Kaj kupit na Kitajskem

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
Oče gre v sredo na Kitajsko (šanghaj)

Kaj se splača kupit tam?

V mislih imam kak laptop ali fotoaparat.
Morda kaj drugega.

LP Alfa
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Cene laptopov, fotoaparatov in GSM-ov priznanih znamk so enake ali celo višje kot pri nas. Shanghai je pa sploh najdražje mesto na Kitajskem. Raje naj si kupi kaj kvalitetnega za obleč.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kaj pa lokalne reči?

Kaj je takega, da lahko kupiš samo pri njih (ne vem, kakšen prehrambeni izdelek ali kaj podobnega) in je za njih tipično?

Da je nekaj posebnega in prinaša s seboj tisti pravi duh Kitajske.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Kaj je takega, da lahko kupiš samo pri njih (ne vem, kakšen prehrambeni izdelek ali kaj podobnega) in je za njih tipično?
kuhanga psa, kakšne ščurke ipd.
smile-1.gif
 

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
Hvala za sporočilo.

Mi lahko kaj bolj natačno poveš kaj gledat, cenovni rang.
Trenutno nosi Murine obleke.

Je morda še kaj drugega kot oblačila?

Ti kot "pristen kitajec", mi lahko poveš z gospodarskega vidika kaj si ogledat.

Kaj delaš na Kitajskem? Študent, ali morda kak predstavnik.

LP Alfa
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Alfa pravi:
Hvala za sporočilo.

Mi lahko kaj bolj natačno poveš kaj gledat, cenovni rang.
Trenutno nosi Murine obleke.

Je morda še kaj drugega kot oblačila?

Ti kot "pristen kitajec", mi lahko poveš z gospodarskega vidika kaj si ogledat.

Kaj delaš na Kitajskem? Študent, ali morda kak predstavnik.

LP Alfa

Jaz bi na njegovem mestu dal delat po meri. Kvalitetnega blaga bo našel veliko, sploh v velemestu kot je Shanghai. Potem naj stopi do krojača za odmero in za recimo 100-150€ ima moderno, kvalitetno narejeno obleko. Jaz imam brand Duanji, ki pa ni nujno da ga v Shanghai-u imajo.

Tam je tudi vse polno trgovin priznanih svetovnih znamk, vendar pa je praviloma vse DRAŽJE kot v Evropi. Marže imajo hude, zato je tudi toliko ponaredkov v zakotnih trgovinicah. Kitajski fashion brandi Metersbonwe, Baleno in podobni najbrž za očeta ne bodo primerni. Poceni in kvalitetni izdelki, saj se držijo modnih smernic (Hong Kong). Največ pa je še vedno tistih ogabnih štacunic z "oblekami", ki so blazno poceni in tudi blazno grde - pogledaš oblačila povprečnega kitajskega moškega, dodaš bele štunfe in usnjene čevlje.
evil.gif
Drugače pa je Shanghai tako pozahodnjen, da se ti zdi kot kak New York, Singapur ali Kuala Lumpur. Mešanica Kitajcev in tujcev z vseh vetrov.

V Shanghai-u še nisem bil, tako da ne morem nič svetovat kaj pogledat.

@kozarec - definitivno "baijiu (izg. bajđjou)" - kineska rakija
cheer.gif

Vsaka provinca ima svoje značilnosti in znamenitosti, a vsem je skupna rdeča barva (lampijoni, obeski za srečo...), riž, bajiu, cigarete na vsakem vogalu, kitajski fast food (street food) in vedno več tudi ameriški FF (MacD, KFC, PizzaHut) in tajvanski približki ameriškega FF - najbolj bljak, gužva kjerkoli si, barantanje, prevaranti (menjava denarja, "invalidi" vseh vrst, "Rolexi" in podobno), zeleni čaj, pivo, "skrivni" red districti, masažni saloni, slepi doktorji (masaža) in Passati.
evil.gif


Kaj kupiti? Kar ti srce poželi. Itak je vse poceni in glavni problem je vedno prepričat klince na check-inu (letališču), da v bistvu nimaš preveč prtljage.
smile-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Kaj je takega, da lahko kupiš samo pri njih (ne vem, kakšen prehrambeni izdelek ali kaj podobnega) in je za njih tipično?
kuhanga psa, kakšne ščurke ipd.
smile-1.gif

Saj vem, da prcaš, ampak vseeno. Pse jedo le še ponekod na kmetih in v Kantonu. Pravzaprav je zelo težko najti restavracijo s pasjim mesom. Pet let nazaj je še bilo kaj najti, zdaj pa vedno manj. Ščurke?
hysterical-1.gif
Ne pretiravaj.

BTW - mi jemo konje, Kitajci pa ne. Smo zato čudni?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
A je razlika v smodniku oziroma v količini ali zaradi šlampaste izdelave?

Me, res zanima, kako imajo tam prirej zakon glede teh pirotehničnih izdelkov. Pri nas so tok strogi.
crazy1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
A je razlika v smodniku oziroma v količini ali zaradi šlampaste izdelave?

Me, res zanima, kako imajo tam prirej zakon glede teh pirotehničnih izdelkov. Pri nas so tok strogi.
crazy1.gif

Tam so strogi glede uporabe. Glede izdelave pa ne vem. Ampak pomoje je vsa tukaj kupljena roba tudi made in china.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Ma ja, ko bi saj kaj pametnega bilo od raket.

Sem mislil, da imajo na Kitajskem kaj boljši zakon o pirotehničnih izdelkih, da se prosto prodajajo močnejše in ne kot pri nas.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Ma ja, ko bi saj kaj pametnega bilo od raket.

Sem mislil, da imajo na Kitajskem kaj boljši zakon o pirotehničnih izdelkih, da se prosto prodajajo močnejše in ne kot pri nas.

Po bombe ne rabiš hodit na Kitajsko. Bosna je bližje.