Javna UPRAVA - orientacijski plačilni razredi

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja in zakaj je začetnik? A je njegovo delo manj vredno od enega zobozdravnika, ki že dvajset let dela? Zakaj ne bi smel dobit enake plače?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Ne primerjali smo v tem primeru zobozdravnika začetnika in npr. začetnika inženirja !

potem bi lahko zobar začel jamrat da njegov kolega ki je inženir pred penzijo dobi 5k€ plače on pa 2k€ plače ki je prav ako pred penzijo
bonk.gif


komunizma in uravnilke že dolgo ni več
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ja in zakaj je začetnik? A je njegovo delo manj vredno od enega zobozdravnika, ki že dvajset let dela? Zakaj ne bi smel dobit enake plače?

Ne, saj zato pa so napredovanja a ne? Izkušnje pa delovna doba pa šteje povsod!


Še enkrat ker vidim da ne kapiraš ravno najbolje. Zobodravnik se 6 let šola za točno določen poklic in ko pridobi licenco dobi zelo dobro plačo 40 plačilni razred (ali pa po tvoje manj), odprte ima možnosti z napredovanji, ki jih lahko hitro doseže če se le malo znajdeš!

Inženir (7stopnja) za katero smo rekli da je primerljiv, pa ko pride na firmo ima vsaj eno leto pripravništva za borih nwm rečmo kot slišim 700€, nato pa 1k€, delo opravlja pa enako ali celo več kot nek drug inženir kot je v firmi že 20 let ( TO NE VELJA SPET za vse, eni so nesposobni in takšni kaj hmalu letijo, seveda se uči z leti tako kot se zobozdravnik uči na izkušnjah in ne mi solit pameti, da je zobozdravnik z licenco po izkušnjah na enakem nivoju kot nekdo z 10 leti izkušnjami ali več)
stupid-1.gif
Seveda ta inženir, če je dober ne STAGNIRA na teh borih 1k€ ampak mu kaj hitro lahko začne rasti navzgor, ampak to ni recimo v 2-3 letih, v 5 letih pa se že ta razlika v denarju pri plačah že kar pozna med obema poklicema, pa da ne govorim o spoštovanju obeh poklicev.

Primerjali smo približno enake izobrazbe in kader razlike so pa velikanske IN to ni edini primer kot sem navedel in še enkrat poudarim ker eni jemljete to OSEBNO, da nimam nič proti ne inženirjem ne proti zobozdravnikom ne proti asitentom ali drugim poklicem, vsi so častni za to kar opravljajo. Gre se zgolj za nerazumljive razlike, ki jih ne bi smelo biti in jih recimo drugje NI -> Francija...itd. In že v štartu smo pisali o večjih razlikah znotraj JAVNEGA sektorja in že tam je bil lep pokazatelj koliko so zdravniki in zobozdravniki in še kdo PRI NAS za NAŠE SLOVENSKE razmere PREPLAČANI -> Pa če se na glavo postaviš to drži. Pa tudi sem napisal že vsaj 3x da nimam nič proti temu če ima en zdravnik 15k€ mesečne plače, če je sposoben in delaven naj dobi primerno nagrado, ostale pa naj se ustrezno "kaznuje" z znižanjem, enostavno, ne pa da vsi vlečejo...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
a v gospodarstvu pa ni takih razlik
confused-1.gif

delavec na minimalcu ker je kriza,recesija.med tem ko uprava vleče x10 njegove plače in direktor tudi x20.
koliko ima Slo inženirjev ,ki jih tako radi omejate, v samem vrhu
confused-1.gif

tisti ki so šišajo vse zdravnike.ostali ki so samo doštudirali pač ne morejo dobiti plače na lepe oči,potrebno je po šolanju to znanje tudi pokazati in nekaj narediti.velika večina jih dela v nemčiji in avstriji ker je slo preporsto premajhna z njihovo znanje.kolega je že 7 leto v nemčiji v MBju.tukaj je imel plačo 320.000SIT.ko je prišel v nemčijo je dobil 1400€.sedaj dobi preko 8.000 € plus bonus ob koncu leta.je pa res da naredi lahko v tednu tudi 65ur.pri nas samo nekomu omeniš da bo delal kaj več ko dopoldne po 8 ur pa se že razlega jamranje

Je res, ampak pozabljaš da smo primerjali kader ki je po izobrazbi, znanju recimo primerljiv in tudi nujen !
bonk.gif

res je.amapk si napisal plače najslabših inženirjev.napiši še plače najboljših inženirjev.da dokončno pomešamo jabolka in hruške.kjer jaz vidim anomalijo je to d je odličen zobar enako plačan kot slab.pri inženirjih pa ni tako.slabi komaj dobijo službo in plačo okoli povprečja med tem ko vrhunski potegnejo zelo lepe denarce.je pa res da prvi inženir bolj kot ne hodi v službo in odpisuje na maile med tem ko drugi dejansko ustvarja dodano vrednost in dobiček podjetju

Pa [cenzura]... v Gorenju imajo 200 šrota od inženirjev ali kaj...
Citat:
Šef Gorenja Franjo Bobinac na mesec zasluži 15.800 bruto, razvojnikom – ima jih 205 – pa privošči po okoli tisoč evrov.

Zdaj pa vzemimo še povprečje 200 gnojev v kliničnem .. pa primerjajmo.

Kje hudiča rabijo vrhunske inženirje v Sloveniji... Evo Pipistrel pojem vrhunskosti
Citat:
astnik podjetja Pipistrel Ivo Boscarol predloga zakona, ki ga ''ne poznam", ni komentiral. Dodaja pa, da ''čeprav izhajam iz mesteca, kjer imamo človeka z najvišjo slovensko plačo, me ni sram povedati, kakšne plače imamo, četudi so v primerjavi z njim nesramno nizke''. Trenutna povprečna plača v podjetju za alternativno letalstvo je 1.950 evrov, najvišja pa 4.576 evrov. Gre torej za razmerje ena proti 2,3. Boscarol ob tem poudarja, ''da imajo štirje zaposleni višjo plačo od mene, ki sem lastnik in direktor, a so zanjo še kako zaslužni, pa tudi izobrazbo imajo podiplomsko''.

V Pipistrelu imajo oblikovan način nagrajevanja. Vsak zaposlen prejme 10 evrov za vsako vloženo idejo. ''Izmed njih izberemo idejo meseca, ki je vredna 500 evrov, in idejo leta v vrednosti 5.000 evrov. Za posebne dosežke ali uspehe lahko direktor nagradi posameznika s posamično nagrado do 500 evrov.'' Novoletna nagrada za vse zaposlene ne glede na delovno dobo znaša navadno 1.000 evrov, 13. plača pa se izplača glede na delovno prisotnost med letom. ''Med zaposlene smo do letos že več kot 10 let razdelili tudi najmanj 30 odstotkov dobička, glede na letošnje izjemno dobre rezultate, kljub krizi, pa pričakujemo podobno delitev dobička,'' je sporočil Boscarol.

2k bruto povprečna... vodja razvoja zgleda pa 4.5k€... kar pride ven malo čez 2. Kot vsaka golazen v belih halji, ki hodi spat na šiht. VRHUNSKI STROKOVNJAK s PODIPLOMSKO IZOBRAZBO:
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ja in zakaj je začetnik? A je njegovo delo manj vredno od enega zobozdravnika, ki že dvajset let dela? Zakaj ne bi smel dobit enake plače?

Ne, saj zato pa so napredovanja a ne? Izkušnje pa delovna doba pa šteje povsod!


Še enkrat ker vidim da ne kapiraš ravno najbolje. Zobodravnik se 6 let šola za točno določen poklic in ko pridobi licenco dobi zelo dobro plačo 40 plačilni razred (ali pa po tvoje manj), odprte ima možnosti z napredovanji, ki jih lahko hitro doseže če se le malo znajdeš!

Napredovanj ni, kot sem ti napisal, kolegica je letos dopolnila 10 let delovne dobe pa ima plačo par eurov višjo kot jaz, tako da ne vem o čem ti sanjaš.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ja in zakaj je začetnik? A je njegovo delo manj vredno od enega zobozdravnika, ki že dvajset let dela? Zakaj ne bi smel dobit enake plače?

Ne, saj zato pa so napredovanja a ne? Izkušnje pa delovna doba pa šteje povsod!


Še enkrat ker vidim da ne kapiraš ravno najbolje. Zobodravnik se 6 let šola za točno določen poklic in ko pridobi licenco dobi zelo dobro plačo 40 plačilni razred (ali pa po tvoje manj), odprte ima možnosti z napredovanji, ki jih lahko hitro doseže če se le malo znajdeš!

