Kaj izbrati?

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Sledimo "pregovoru", da ko imaš enkrat velik avto, hočeš samo še večjega... sem bil prepričan, da gledaš kaj večjega... neki ala S-Max al pa kej takega, glede na to, da si navajen na senica... teli karavani so precej bolj utesnjeni...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Sledimo "pregovoru", da ko imaš enkrat velik avto, hočeš samo še večjega... sem bil prepričan, da gledaš kaj večjega... neki ala S-Max al pa kej takega, glede na to, da si navajen na senica... teli karavani so precej bolj utesnjeni...

oh S-max je super lep.. samo je pa tud drug cenovni rang..
utesnjeni - hja.. razlog vec da domaci mal razmislijo kaj bomo vse na morje pa hribe vlekl :p
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Moje osebno mnenje, Talismana bi izključil samo zarad tega njihovega 1.6 motorja v primerjavi z ostalima dvema ki sta 2.0. Vozil 1.6 161PS v Espacu in bil razočaran, ta je pa 130. Nevem, morda delam krivico ampak imam dost boljši feeling če je notri 2.0 motor kot pa nabildan 1.6.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Imel že Forda, VWja in Renaulta... Izključi Renaulta... dragi servisi, slabi materiali (beri čudaške okvare) in ogromna izguba vrednosti... Vw oz Škoda... Nekaj srednjega, kup malenkosti, nikoli nič večjega, čeprav najeda, da moraš zaradi p...rij na servis. Ford... Imel 2, nič okvar vendar radi rjavijo. Če ga misliš imeti več kot 5 let razmisli o kaki zaščiti podvozja
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Družinski karavan.. 25.000+ km letno - dizel. Dosedaj v glavnem Scenici.

Kaj od tega bi bil na dolgi rok "best buy"?
Dobri za videt so mi vsi trije. Iščem nekaj s čimveč garancije (kilometrsko neomejene oz 5 let / 150k km), čimmanj problemi - pa čimboljšo ceno čez 5+ let :p

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12489281
https://www.avto.net/2004/dealer_oglas_asp.asp?dealer=69&id=13157197
https://hudobro.si/hudobro/detail/570/410076

Še kakšna alternativa v tem 20 - 22K rangu?

Moja izbira je bila Ford Mondeo karavan 1.5 ecoboost. Sam sicer ne delam km za dizla. Ko sem izbiral je VW grupa odpadla zaradi goljufije in namernega zavajanja potrošnikov. Francozi so "repa". Vzhodnjakov pa ne maram. Premijski razred pa je itak predrag. Po slabih treh mesecih lastništva sem vsak dan bolj prepričan, da sem se prav odločil, ko sem se odločil za Forda. Zakaj karavan in ne enoprostorec ali SUV? Zato, ker se limuzine in karavani vozijo lepše kot enoprostorci in SUV-i. Prostora v karavanu je dovolj.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Daj bejži z golfom aka Octavio iz tega segmenta. Vredi opremljen Mondeo je rang A6, ne pa Octavia. Sam vozim vignale 2.0 bi turbo dizel in nimam kaj pripomniti vse BP. Maš pa pri tem trgovcu enega rabljenega karavan vignale mislim da avtomatiko in 180 KM.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Od nastetih Octavia.
Mondeo (kljub temu da ni rang A6) je glomazen. Prej kaksen dobro opremljen Focus karavan za ta denar.
Potrebno je definirati potrebo po prostoru. Nekateri imajo velikanske avtomobile pac "za ziher", v resnici pa bi z avtom velikosti golfa lahko normalno funkcionirali.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
...ksz...

Čist tko na btw - kako se pa kaj pelje octavia RS v primerjavi s primerljivo bolj športno verzijo mondeota?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
scenic je cist super družinski avto.. ko maš mejhne otroke je super - k je avtosedež višje in je pripenjanje enostavnejše.. tud s strani šoferja mi je visoko sedišče fajn.. ampak tko k je koliko gor napisal - navadn avto se pele lepš/drgač k enoprostorc.
AvtoFun - ja sej.. tale downsizing tud mene moti.. prej imel 2.0 dci scenica 150 KM.. sedaj 1.6 dci 130 KM.. poraba je že občutno manjša - ampak občutek v vožnji je pa tud neki druzga
Nitroo.. se strinjam glede renaulta - "čudaške okvare".. sej uštimajo - ampak sem bil pa velik na servisih za bedaste malenkosti (štart stop tipka, stikalo sklopke, dnevne ledice,...)