Kateri najbolje drži ceno?

kajn

Guru
5. okt 2007
2.456
1.246
113
Iskajoč brata
Bi rekel, da je bolj povpraševanje ponudba.... Manjka novih avtomobilov, starim so bolj iskani, cena gre gor....
So pa taveliki res močni.... Ko je bila Korona in ni bilo povpraševanja, so zmanjšali proizvodnjo, pobrali pomoč od države in še vedno je bilo pomanjkanje novih avtomobilov... Zastopim da jih ne morejo štancati in pod ceno prodajati, vendar na koncu leta, ko talajo dobičke pa vidiš, da imajo še dosti zaloge. Cene pa seveda samo gor, gor, gor....
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
itak to je čar kapitaliza, da kuješ dobiček , ne glede na vse. v 4 mesecih je šlo železo x2... a misliš da so si trgovci znižali maržo , da oblažijo dvig cen...aham pa res.

to je ona scena, plače gor za 5%, za rajo.. vse pa se podražlo od 20% do 200%...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Bi rekel, da je bolj povpraševanje ponudba.... Manjka novih avtomobilov, starim so bolj iskani, cena gre gor....
So pa taveliki res močni.... Ko je bila Korona in ni bilo povpraševanja, so zmanjšali proizvodnjo, pobrali pomoč od države in še vedno je bilo pomanjkanje novih avtomobilov... Zastopim da jih ne morejo štancati in pod ceno prodajati, vendar na koncu leta, ko talajo dobičke pa vidiš, da imajo še dosti zaloge. Cene pa seveda samo gor, gor, gor....
Pod ceno? Poglej malo dobičke proizvajalcev in trgovcev v zadnjem letu in se čudi. Vsi jamrajo, kako gre prodaja dol, a dobički enormni, ne samo rekordni. Ni to 10% več dobička, govorimo o večkratnikih dobička.
Dejstvo je, da to avtomobilski industriji ustreza. Prej so morali oni gate slečt, da so ti prodali avto, sedaj si jih pa moraš ti, da sploh avto dobiš. Avto, ki ga plačaš po zlatarski ceni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jonny77

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
itak, vem iz prve roke, za enega našega velikega prodajalca kovin, da imajo velik problem, ker imajo več 10 milijonov dobička, in ne vedo kako zapravit, da ne bodo davki preveč boleli. za 2021.
resni problemi.
Primarna proizvodna dejavnost pa dela na škrge.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Jaz sem ze dober mesec brez avta. Mojega bi bilo potrebno popravljat, plan je bil nekaj 2 leti starega za vzet. Zgleda bom pa kar popravljal, ker taka budala ze nisem, da bom placeval po teh cenah.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.456
1.246
113
Iskajoč brata
dokler ne bodo roki za nov avto padli pod pol leta, bo tako stanje pri rabljenih avtomobilih. Pa še to z zakasnitvijo
Pomoje še vsaj 2 leti bo tako....
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
tudi leto in dve nazaj so jokali, ker je bila korona. konc sveta, firme bodo zaprli, prodali, itd jamranje v 3 pm.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Tako takrat, kot sedaj, imaš tudi nove avte na zalogi po ugodni ceni.
Če je pa imperativ Škoda RS TDI xx, pa plačaj. Dvomim, pa da itak nekdo, ki kupuje tak specifičen avto, le tega res kupuje iz potrebe, bolj iz želje. Take se pa sedaj cola ultra ekstra.
Avto industrija je pa taka, čim bo nekdo ratal preveč pohlepen, mu bo dolgoročno nekdo skočil v zelje in pobral tržni delež. Tržni deleži pa furajo poprodajne mreže. Neprodani avti ne futrajo servisov in druge poprodaje.
Samo pogledat tržne deleže danes ali pa 20 let nazaj. Celega kupa firm dobesedno ni več. Nekoč 3rd rate proizvajalci so se pa zavihteli proti vrhu, ne samo po prodaji, tudi po kakovosti in še čemu.