Inženir (7stopnja) za katero smo rekli da je primerljiv, pa ko pride na firmo ima vsaj eno leto pripravništva za borih nwm rečmo kot slišim 700€, nato pa 1k€, delo opravlja pa enako ali celo več kot nek drug inženir kot je v firmi že 20 let ( TO NE VELJA SPET za vse, eni so nesposobni in takšni kaj hmalu letijo, seveda se uči z leti tako kot se zobozdravnik uči na izkušnjah in ne mi solit pameti, da je zobozdravnik z licenco po izkušnjah na enakem nivoju kot nekdo z 10 leti izkušnjami ali več)
stupid-1.gif

Zdaj ne vem kje ti živiš, ampak jaz delam stvari, ki se jih 40+ let stari zobozdravniki niti lotijo ne. Je pa res, da tako v zdravstvu, kot povsod v JS ni regulacije, ki bi nagradila pridne in dobre, zato pa tudi ven bežimo. Ampak zato, ker se taki kot si ti usajate, potem pridejo k nam razni bolgari in makedonci, za katerim sem imel sedaj čast prevzet eno ambulanto in je trajalo več kot pol leta, da sem porihtal sranje, ki ga je predhodnik naredil v 3 jebenih mesecih.

Drugač pa men je itak bolj kot ne vseeno, itak ne bom več dolgo v JS. Ja prostovoljno bom šel iz JS, kjer se cedita med in mleko, in odšel v gospodarstvo.
cheer.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
No no boš že videl, če nameravaš kje sam je to edina pot da jih v štartu privabiš in vse storitve potem dodatno zaračunaš sebi v prid, kasneje ko imaš dovolj le teh pa samo "privat" -> sicer pa smo OFF TOPIC s tem tvojim privatiziranjem
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Lahko pa tudi drugače pogledaš. Koliko se letno izšola strojnikov (to je samo primer, lahko vstaviš namesto tega elektro, računalništvo, itd.) in koliko česa drugega. Pa ne mi zdaj napisat, da se naj pač poveča število vpisnih mest, ker ni kapacitet na faksu, pa tudi če bi izboljšali kapacitete, bi pa kvaliteta kadra padla, in strokovnega in izšolanega.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
z leti pridobivaš "kilometrino" ne mi rečt da ti kot nadebudni zobar obvladaš vse isto kot nekdo ki že 40 let brska po zobeh...

enako nadebudni ing direkt po faksu zna zafušat nekaj kar šlosar s 2 letno poklicno naredi v nulo...

eni ostanejo na istem nivoju cel šiht (in ne znajo rit po zobeh alpa zrisat okkonstrukcije)

eni pa napredujejo...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.109
3.418
113
Aha.
Torej, če JS po tvoje ni "kriv" za izgubo delovnih mest v gospodarstvu-zasebnem sektorju (guess what, recesija o kateri beremo zadnja 3 leta se ne dogaja na Marsu) potem je vse OK in lahko za=bete v dolžniško suženjstvo naslednjih 10 generacij samo, da se ohrani trenutni status JS-a.
Važno, da JS ni "kriv".

Ampak vseeno je za primerljivo slabše (napram ostalim primerljivim EU državam) vseeno JS "malo kriv".
Za stanje v kakršnem je ta naš Slowenistan so v veliki meri krivi:
- neučinkovito in/ali podkupljeno (saj ne vem kaj je huje) sodstvo+celoten pravni sistem,
- neučinkovito in/ali podkupljeno vodenje države vse od parlamenta do zadnje občine,
- neučinkovite in/ali podkupljene vse inšpekcijske službe, ki bi morale regulirati stanje v državi,
- neučinkovit izobraževalni sistem z izredno nizkimi standardi, ki proizvaja "fah idiote",
- neučinkovito in/ali podkupljen zdravstveni sistem - v nebo vpijoča korupcija pri nabavah v zdravstvu, 3x preveč zaposlenega administrativnega kadra, naročanje kot v kameni dobi (haloo, je že kdo slišal za internet??), nikakva izkoriščenost hudičevo dragih aparatur, npr. MR, kupljena in plačana oprema, ki po par let zaradi "administrativnih težav" leži v skladiščih... ...you name it. Pa saj stanje v zdravstvu menda sam dobro poznaš.
- neczdržna obdavčitev plač - če hoče firma v Sloveniji zaposliti strokovnjaka, ki bi recimo delal za 3k€ neto na mesec, jo to stene več kot v Avstriji
bonk.gif
. kako se potem "iti" družbo znanja in izdelkov z visoko dodano vrednostjo?? Jih bodo razvijali inženirji za 800 € neto? My ass.
- ropanje skozi državne banke itd...

Vsi zgoraj našteti so vsaj "malo" krivi, da se ta država kar ne in ne pobere iz recesije.
tongue-1.gif


Zdaj pa nagradno vprašanje zate? Kam spadajo ti osebki v zasebni ali javni sektor?
bonk.gif

Če ti je v JS tako hudi ti nič ne preprečuje, da se poskusiš v privatnem sektorju. Pa potem govori.

