevke zaradi neustrezne, oz. nepravilne uporabe vozila. Vse lepo podokumentirano in pofotkano, če se model recimo spravi firmo tožarit.
grims-1.gif


Ogo
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Zakaj misliš, da si zravn dobil navodila za uporabo? Prvič tist preberi, potem pejt pa v avto....

Če bi načrtno zjebal mašino verjemi da nebi tako simpl čez šel...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Recimo zima, -15°, avto čez noč stoji 11 ur, se vsedeš, vžgeš pa kr orng gasa, ledenega kar na 7k rpm.

Pa da to izvajaš redno, kaj recimo lahko crkne na popolnoma novem avtu random znamke, govorim o bencincu.

Enako vprašanje za dizla.

Pa še podvprašanje, danes sma ravno z fotrom pametovala, kaj je boljše, mati se je vbodla čist nov avto,
a naj se kar zaženem na AC, pa do kraja v šesti prestavi, al ga naj prvi 1k km na easy? (bencinar)

Bojda pri novih več ni važno, da se špara prve kilometre...





hladnega na ful gas, na dolgi rok verjetno 100x vecja obraba materijala, motor verjetno zdrzi samo par 10Tkm.Ce ima turbino jo lahko v zelo kratkem roku zagrabi.
Novi avto je potrebno v zacetku vozit malo z nizjimi obrati, da se materijal uleza, sicer je kasneje praviloma malo vecja poraba olja.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ker jaz mam na mojem zdaj kr orng kilometrov, pa večinoma kr mrzlega pa do konca prve, druge prestave,
nena nekaj šparam, avto more služit, v zimi pa tut pun gas mrzlega, nima to kaj bit. Vsaj crknilo zarad tega
še ni nič, razen bencinpumpe.

Ko je mrzel je treba zahodit jaz pravim, pa kr malo do blokade, prva druga, da se navadi da je treba delat pr bajti.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.441
862
113
to pa je odnos do tehnike
bonk.gif


drugače pa, če imaš eno ultra navito mašino, potem boš hitro prišel do večnega lovišča motorja

æe pa furaš kak normaln avto, pa verjetno ne ti, ne naslednjik ne bosta imela drugih problemov, kot pitje olja
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Olje menjavamo na 30k km, 10k km za predpisanim. 120k km ma ded zasabo, mrzel poln gas, naj dela pri bajti
če smo ga že kupli, dobi 100otk bencin, to pa je od luksuza vse kaj ima, ostalo je pa samo trdo delo, brez šparanja,
ko ga vprežem za vleko đeta, gremo tut 180 bp po ac, nema pri meni "bogi avto".

Še ni crknilo nič, edino če bencinpumpa predstavlja resen problem. Ne od servisa do servisa, od 10k km zamude
servisa do 10k km zamude naslednjega.
bonk.gif


Po petih letih je razlika če sem avto božal, al pa z njim delal nična, nevem če je jurja razlike. Ker eni ga gredo
takoj prodajat, jaz ga dam strojno polirat, globinsko kemično, 200€ stroška, pa ga glihtak prodam za enak denar.
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ko je mrzel je treba zahodit jaz pravim, pa kr malo do blokade, prva druga, da se navadi da je treba delat pr bajti.
Ko boš prodajal povej! Tak priden, utrjen, ulaufan in delaven avto je za kupit.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Ko je mrzel je treba zahodit jaz pravim, pa kr malo do blokade, prva druga, da se navadi da je treba delat pr bajti.
Ko boš prodajal povej! Tak priden, utrjen, ulaufan in delaven avto je za kupit.

Mi ga vedno avtohiša not vzame, ne vprašajo besede kako je z njim, ker ga oni servisirajo, pa praktično vedo o avtu vse.

Ko pa novega ven vzamem pa spet stara pesem dalje, zjutraj poln gas.
smirk-1.gif


Kam bom šparal, sej pa ni to osel da je treba pazit da si noge ne zlomi.
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Glih zato pa jaz zmeraj kupujem nov avto. Takih mitraljezcev kot si ti je vse polno in težko trofiš dober rabljen avto.
Na tem forumu in na suxu je bla že večkrat debata, kaj kupit, al rabljen ali nov avto, pa je večina forumašev zagovarjala rabljene avte.
No, ti si dokaz, da stare avte ni za kupovat.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
kaj te ma za crknit? še zdaj v mestu srečujem našega passata, ko je šel od bajte je mel 200k km, zdaj jih ma
sigurno 300k km, pa se je z avtom delalo huje kot sedaj z mojim, pa je bil dizel, pa je letelo poln gas.
Res je da smo takrat kilometre zvili iz 200 na 140, ampak to nima veze, avto še danes dela kot ura.
Samo servisi, pa je to to.

Crkne pa novo in staro, tu je samo loterija kako dobro ga boš trofil. Nazadnje kolega peljal avto v gorico prodat,
pa mmu je nekje od ljublajne naprej crkinla toyota, pa zdaj 6 let ni mel težav nobenih, pol pa na dan prodaje
spusti dušo...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Samo servisi, pa je to to.
Saj to je to, servisi. Če popravljaš, lahko potem voziš.
Verjemi, večina ljudi, še posebej Slovenci, lažejo kakšne težave jim povzroča njihov avto. Neradi priznajo, da so se zajebal in kupili krš.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Še to
Citat:
še zdaj v mestu srečujem našega passata, ko je šel od bajte je mel 200k km,
Verjamem, da srečuješ vašega passata ko se pelje po cesti. Takrat, ko pa je na servisu razdrt, ga ne moreš srečat.
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ja z našim ni blo težav, smo zazidali plot okoli vikenda na morju, sem dol peljal mešalec na prikolici in
cca 200kg cementa in ostalega stuffa dol, se je vlekel zaden del po podu, in to ne 1 al pa 2x, ene 5 takih fur sem
mel tisto poletje, seveda na AC po 150 mimogrede, prešlepali smo tudi marsikater avto, ampak tako ti praviš
razdrt na servisu ni bil nikoli, pa tut servisiralo se je samo olje in potrošen material, pa jermeni vsake 100k km...

Kaj boš šparal avto, če pa pride motor od pasata jurčka, en soliden servis pa isto, če ne še več. Zato tut
servisov ne delam pretiranih, tako sem reko, solidno olje, nove pakne, kak filter, in to je to... Če kaj resnega
crnke (še do zdaj ni), nič popravlat, motor ven, novega not, starega po delih prodat, dodaš 500€ in imaš drug motor
not.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Saj sem napisal. Večina šoferjev laže kakšne težave imajo/te s svojimi avti. Mejduš, da nisi tud ti med njimi?
Še največji lažnjivčki se mi zdi, da so vozniki nemških avtov. Vsakega, ki vprašaš bo reku, da dela samo redne servise al pa še to ne. Servisi in lokalni šušmarji pa polne delavnice razdrtih avtov.