Javni izpisi iz zemljiške knjige onemogočen

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
Pozdravljeni!

ne vem, ali je kdo že odprl to temo, skratka vpogled v ZK in e-prostor o lastnikih parcel/stanovanj je za javne vpoglede onemogočen.
Včasih vem da je to bilo dostopno.

Na spletu sem sicer našel tole obvestilo, ampak mi to ne pomaga kaj veliko:
ZK - ONEMOGOČEN DOSTOP

Torej podatke o lastnikih parcel/stanovanj za fizične osebe ni več omogočen ne iz ZK, prav tako ne iz spletne strani e-prostor.

Ima morda kdo kakšno drugo idejo/rešitev kako priti do teh podatkov ali je to omogočeno samo za razna geodetska podjetja?


Hvala in lep pozdrav
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Vpogled v ZK je še vedno javno dostopen. Zemljiška knjiga je JAVNA knjiga.

Ta link, ki si ga posredoval nima nobene veze z ZK.

Dodano: in če bi preblral vse do konca na tem linku bi videl to :
Citat:
Uporabnik, ki ni lastnik nepremičnine in želi pridobiti podatek o lastniku nepremičnine, lahko najprej v »Javnem vpogledu v podatke o nepremičninah« ugotovi identifikacijsko številko parcele, stavbe ali dela stavbe, nato pa podatek o lastniku pridobi v »Javnem vpogledu v zemljiško knjigo«.
 
Nazadnje urejeno:

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6

Napisal sem da je izpis o lahstnikih parcel/stanovanj onemogočen.

Dostop do ZK seveda deluje normalno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ta zapis se nanaša na neko obdobje, ko so bili v ZK javno dostopni vsi podatki, tudi EMŠO. Iskanje pa je bilo mogoče po več kriterijih kot sedaj. Škoda, da ni zraven datuma objave sporočila, ker po moje je to staro vsaj 2 - 3 leta.

Sedaj pač rabiš osnovne podatke o nepremičnini, ki jih lahko pridobiš v drugih javnih registrih, potem pa po zk podatkih nepremičnine prideš do lastnikov brez EMŠO.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Kaj pa je za tebe parcela? Pa naslov teme si dal Javni izpisi iz zemljiške knjige onemogočen. Potem pa napišeš, itak da ZK deluje.

Pisarna s čim se ukvarjaš? Mogoče ti lahko pomagamo.
 
Nazadnje urejeno:

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
Javni izpisi iz zemljiške knjige in objave >> 03-001 - Redni izpis iz zemljiške knjige

Ko vneseš Katastrska občina in Parcelna številka spletna stran javi napako: EZK.1400 - Nepremičnina ne obstaja.

Na spletni strani e-prostor za parcele piše: Podatek o lastniku ni javen.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lahko kaj trenutno ne deluje, ker se na parceli trenutno kaj dogaja - ravno vpisujejo kaj not, čeprav bi se to moralo večinoma ponoči prenašat not, ko se tudi prenašajo podatki iz ostalih registrov.

Če piše, da nepremičnina ne obstaja je napaka v zapisu parcele - atributu, ali pa si slučajno nabasal na ravnokar parcelirano zadevo, ki še ni prenešena iz katastra v ZK.
 
Nazadnje urejeno:

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Če nepremičnina ne obstaja to ne pomeni, da so javni izpisi onemogočeni, ampak, da nepremičnina ne obstaja. Poglej v zgodovinki izpis, mogoče se je kdaj v preteklosti št. parcele spremenila.

Je pa problem, ker še neveš ZK aplikacije uporabljati.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat, če mu prostor da podatek o parceli in je v ZK ni preberi moj prejšnji post.
 

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
@McGiver .... ne verjamem, do zdej je to normalno delovalo in tale napaka EZK.1400 - Nepremičnina ne obstaja ...me je kr malo zmedla. Na spletni strani e-prostor pa 100% piše Podatek o lastniku ni javen. ... tako da neke spremembe so s eočitno dogajale ...
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Ja točno to. Sem spregledal tvoj post. Nekaj se s parcelo dogaja.

@Pisarna : malo si pretiraval s tem, da je javni dostop onemogočen
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
McGiver in Karakala dejta naredit za test v ZK izpis sosedove parcele ... morda tud ta ne obstaja več?
smile-1.gif


@Roberto - lahko preveriš sosedovo parcelo če ti jo izpiše v ZK?

@Karakala - če ne vem kdo je lastnik parcele, je to zame isto kot da ne deluje
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
NA E PROSTOR so onemogočeni podatki o ZASEBNIH LASTNIKIH 2 ali 3 leta, ker je tako ukazala Nataša PM (takrat je bilo možno tudi firbcanje po lastniku, torej ti je dalo ven recimo vse nepremičnine JJa) in potrdilo Ustavno sodišče.
Podatki o lastnikih so v ZEMLJIŠKI KNJIGI!

Daj že enkrat na ZS enemu podatke pa da ti pogledamo kaj je narobe.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz pa bom, samo mu ne bom povedal kje ga biksa - naj se nauči uporabljat trnek, z ribami ga ne bomo futrali!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem ravnokar tako na blef v moji k.o. vpisal eno številko parcele in ugotovil, da ima "teta" XY, ki je lastnica, vpisano služnost v korist ZY, do njegove smrti.

Torej vse deluje OK!
 

Pisarna

Pripravnik
6. feb 2014
49
0
6
@McGiver in drugi ...

Fantje, jz se opravičujem ker nisem vedel, da lahko ima ena občina več katasterskih številk, primer iskanja v ZK - Katasterska občina. SPLOH KO GRE ZA NOVOGRADNJE!
Se opravičujem za tole nevšečnost ... naredil sem napako pri iskanju. ...in verjamem da nisem edini.

Zdej rabim pa še tole .... gre za blok in lastnico stanovanja - to lahko prav tako preverim v ZK?
 
Nazadnje urejeno: