Kaj dati v kopalnico zraven talnega gretja?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Ah, ne razumeš ali nočeš razumet? Poslušaj me pazljivo. Spodaj kjer imamo dnevne prostore sem prej (preden sem krivuljo dvignil za 2 stopinji) imel konstantno okoli 23 stopinj (23.1 23.2). V zgornjih prostorih kjer so spalni prostori (tam spimo, hodimo perilo prat, se umivat, imamo garderobe ter otroško sobo in delovno sobo, ki pa zaenkrat še nista naseljeni) pa je bilo prej konstantno okoli 22 stopinj (22.1, 22.2, 22.3). Torej če potegnem črto, razen kopalnice idealno. Kaj se je zgodilo zdaj po dvigu krivulje za 2 stopinji? sedaj smo od spodaj že na 24.1, 24.2, bog ne daj da nas je več, da kaj kuhamo, se temperatura že viša proti 24.5. Sorry, zame pekel. Nisem strokovnjak za vire toplote ampak okoli 24 stopinj od talnega je meni savna, se ne počutim dobro. Smo v kratkih rokavih da ne bo pomote. Zgoraj imamo prav tako sedaj okoli 23 stopinj tako da krivulja gre danes nazaj na izhodiščno 0 ali morda za probo na +1. Pa razumi da se mi je*be za 50EUR na sezono, jaz zraven hiše še s talnim nonstop ogrevam 50m2 garaže za dva avta. A se ti zdi da šparam? In glede na to da so v garaži skoraj 7m dvižna vrata ki so za en drek izolirana imam v garaži konstantno 16 stopinj (no res da je tam kača od talnega malenkost redkejša in da je na tleh manj izolacije kot notri), potem veš da ima toplotna kaj za delat :) Torej da skrajšam, niti se mi ne da zafrkavati s tem pripiranjem ventilov, naročil sem pihalnik za na steno, to bo najboljša rešitev. Vklopim tista 2KW na polne 3min pred tuširanjem ali kopanjem in v kopalnici je v roku 5min savna, 26 27 stopinj, kar bi bilo pri talnem utopija. Sploh pa pri nas ko si moja ne da dopovedati da če hoče imet bolj toplo v kopalnici da bi bilo fino da so vrata zaprta, sploh če jo bolj grejemo kot ostale prostore.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne da se ti zafrkavat s pripiranjem ventilom, si pa pripravljen investirat svoj čas in dodaten denar, da ugotoviš s čim dodatno ogret kopalnico?
Pripiranje ventilov ti vzame realno ene 5 minut časa, če imaš pri sebi shemo kateri ventil gre v katero sobo.
Verjetno smo morali vsi s talnim gretjem vsaj prvo sezono malo pripret / odpret posamezne ventile, da imamo naslednjih n-sezon mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Zakaj bi bil v petih minutah fertik brez stroška, če pa lahko že dve leti posluša najedanje boljše polovice. (TEma je stara leto in pol ) in šklepetanje otroka s tistimi 5 zobmi.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Imam 2 kopalnici, le talno. Temp je 22c. Ko pa odpres vroc tus ali napolnis bajo, zraste temp v nekaj min na 24+ in 100% vlaga. To je pa zelo prijetno brez dodatnih grel. Ne komplicirat ce ni potrebno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun in VAG

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Ne da se ti zafrkavat s pripiranjem ventilom, si pa pripravljen investirat svoj čas in dodaten denar, da ugotoviš s čim dodatno ogret kopalnico?
Pripiranje ventilov ti vzame realno ene 5 minut časa, če imaš pri sebi shemo kateri ventil gre v katero sobo.
Verjetno smo morali vsi s talnim gretjem vsaj prvo sezono malo pripret / odpret posamezne ventile, da imamo naslednjih n-sezon mir.

Ne sekiraj se, je že urejeno, pihalnik montiran brez vsakega jeb*araja, investicija 60€ in nekaj mojega časa, v nekaj minutah je notri savna, ti pa kar kurblaj toplotno + 6 + 7 stopinj ter zapiraj ostale veje in testiraj koliko boš imel v kateri izmed sob, meni se enostavno ne ljubi. Je pa dejstvo da lahko TČ kurblaš kolikor hočeš in tako toplo kot jaz ne boš imel v kopalnici nikoli. To je kruta realnost nizkotemperaturnih TČ in talnega gretja. Prej si priznaš in se sprijazniš, lažje ti bo :)

Aja pa še nekaj, pri pripiranju ventilov lahko pride tudi do šuma v sistemu. To sta me opozorila dva monterja. Če lažeta meni, lažem vam. Kot pravim, nisem pa preizkušal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Imam 2 kopalnici, le talno. Temp je 22c. Ko pa odpres vroc tus ali napolnis bajo, zraste temp v nekaj min na 24+ in 100% vlaga. To je pa zelo prijetno brez dodatnih grel. Ne komplicirat ce ni potrebno.