I rest my case.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Pozabu si napisat, da smo se v 4 letih zabufali ravno toliko, kakršna je luknja v bankah samo, da ima JU statis quo.

Kakšni tajkuni problem te države je JU. Tajkuni so v 20 letih teh 5 miljard nabral, tile jo pa vsako leto miljardo
nahrung002.gif


catphoto.jpg
Parcialno 5x bolj škodljivi kot bavčarji in šroti.

Potem bo pa druge posrane rit pošiljal pucat. Le glej kako smo bogi za 700€... svoje 2k, ki ju vsak mesec privatizira pa pozabi.
hysterical-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
za luknje v bankah so krivi izključno politika in gospodarstvo.
kot sem že rekel prevelik del gospodarstva je kot hobotnica prilepljen na JS.in od tam se gospodarstvo tui napaja in to na nezakonit način.če odpustimo 20k zaposlenih v JS se bomo ravno tako zadolževali še naslednjih 10 let.zakaj?zato ker politika in gospodarstvo še vedno živita v komunizmu.

bi šel takoj delati v zasebni sektor da bi bil plačan po znanju in učinku.če ne drugega bi lahko vsaj več zaslužil,vendar mojega foha praktično v zasebnem sektorju v slo ni ker smo tako napredni
bonk.gif


lahko pa ti prideš v JS kjer se cedita med in mleko
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
z leti pridobivaš "kilometrino" ne mi rečt da ti kot nadebudni zobar obvladaš vse isto kot nekdo ki že 40 let brska po zobeh...

enako nadebudni ing direkt po faksu zna zafušat nekaj kar šlosar s 2 letno poklicno naredi v nulo...

eni ostanejo na istem nivoju cel šiht (in ne znajo rit po zobeh alpa zrisat okkonstrukcije)

eni pa napredujejo...

Čist tk ti napišem, rabil sem cca 6 mesecev dela, da sem pridobil na hitrosti. Od takrat naprej se hitrost dela ni povečala, ker bi z nadaljno hitrostjo padla kvaliteta. Glede znanja je pa tako, da znam verjetno več od 95% starejših, sploh ker večina stagnira in delajo že 20 let enake stvari na enak način. Če nebi bilo tako, nebi vsi, ki pridejo od drugih vmes za kake nujne stvari, hoteli kar zamenjat zobozdravnika.

Kvaliteta žal pri večini s starostjo pada, upam, in delam na tem, da pri meni ne bo tako.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.199
2.434
113
v lokalni ostariji
sej sem napisal da eni ostanejo na istem nivoju celo "kariero" od konca faksa dalje...

eni so se pa pripravljeni učit, izpopolnjevat celo življenje!

in eni stari so mojstri svoje obrti eni pa slabši od študenta
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja vem ja, ampak realno poglej, kje je motivacija, če pa ni možnosti napredovanja. Nam je profesor na prvih kliničnih predmetih povedal, da če smo mislili, da smo si izbrali faks, kjer se bomo na koncu lahko nehali učit, da smo se pošteno zmotli. In je imel prav.

Ampak ne vem od kod logika, da si zaslužiš večjo plačo samo zato ker si star, oziroma manjšo, samo zato ker si mlad, sploh ko opravljaš isto delo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ampak ne vem od kod logika, da si zaslužiš večjo plačo samo zato ker si star, oziroma manjšo, samo zato ker si mlad, sploh ko opravljaš isto delo.

to je največja anomalija JS.sploh ker stari prdci še vedno mislijo da smo v yugi
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Glede na vse te strani debate se vidi, da še vedno živimo v socializmu.
Ponudba in povpraševanje v Slo nista pomembna. Kvaliteta, pripadnost in delovni elan niso pomembni...

Očitno je pomembna le izobrazba in povprečena pričakovanja posameznih "cehov".

Take tabelice je treba zažgati.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Nam je profesor na prvih kliničnih predmetih povedal, da če smo mislili, da smo si izbrali faks, kjer se bomo na koncu lahko nehali učit, da smo se pošteno zmotli. In je imel prav.

Ja kak smo fajn ane, samo mi se bomo učili še naprej med delom pa noben drug, to je ravno to k te "zafiksajo" že med študijem kak si oh in sploh in več vreden od ostalih in ne vem kaj vse, samo pumpanje. Poglej si v kak razvojni inštitut ali razvojni oddelek v kakšni večji firmi (jih je kar nekaj v SLO) tam se vsak dan naučiš kaj novega ne pa da bi ti še kdo rekel veš k boš zaključil študij je pa to to
hysterical-1.gif