Kairo (Egipt 20.4-28.4.08)

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
V Egitu sem bila preko Kompasa,kjer je bil program 3 dni Kaira,nato Hurgada še 5 dni. Tam si lahko užival v Rdečem morju ali pa šel še na dodatne izlete(šnorklanje,Luxor,jeep safari z beduini).
V samem Kairu je bil prvi šok promet.V teh 3 dneh smo vileli ene deluječe semaforje s prižgano rumeno in rdečo lučjo non stop.Tripasovnica je postala šest pasovnica,zelo pester izbor prevoznih sredstev(glede na leta in pogon).Vse se zmenijo z hupanjem in vklapljanjem smernikov in je kar tekoče vse skupaj.

V samem Kairu naj bi živelo cca. 30 mio. ljudi,tako da je gneča nepopisna.Najrevnejši živijo v Mestu mrtvih,kjer so si uredili prebivališča kar nad grobnicami,tako da spodaj so preminuli,oni pa imajo svoje stanovanje kar nad njimi.

Tole je to mesto slikano iz Citadele,ki smo jo tudi obiskali.Tam je znana Ali Mohamedova mošeja,v kateri je tudi on sam pokopan,lahko se obišče tudi njegova residenca.Tole vhod v Citadelo.

Seveda Kairo ne mine brez obiska piramid in sfinge in dolinskega templja.

Obiskali smo tudi parfumerijo(raj za nosove) in seveda šli s polnimi vrečakmi ven.Za 7 esenc po 20 ml sem odštela 100 evrov in mislim da sem kar za neki časa preskrbljena z vonji.Bili smo tudi v manufakturi papirusa,kjer smo se seznanili z idelavo papirusov in njihovo poslikavo.

Obiskali smo tudi egipčanski muzej,ki je res velik in tudi nekaj slikali z mobilci,tako da bo tudi nekaj slik tudi od tam.
Zvečer je bil seveda obvezen ogled in nakupi na njihovi tržnici Khan el khalili,kjer so vsi tvoji prijatelji in vsi poznajo tvojo deželoše nekaj utrinkov iz tega ogromnega mesta
Nilometer,po katerem so določali davke

Mohamed alijev tron:

Esence iz parfumerije:

Promet:

Pogled iz Citadele na Kairo,je zanimivo ko vidiš po mestu zelo veliko nedokončanih stavb.Tam namreč ne plačujejo davka na stavbo dokler ni ta zgrajena,in to s pridom izkoriščajo.

Smo pa bili nato še Hurgadi in sem šla še na druge izlete,tako da mogoče kasneje dodam še to.