Jože Bišček

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Gobe bodo počasi predpisovali, so že na kliničnih testiranjih.



Baje, da ti ustaljene vzorce razmišljanja pobrišejo... kar pri enih niti ni tako slabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.676
6.236
113
Ah dormicum je ze tok casa na sceni, da so ga vmes zacel na polno zlorabljat....mas pa pricevanja dolgoletnih odvisnikov, da enostavno prevec zadane in si kot rastlina (pac v primerjavi z opiati in drugimi benzodiazepini)... zadeva je pac sedativter hipnotik in te izklopi iz zivljenja, lahko tudi trajno (pade krvni tlak, nehas dihat in gres proti mavrici)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Dormicum so neke stare tablete .. sploh ne vem, če se jih še da dobiti pri nas v obiki tablet ... Verjetno zgolj v obliki injekcije.
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
So tudi v obliki tablet vendar se zelo redko predpisujejo. Jaz sem jih do zdaj videl samo pri kakšnih odvisnikih od drog. V bolnišnicah pa se kar uporablja za premedikacijo pred operacijami.
Kar se pa tiče benzodiazepinov in zdravljenja psihoz pa se na začetku zdravljenja skoraj vedno dajejo v kombinaciji z antipsihotiki, saj le ti potrebujejo kar nekaj dni včasih tudi tednov, da primejo. Do tedaj pa je pacienta treba nekako umirit. Ko pa antipsihotiki primejo pa se benzodiazepini ponavadi počasi ukinejo. Pri tistih, ki pa nočejo sodelovati oziroma ne gre drugače kot z injekcijami pa se ponavadi na začetku uporablja apaurin + haldol intramuskularno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Kaj pa pri tistih, ki so v preteklosti že imeli opravka z bzo in je to (mogoče/celo) javno zabeleženo? Predvidevam, da jim ne predpisujete zopet bzo?!
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Če veš, da pacient zlorablja bzo mu jih seveda ne pišeš. Dandanes, ko lahko v online preveriš katera zdravila je pacient dvigoval v zanjem času je to veliko lažje kot včasih, ko so odvisniki krožili med raznimi ambulantami in prodajali razne zgodbe, da bi prišli do tablet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.676
6.236
113
Dormicum so neke stare tablete .. sploh ne vem, če se jih še da dobiti pri nas v obiki tablet ... Verjetno zgolj v obliki injekcije.
Niso spet tok stare, dobi se jih v tabletah...se ene 4 leta nazaj so jih na polno pisali na povsetovi s strani SNMP, pol je pa proizvajalec spremenil v trdo obliko tablete in je trend upadel ker se jih ni vec dalo uporabit drugace kot peroralno
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Niso spet tok stare, dobi se jih v tabletah...se ene 4 leta nazaj so jih na polno pisali na povsetovi s strani SNMP, pol je pa proizvajalec spremenil v trdo obliko tablete in je trend upadel ker se jih ni vec dalo uporabit drugace kot peroralno

Zaradi njegove potentnosti sem prepričan, da 99,99% zdravnikov pacientu danes ne bi predpisalo Dormicum. Prej Apaurin, Helex, Lorsilan, Klonazepam. Mogoče kakšnim starim mamam, ki jih jemljejo že desetletja. To so spojine, ki jih uporabljajo predvsem za uspavanje ob raznih operacijah (poleg morfija). Za psihozo pa sigurno ne Dormicuma.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Iz baze zdravil:
Dormicum 1mg/ml raztopina za injiciranje ali infundiranje
Dormicum 15mg filmsko obložene tablete
Dormicum 5mg/ml raztopina za injiciranje ali infundiranje
Dormicum 7,5 mg filmsko obložene tablete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.676
6.236
113
Zaradi njegove potentnosti sem prepričan, da 99,99% zdravnikov pacientu danes ne bi predpisalo Dormicum. Prej Apaurin, Helex, Lorsilan, Klonazepam. Mogoče kakšnim starim mamam, ki jih jemljejo že desetletja. To so spojine, ki jih uporabljajo predvsem za uspavanje ob raznih operacijah (poleg morfija). Za psihozo pa sigurno ne Dormicuma.
Zdej jz ne razumem te igre... ti napises da ne verjames oz da zagotov ne. NAto ti dva napiseva, da ja. In naslednji dan ti spet da ne verjames. JA pa ne verjames, pa kaj pol.

Vprasaj kolega urgentnega zdravnika, ce ma podatek od kolegov (morda je celo eden izmed njih) koliko receptov za dormicum je bilo izdanih za paciente iz ZPKZ Ljubljana. Pol mu pa reci da mu ne verjames.
 
  • Haha
Reactions: Runo

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.455
113
Razen failov okol SPB.... :zavijazocmi: Si zvedel več informacij in bolj direktno o analnem sexu kakor pa na kakšni OŠ spolni delavnici...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Najboljši so komentarji

screenshot-www.youtube.com-2020.02.png
 
  • Haha
  • Wow
Reactions: navlixx in Kamele0N