Vse štima, samo mi nimamo navade ogrevat kopalnice z vročo vodo, tuširamo pa se s toplo, tako da nismo zaznali tega efekta :) Hvala za nauk ampak očitno ne bi spraševal če bi bila taka vročina v kopalnici, se ti ne zdi? Prav tako nimamo 5m2 kopalnice da bi se od tiste pare tako hitro segrela.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Govorim o izkušnjah v 5 in 12m2 kopalnicah. Voda za tuširanje pa standardnih 40C.
Če bi pa hotel instant večjo temp bi pa dal IR sevala (2-3 kw).
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne sekiraj se, je že urejeno, pihalnik montiran brez vsakega jeb*araja, investicija 60€ in nekaj mojega časa, v nekaj minutah je notri savna, ti pa kar kurblaj toplotno + 6 + 7 stopinj ter zapiraj ostale veje in testiraj koliko boš imel v kateri izmed sob, meni se enostavno ne ljubi. Je pa dejstvo da lahko TČ kurblaš kolikor hočeš in tako toplo kot jaz ne boš imel v kopalnici nikoli. To je kruta realnost nizkotemperaturnih TČ in talnega gretja. Prej si priznaš in se sprijazniš, lažje ti bo :)

Aja pa še nekaj, pri pripiranju ventilov lahko pride tudi do šuma v sistemu. To sta me opozorila dva monterja. Če lažeta meni, lažem vam. Kot pravim, nisem pa preizkušal.
Ne kurblam toplotne nič več kot je to potrebno, sploh pa ne zaradi kopalnic, tudi ne vem zakaj bi?
Ne razumem te tudi zakaj si šel dvigovat temperaturo na toplotni, če si imel vse druge prostore idealno? Odprl bi samo bolj vejo v kopalnici.

V hiši imam povsod enakomernih 23,5 stopinj, tako nam odgovarja, hiša je dobro in enakomerno toplotno izolirana, da ne rabim testirat posameznih sob, senzor imam itak samo zunanji na toplotni črpalki, v prvi sezoni sem samo 2x naredil fino-korekcijo treh vej, vsega skupaj mi je vzelo max. 10 minut. Nobene veje nimam zaprte, ker ni potrebe po čem takem, kvečjemu imam kakšno vejo odprto do konca, drugo pa nekje na sredini, odvisno seveda tudi od steklenih površin.
Pa kot so ti že drugi odgovorili: ko se tuširaš s toplo vodo, se temperatura v kopalnici itak sama po sebi dvigne, enak efekt je tudi, ko natočiš vodo v banjo (kljub temu, da imam obe kopalnici še malo večje kot ti.)
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Imam 2 kopalnici, le talno. Temp je 22c. Ko pa odpres vroc tus ali napolnis bajo, zraste temp v nekaj min na 24+ in 100% vlaga. To je pa zelo prijetno brez dodatnih grel. Ne komplicirat ce ni potrebno.
Btw., nič ne pogrešaš "lojtre" za sušenje brisač? Jih pač sušiš na običajnem stojalu?
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Lojtre ne pogrešam niti najmanj, brisače in tla se zelo hitro posušijo (1-2 uri). Pri tem pomaga centralno prezračevanje(z vračanjem vlage), ki drži vlago na 30% pozimi in 50 poleti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Ne kurblam toplotne nič več kot je to potrebno, sploh pa ne zaradi kopalnic, tudi ne vem zakaj bi?
Ne razumem te tudi zakaj si šel dvigovat temperaturo na toplotni, če si imel vse druge prostore idealno? Odprl bi samo bolj vejo v kopalnici.

V hiši imam povsod enakomernih 23,5 stopinj, tako nam odgovarja, hiša je dobro in enakomerno toplotno izolirana, da ne rabim testirat posameznih sob, senzor imam itak samo zunanji na toplotni črpalki, v prvi sezoni sem samo 2x naredil fino-korekcijo treh vej, vsega skupaj mi je vzelo max. 10 minut. Nobene veje nimam zaprte, ker ni potrebe po čem takem, kvečjemu imam kakšno vejo odprto do konca, drugo pa nekje na sredini, odvisno seveda tudi od steklenih površin.
Pa kot so ti že drugi odgovorili: ko se tuširaš s toplo vodo, se temperatura v kopalnici itak sama po sebi dvigne, enak efekt je tudi, ko natočiš vodo v banjo (kljub temu, da imam obe kopalnici še malo večje kot ti.)
Ko imas enkrat do konca odprto nimas kaj vec odpirati. In ce je voda v sistemu 24 stopinj, ne mores imeti v sobi 26. Zato treba dvigniti temperaturo v celem sistemu in potem vse ostalo zapreti.
in pol zacne tc hitro jamrati za premale pretoke, se ugasati…
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Hvala hvala hvala ker res ne vem kako naj drugače razložim da imam vse veje odprte na polno, temperatura po hiši nam ustreza, kopalnica je prehladna. In če želim kopalnico dvignit za npr. 4 stopinje bo treba celotno vodo v ceveh dogret za vsaj 5-6 stopinj, posledično bom moral ventile pripirat ker bo tudi drugje v hiši pekel. Vprašanje pa tudi kaj bi se zgodilo če bi začel pripirati ventile saj imam obtočno črpalko omejeno na 50% njene polne brzine zaradi hrupa. Kot sem že omenil, najbrž bi prišlo do dodatnega hrupa (šumenja) v sistemu, ni pa nujno. To je to.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
30 ni idealno. Vsaj 50 je idealno. Morda osebno ti pri 30 nimaš težav, je pa to daleč od idealne in zdrave klime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi